Yüzmeye Başlayacaklara 5 Öneri;

Yüzmeye başlayacaklara 5 öneri nedir? bu önerilere uyulması durumunda çok kısa sürede ve oldukça güvenli yüzmeyi öğrenebilirsiniz.Sizlere alacağınız eğitim ve yol detaylarını bu yazımda sunacağım.

Yüzmeye başlayacaklara 5 öneri
Yüzmeye başlayacaklara 5 öneri

1. YÜZME ÖNERİSİ

Öncelikle yapmanız gereken konuların başında iyi bir araştırma yapmak. Peki bu araştırmayı nasıl yapmalıyız.

Yüzme Kursu düzenlenen havuz nerede?( size en yakın havuzu tercih etmelisiniz),
– Havuz hijyen durumu,
– Pandemi kuralları uygulanıyor mu?,
– Kurum kaç yıldır bu eğitimi veriyor,
– Eğitmenler belgeli mi?,
– Referans verebiliyorlar mı?
Evet bu başlıca sorgulamanız gereken konuların başında gelmektedir. En kolay yüzme kursu araştırmalarını İnternet yolu ile yapabilirsiniz.

Yüzme Kursu
Yüzme Kursu

2. YÜZME ÖNERİSİ
Yüzmeye başlamanın ikinci önemli uyarısını malzeme seçimi oluşturuyor. Önce kendinize bir mayo almalısınız.Alacağınız mayonun içinde kendinizi rahat hissetmelisiniz. Kesinlikle yarış mayosu gibi sıkı mayolardan uzak durmalısınız. Bir yüzücü gözlüğü alacağınız dersi etkileyen faktördür. Ve saçlarınız ve hijyen için bone özellikle bayanlar için mutlaka olması gerekir.

Yetişkin Yüzme Kursu
Yetişkin Yüzme Kursu

3.YÜZME ÖNERİSİ

Gerek havuza gitmeden, Gerekse eğitim almadan ve en önemlisi kendi sağlığınız için mutlaka sağlık raporu almalısınız.Almanız gereken sağlık raporunda özellikle spor yapmasında sakınca yoktur ibaresi yazması gerekmektedir. Bu raporu alınmadan yüzme dersine başlarsanız, hem siz, hem de kurum sıkıntı yaşayabilir ve doğabilecek olumsuzluklarda siz sorumlu olacaksınız. Sağlıklı yüzme için bu mutlaka gereklidir.

Yüzmeye başlayacaklara 5 öneri
Yüzmeye başlayacaklara 5 öneri

4.YÜZME ÖNERİSİ
Yüzme eğitimi alacağınız antrenör seçimini iyi yapmalısınız. Antrenör spor akademisi mezunu yada Antrenörlük belgesi alması şart olmalıdır. Antrenör daha önce bu özel yüzme dersini başka kişilere vermiş mi? bu soruları mutlaka sorun.İyi ve güvenli bir ders için antrenörün mutlaka suya girerek eğitim vermesi gerekir. Bunu neden söylüyorum bazen maalesef dışarıdan eğitim veriliyor. Ha şunu belirtmeliyim performans yani yüzücülerde bu durum değişir ve dışarıdan eğitim ve çalışma yapılabilir.

Burhan Felek Yüzme Havuzu
Burhan Felek Yüzme Havuzu

5. YÜZME ÖNERİSİ
Aslında bu en önemlisi olmaktadır. Bu yazacaklarımı mutlaka okuyun. Yüzme eğitimini aldınız yani yüzmeyi öğrendiniz işte asıl iş burada başlıyor.Buradan sonra yüzmeye gittiğiniz deniz, göl yada havuza girerken dikkatli olmalısınız özellikle denizde. Kenar yerleri olmayacağı için yani tutunacak bir yer olmadığı için zorlanabilir yada tehlikeli durumla karşılaşabilirsiniz. Biz yeni öğrenenlere ayağınızın bastığı yerlerde öncelikle belli tecrübeye ulaşana kadar yüzün derim.

YÜZMEYE BAŞLAYACAKLARA 5 ÖNERİ