Yaz Kampı

2024 Yaz Kampı çocuklar ve gençlerin gelişimini için yüksek düzeyde destek veren bu programlara, başta Türkiye ve Dünya’dan olmak üzere bugüne kadar binlerce çocuk ve genç  Aqua Kamp’ta ağırlanmıştır.

TÜRKİYE KAMPLAR BİRLİĞİ KURUCU ÜYESİ

Türkiye Kamplar birliğinin kurucu üyesi olarak,  Uluslararası düzey de gerçekleşen ve okul dışı eğitimin bir parçası olan bu organizasyonlara  katılan öğrenciler  kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenerek tüm hayatları boyunca kullanacakları tecrübeyi özel yaşamlarına katmış olacaktır.  Kampa katılım 09 – 17 yaş grubu olan tüm öğrenciler aquakamp programlarına katılabilmektedir.

Yaz Kampı Görüntüleri :

YAZ KAMPI VİDEOSU İZLE

KAMP MERKEZİ

Kamp merkezi tatil cenneti olan ve Türkiye’nin en güzel sahilinde, sıcak kumsalı ve mavi denizi ile bütünleşen Antalya – Kemer – Göynük’te bulunmaktadır. Kampımız doğal güzellikleri ve tarihi ile ünü tüm dünyaya yayılmış Akdeniz turizm merkezindedir.

Kamp merkezinde öğrencilerimiz odalar  da 4-5 kişi olarak yaş grubuna uygun bir şekilde konaklama yapacaklardır. Kamp merkezi kendimize ait 3 katlı ve geniş bahçe içinde bulunmaktadır.
İçerisinde ;  Yüzme Havuzu, Mini Voleybol, Masa Tenisi, Langırt,Restoran, Kafe vb. özel alanlar mevcuttur.

 

Yaz Kampı
Yaz Kampı

YAŞ GRUBU: 
09 – 17 yaş aralığında tüm öğrencilere yöneliktir.

ULUSLARARASI YAZ  KAMPI PROGRAMI

KAMP DÖNEMİ 

1.Dönem                     :  01 Temmuz 2024 – 10 Temmuz 2024 

2.Dönem                     :  12 Temmuz 2024 – 22 Temmuz 2024 

Dönem Fiyatımız    :  29.500 TL

Ödeme Planı: Nakit , Banka Havalesi, EFT, FAST veya Taksitli olarak yapabilirsiniz.

Yaz Kampı kayıtlarını oluşturabilmek için sayfamızın üst bölümünde bulunan online kayıt butonunu tıklayarak çocuklarımıza ve ailenize ait gerekli bilgileri eksiksiz doldurarak bize göndermeniz gerekmektedir. Ofis yetkilileri sizler ile iletişim kurarak kayıt sırasında izlemeniz gereken yolu paylaşacaklardır.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Ücrete dahil olan etkinlik ve malzemeler sırası ile tam pansiyon konaklama ( Açık büfe kahvaltı, öğle ve akşam set menü yemekleri ) beş çayı ve tüm gün su ihtiyaçları, çamaşırhane hizmetleri, sosyal ve spor faaliyetlerinin araç ve gereçleri, tarihi ve turistik geziler, şehir içi grup ulaşımları, ilk yardım sağlık hizmetleri (Reviri), güvenlik ve denetim, Kamp tişörtü programa ve Ücrete dahil olan hizmetlerdir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR 

Ücrete dahil olmayan etkinlik ve faaliyetler sırası ile Kamp gidiş – dönüş yol ücreti, (Uçak bileti, Otobüs bileti) İlk yardım sonrası revir imkanlarını aşan ilaçlar ve Sağlık hizmetleri, Su sporlarında; jet ski ve paraşüt gibi motorlu araçlar ile yapılan ve normal  kamp programında olmayan tüm etkinlikler, Teslim saatleri dışında gerçekleşecek transferler Ücrete dahil olmayan ve ekstra ödeme yapılarak alınacak hizmetlerdir.


ULAŞIM

Ulaşım için Türkiye’nin tüm illerinden ; İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Mersin, Hatay, Bursa, Adana, Edirne, Tekirdağ, Malatya, Kayseri, Trabzon, Samsun gibi şehirlerden yada yurt içinden ve yurt dışından uçak ile yolculuk yapan tüm kampçılar  TÜRKİYE– ANTALYA  Hava alanında grup liderleri karşılar ve servislerle kamp merkezine ulaşımını sağlar.

Diğer illerimizden  Kocaeli, Konya, Eskişehir, Denizli, Aydın, Kahramanmaraş, Sivas, Antakya  ve Balıkesir gibi şehirlerden katılan öğrencilerimizin sayısı grup oluşturduğu takdirde aquakamp  görevlileri eşliğinde gidiş-dönüş ulaşımı otobüs ile veya uçakla sağlanır. Aileler isteğe göre kendileri de çocuklarını kamp merkezine bırakıp,  kamp bitiminde tekrar teslim alabilirler.

Kamp merkezine ulaşım için kurum yetkilileri çocuklarımızın aileleri ile her türlü bilgi alışverişini ve planlamasını yaparak tüm detaylarını paylaşmaktadır. Ulaşım başladığından kamp merkezine ulaşıncaya kadar velilere sms olarak bilgilendirme yapılmaktadır.


YAZ KAMPI AKTİVİTELERİ

SU SPORLARI

Su sporları tüm güvenlik önlemleri alınarak kamp merkezine 500 mt. uzaklıkta bulunan 5 yıldızlı Fantasia Tatil köyündeki sahilde bulunan merkezde yapılmaktadır. Su sporlarında kampçılar sırası ile Banana – Sörf – Ringo – Süper mabel, Kano gibi etkinlikleri gün aşırı olarak yapma fırsatı bulacaklar. Kampçıların emniyet ve güvenliğini profesyonel su sporları ekibi ve kamp koçları sağlayacaktır.

Best Wordpress Gallery Plugin

DALIŞ EĞİTİMİ

Dalış eğitimini veren hocalar kendi konusunda işin uzmanı olan ve aynı zamanda su altı federasyonundan belgeli kişilerdir. İlk kez su altını görecek ve oradaki canlı hayatı öğrenecek olan kampçılar önce dalış kuralları ve eğitimi için teorik dersleri alarak işe başlarlar.

Bu süreç ile dalış malzemelerini  tanıyan ve test eden kampçılar ( ABC Ekipmanı ) yani PALET,  MASKE,  ŞNORKEL ‘i nasıl kullanması gerektiğini  ve dalışla ilgili tüm temel prosedürleri öğrenmiş olacaklardır.

Sırada bulunan artık teorik eğitimi havuz içerisinde oksijen tüpü ve malzemeleri kullanarak test ve tecrübe edip deniz dalışı öncesi son denemelerini yaparak pekiştirmeye başlarlar. Deniz dalışına hazır hale gelen kampçılar dalış eğitmeni  ve Body eşliğinde deniz dalışlarını güvenli bir şekilde gerçekleştirirler. Dalış sonrası fotoğraf ve videoları kampçılarla sosyal medya üzerinden paylaşılmaktadır.

Best Wordpress Gallery Plugin

BİNİCİLİK EĞİTİMİ

Binicilik eğitimi yada ata binmeyi öğrenmek için önce kampçılara detaylı bilgi verilmektedir. Kampçılar biniciliğe başlamadan önce kuralları ve diğer bir canlı olan at ile iletişim kurmayı öğrenerek işe başlarlar. At antrenörleri ve bakıcıları başka bir canlıya nasıl yaklaşacaklarından tutun da üzerine binme ve hareket ettirmeyi öğrenmektedir.

Binicilik dünyada başka bir canlı ile yapılan tek spor olma özelliğini taşımaktadır. Çocuklar atları seyisleri ile birlikte ahırdan alarak maneje kadar eşilik ederek binicilik sporuna adım atarlar. Manejde (Ata Binilen Özel Alan) emniyetli bir şekilde atın üzerine çıkma, sağa ve sola döndürme, ileri gitme, durdurma ve atın üzerinden inme öğretilmektedir.

Ata binme iyice kavrandıktan sonra manejde tde ecrübe kazanan kampçılar daha sonraki günlerde harika bir orman turuyla programlarını tamamlarlar.

Best Wordpress Gallery Plugin

PAINTBALL

Paintball oyunu kamp sırasında kampçıların inanılmaz eğlendikleri ve sevdikleri etkinlik olmaktadır. Paintball boya topu ve strateji ile oynanan bir oyundur. Gençlik ve Spor Bakanlığından belgeli ve onaylı sahalarımız da Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından yetki verilmiş personel ile oyunlarını kurallar çerçevesinde emniyetli bir şekilde oynarlar. Paintball  oyununu Göynük beldesinde yer alan ve  10.000 metrekarelik alana sahip merkezde gerçekleştirmektedirler.

Best Wordpress Gallery Plugin

YÜKSEK İP PARKUR

Yüksek ip parkuru dünya da oldukça fazla bilinen eğlence ile adrenalinin tavan yaptığı yerden yüksek bazı engellerin istasyon şeklinde kurulu parkurdan oluşmaktadır. Türkiye de fazla bilinmeyen bu aktivite yeni yeni popüler olmaktadır.

Yüksek ip parkurunda yüksek ağaçların gövdelerinde Halattan Köprüler, Engelli geçişler, Tüpten oluşan tüneller, Titrek Köprüler, Dev salıncaklar, Dağ tırmanma panoları, Tırmanma ağları gibi istasyonlardan oluan bir rota mevcuttur. Bunu eğlenceli duruma getiren insanların emniyet kemeri kullanarak ağaçların tepesinde oldukça uzun zaman geçirerek eğlenmeleri ve sanki her an düşecek hissi yaratmasıdır.

Not ; Dağcılık ve Tırmanış konusunda uzman eğitmenler kampçılara kask, emniyet kemeri, trapezb gibi turlar öncesi her türlü önlemi alarak eşlik eder. Bir diğer adı yüksek parkur yada macera park çocuklarımıza oldukça eğlenceli anlar yaşatacaktır.

 

Best Wordpress Gallery Plugin

ALTERNATİF AKTİVİTELER

Gündüz Aktiviteleri; Su Topu, Su Basketbolu, Su Oyunları, Gündüz Animasyonları, Okçuluk ve Plaj Voleyboludur.

Gece Aktiviteleri: Çadır Kurma, Kamp Ateşi , Gece Animasyonları, Tiyatro, Karaoke, Playback, Skeçler, Açık Hava Sineması ve Disco’dur.


TARİHİ TURİSTİK GEZİLER

Tarihi ve turistik geziler kampçılara kültürlerini iyi öğrenmeleri ve çeşitli uygarlıklarıda bıraktıkları mirasları görerek öğrenme açısından faydalı turlar. Türkiye ‘deki bu geziler ; Düden Şelalesi, Olimpos,  Fasalis, Perge, Antalya Kale içi, Antalya müzesi başta olmak üzere Antalya İlinde bulunan tarihi ve turistik yerlerdir.

Çevre gezimizi renklendirmek için  Su kaydırakları merkezi olan Aqua Parkta eğlenceli ve hiç unutamayacakları keyifli bir gün ile devam eder. Kamp programının olmazsa olmazı yat turu ile mükemmel koylarda molalar vererek eğlenceli zaman geçirirler.

Best Wordpress Gallery Plugin

İNGİLİZCE EĞİTİMİ

İngilizce eğitimlerinde günde 1 saat olarak programlar dahilinde pratik yaparak birbirleri ile geliştirme imkanı bulurlar. Öğrencilerimiz  kimi zaman bireysel olarak, kimi zamanda yaş gruplarıyla,  Aktif ve keyifli bir İngilizce pratik konuşma eğitimi almaları sağlanır. Kamp süresince yaklaşık 10 saatlik İngilizce pratik dersleri verilir. Bu teorik derslerle birlikte Eğitmenler İngilizce dersinin Faydasını görmek ve  Pratik yapmak için  etkinlikle birleştirerek yaparlar. Gün boyu spor ve sosyal etkinliklerde Aqua Kamp farkı ile İngilizce geliştirilir.


KONAKLAMA

Türkiye’nin en önemli turizm ili olan ve güzel sahil şeridine sahip, Toros dağlarının eteklerinde tarih, doğa ve masmavi denizin iç içe geçtiği Antalya  –  Kemer  /  Göynük beldesinde bulunmaktadır. Kampçılar kendi konaklama merkezimizdeki 3 katlı binada ve odalarda  yaş grubuna göre 4-5 kişi olarak konaklayacaktır.

Ayrıca tesis içerisinde restoran, snack bar, yüzme havuzu bulunmaktadır. Kamp merkezi Türkiye – Antalya İlimize 10 km, Hava alanına 20 km mesafe de olmakla beraber, Tüm odalarda yirmi dört saat sıcak su, klima ve tv mevcuttur.

Best Wordpress Gallery Plugin

EĞİTMENLER

Eğitmenlerin  hepsi kendi konusunda ihtisas yapmış, akademik kariyerli yada uzun yıllardır birlikte çalıştığımız, pedagojik formasyon ve okul öncesi konusunda eğitim almış, iletişimi kuvvetli, spor akademisi mezunu kişilerden oluşmaktadır. Kampçıların atacakları her adım eğitmenlerimizin gözetimi altında yapılır.


GÜVENLİK

Kampçıların emniyet ve güvenliği kamp yönetimi ve eğitmenler tarafından sağlanır.  Ayrıca kamp yetkilileri tarafından da desteklenmektedir.  Geceleri nöbetçi eğitmenlerimiz görev yaparak güvenliğin devamlılığını sağlarlar.


SAĞLIK

Kamp içerisinde en fazla hassasiyeti gösterdiğimiz konu sağlık konusudur. Kamp süresi boyunca tesisimizde revir bulunmaktadır. Acil ve komplike sağlık sorunlarıyla karşılaştığımızda ise Antalya – Kemer ilçesinde bulunan Tam teşekküllü Kemer Devlet Hastahanesi hizmetini kullanılmaktadır.

Kampçılar bu zamana kadar yaşadıkları hiç bir ciddi sağlık sorun olmamıştır ve umarız ki bundan sonra da olabilecek her hangi bir sağlık duruma karşı yapılması gerekenler için önceden çalışmalarımız mevcuttur.


YEMEK

Kamp denilince akla ilk gelen şeylerden biri de kampçıların harcadıkları enerji miktarıdır. Kampçılar aktivitelerde kaybettikleri enerjiyi sağlıklı şekilde yeniden almaları için yemek listelerimiz uzman diyetisyenler tarafından hazırlanmaktadır. Yemeklerde kalite standartlarına sahip Piyasada bulunan ve  köklü markalarının ürünleri tercih edilmektedir. Beslenme programımız günde üç öğün hazırlanan ana yemeklerimizin yanı sıra aperatif öğünlerle de desteklenmektedir.

Best Wordpress Gallery Plugin

YAZ KAMPI HATIRASI

Yaz kampına  katılan tüm kampçılara Aqua Kamp tişörtü verilmektedir. Aynı zamanda kamp süresince yapılan eğitimler ve aktiviteler, Fotoğraf ve video çekim kayıtları sosyal medya üzerinden kampçılar ve aileleri ile de paylaşılır. Çekilen Görüntüler, Sosyal Medya yada Aqua Kamp Facebook & Instagram sayfasından velilerimize  günlük olarak aktarılır ve Gençlik Kampları hatırası olarak velilerimiz sosyal medyadan takip edebilir.


KAMPTAKİ ÖRNEK BİR GÜNÜMÜZ

08:00-08:30 Kalkma ve kişisel temizlik
08:30-08:45 Sabah sporu
08:45-09:30 Kahvaltı
09:45-11:30 Su sporları (Sörf,Banana, Ringo, Dalış Eğitimi vb.)
11:45-12:30 Otele dönüş ve dinlenme
13:00-13:30 Öğle yemeği
13:30-15:00 Dinlenme
15:00-16:15 Spor aktiviteleri (Yüzme, Basketbol, vb.)
16:30-17:30 İngilizce Eğitimi
17:30-19:30 Binicilik eğitimi
19:30-20:00 Akşam yemeği
20:30-22:30 Gece animasyon eğlenceleri ve disko
23:00-00:00 Odalara çıkma ve yatma için hazırlık

Not:  Örnek programda bulunan aktiviteler hava durumu, çevre faktörleri v.b durumlarda kamp yönetimi değişiklik yapılabilir. Programladığımız kamp günlük programı kampçılar her türlü gelişimini destekler niteliktedir.

Yaz Kampı 2
Yaz Kampı 2

KAMPIN OLUMLU ETKİLERİ

 • Kampçılar ilerde ki hayatlarında olumlu yönden gelişirler.
 • Kamp sayesinde kendi ayakları üzerinde durmaları daha kolaylaşacaktır.
 • Kampçıların önlerine çıkan zorluklarda güvenle bu durumun üstesinden geldiği gözlemlenir.
 • Kamp’ta yeni pratik beceriler Öğrenirler.
 • Kamp Aktif kalmayı öğretir.
 • Kamp insan yetisiyle yapılan etkinliklere kolaylıkla katılma olanağı da sunmaktadır.
 • Yapılan Araştırmalara göre, kamplarda yeni aktiviteler öğrenen kampçılar eve döndükten sonra bile bu aktiviteleri yapmaya devam ettiği görülmüştür.
 • Gençlerin öğrenme ve gelişimine yardımcı olur.
 • İyi yönetilen kamplar yazın ortaya çıkacak öğrenme kaybını en aza indirir.
 • Akademik gelişimi ve sosyalleşme yeteneğini arttıracak programlar sunmaktadır bu da Öğrencilere katkı sağlar.
 • Kamplar Çocuklarımıza liderlik vasfının gelişimi için katkı sağlar. Kampçıların potansiyellerinin tamamını kullanmalarını imkan tanır.
 • Çocukların Doğada derin bir nefes almasını ve hissetmesini ve odaklanmasını sağlar.