Galatasaray Yüzme Havuzu

Galatasaray Yüzme Havuzu bilgilerimiz aşağıdaki gibidir.

Kulüp Su Akua Spor Kulübü( aquakamp)
Kulüp Tescil No Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne bağlı 34/02044 Tescil numaralı resmi kuruluştur.
Çalışma Yerleri Galatasaray Olimpik Yüzme Havuzu ve Burhan Felek Yüzme Havuzu
Çocuk Yaş Grubu 04 – 16 Yaş arası (Gruplar 5 – 7  Kişiliktir)
Yetişkin Yaş Grubu 16 – 55 Yaş arası (Gruplar 5 – 7 Kişiliktir)
Gerekli Testler HbsAg Sarılık Tam Kan Testi ve Tam idrar tahlili.
Gerekli Malzemeler Havlu, Terlik, Mayo – Şort ve Yüzücü Gözlüğü getirmeniz gerekmektedir.
Ödeme Nakit,  Banka Havalesi veya Eft yolu ile
Eğitmenlerimiz Spor Akademisi mezunu & Yüzme Antrenörlük belgesi bulunan kişilerden oluşur.

 

AQUA KAMP YÜZME KURSU

1994 Yılında, Kurulduğu günden bugüne kadar Yüzme Sporuna birçok başarılı Milli Sporcular yetiştiren ve Bir çok Yetişkin  Yüzme Kursu ve Özel Yüzme Dersi Organizasyonu düzenleyen Kulüp olmuştur.

Türkiye de Yetişkinlere İlk Aquakamp Organizasyonu Yapan en bilindik Kulüplerden biridir.

Aqua Spor Kulübü Yüzme Kursları İle Yıllardır Spora ve Sporcuya verdiği Önemle hizmet etmeye devam etmektedir. Bir çok Yetişkin ve Çocuklara Yüzmeyi İyi bir Teknikle, En kısa sürede Öğreten Spor Akademisi mezunu Antrenörler  veya  Kendi konusunda İhtisas yapmış, Antrenörlük  Belgesi olan kişiler Kulübümüzde Çalışmaktadır.  

Yetişkin Yüzme Kursu yada Özel Yüzme Derslerinde, aradığınız her şeyi Aqua Spor Kulübünde bulabilirsiniz.


Galatasaray Olimpik Yüzme Havuzu Programı

Galatasaray Olimpik Yüzme Havuzu
Galatasaray Olimpik Yüzme Havuzu

 


                                   

                                                          YETİŞKİN GRUP YÜZME FİYATLARI

ÇALIŞMA GÜNLERİMİZ

SAATLER

EĞİTİM SÜRESİ

AYLIK ÜCRETİ

SALI – PERŞEMBE
21:00 – 22:00

8 Ders (8 Saat)

2000 TL
ÇARŞAMBA – CUMA
21:00 – 22:00
8 Ders (8 Saat)
2000 TL
CUMARTESİ – PAZAR
19:30 – 20:30
&
20:30 – 21:30 
8 Ders (8 Saat)
KONTENJAN DOLU!

NOT: YÜZME SPOR AMAÇLI ÜYELİK İÇİN DETAYLI BİLGİYİ OFİSİMİZDEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

 

 

ÖZEL YÜZME DERS PROGRAMI & FİYATLARI

KİŞİ SAYISI DERS SAYISI ÜCRET
1 KİŞİ 8 Ders (8 Saat) 5500 TL
2 KİŞİ 8 Ders (8 Saat) 10.700 TL

NOT: Özel Yüzme Dersleri Bire bir Eğitim şeklinde  ve Saat olarak “1” Ders “1” saattir!

 

WordPress Image Gallery Plugin

                                                                                                                   YETİŞKİN YÜZME VİDEO İZLE


 

 

                                                                          ÇOCUK YÜZME OKULU FİYATLARI

ÇALIŞMA GÜNLERİ SAATLER ÇALIŞMA SÜRESİ ÜCRET
CUMARTESİ – PAZAR 10:30 – 11:30 8 Ders (8 Saat) 1500 TL
CUMARTESİ – PAZAR 11:30 – 12:30 8 Ders (8 Saat) 1500 TL
WordPress Image Gallery Plugin

                                                                                                ÇOCUK YÜZME KURSU VİDEOSU İZLE

 

ÖZEL YÜZME DERS PROGRAMI & FİYATLARI

KİŞİ SAYISI DERS SAYISI ÜCRET
1 KİŞİ 8 Ders (8 Saat) 5500 TL
2 KİŞİ 8 Ders (8 Saat) 10.700 TL

NOT: Özel Yüzme Dersleri Bire bir Eğitim şeklinde  ve Saat olarak “1” Ders “1” (60 Dakika) saattir!


 

DERSLERİMİZİN İÇERİĞİ

 • Teknik Yüzme dersi
 • Stil Eğitimi kursu
 • Fizyoterapi amaçlı Yüzme eğitimi
 • Su üzerinde durma dersleri
 • Suya dalış ve atlama teknikleri dersleri( Balıklama Atlama kursu )
 • Eğitmen nezaretinde sportif amaçlı
 • Kondisyon kazanma ve kalori yakarak zayıflama amaçlı Yüzme  Antrenmanları.
 • Skolyoz, Bel fıtığı, Omurgadan kaynaklı rahatsızlıklar vb. durumlarının iyileştirilmesinde ve suyla terapi alanında; Eğitmen nezaretinde çalışmalar yapılmaktadır.

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Nasıl Organize Ediliyor ?
Aylık üyelik şeklinde yapmaktayız. Aylık üyelikler de ders süresi sekiz, hafta da iki gün birer saatten oluşmaktadır. Bay-bayan karma gruplar halinde yapılmaktadır. Yüzme derslerin de gruplar 2 veya 3 kişiden oluşmaktadır. Yüzme çalışmalarımızda gruplar yüzme bilenler ve bilmeyenler şeklinde ayrılmaktadır. Girilmeyen derslerin telafisi yapılmamaktadır.

Ne Zaman Kayıt yaptırabilirim?
Faaliyetlerimiz yıl boyunca aylık üyelikler şeklinde devam etmektedir. Kayıtları için belli bir tarih zorunluluğu yoktur. istediğiniz tarihte kurslarımıza katılabilirsiniz. Kurslarımıza katılmadan önce dersleri yerinde izleyebilirsiniz.

Gerekli Sağlık Tahlilleri Nelerdir?
Yetişkin veya Çocuk Yüzme Kursu katılmak için sağlık tahlilleri istiyoruz.  Bu tahliller; Tam Kan Tahlili ( Hemogram )| Tam idrar Tahlili| Hepatit (B) Testi| EKG | Sağlık Raporu.

Katılamadığım Derslerin Telafisi Var mı?
Üyeliklerimiz aylık üyelik olduğu için derslere katılma zorunluluğu vardır. Girilmeyen derslerin telafisi yapılmamaktadır. Kadın Özel günleri bu durumu kapsamaktadır.

Servisiniz Var mı?
Servisimiz maalesef yoktur. Üyeler kendi imkanları ile gelmektedirler.

Yüzme Biliyorum Serbest Katılmak istiyorum?
Evet Yüzme biliyorsanız serbest olarak bize katılabilirsiniz. Yüzme tekniklerinizi geliştirebilirsiniz.

Gruplar Bay – Bayan Karma mı?
Evet bay-bayan karma gruplar halinde organize edilmektedir.Sadece bayanlara Özel Yüzme dersi vardır.

Kadın Hocadan Ders alabilir miyim?
Grup derslerinde Erkek – Kadın hoca tercih etme şansınız yoktur. Ancak Özel Yüzme dersleri için Kadın Hoca tercihi yapabilirsiniz.

Yüzme Havuzları Hijyenik mi?
Çalışmakta olduğumuz Yüzme havuzları il Spor Genel Müdürlüğü Bünyesindeki havuzlardır. Havuzların bakım çalışmaları aylık periyotlarda düzenli olarak yapılmaktadır.

Ödemeler Nasıl Yapılıyor?
Kursa başlarken ödemeler peşin olarak alınmaktadır. Deneme derslerimiz yoktur. Ödemeyi nakit veya Kulüp hesap numaralarına havale yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme alınmamaktadır.

 

YÜZME KURSU ARAŞTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Öncelikle programlarını araştırırken ; Özellikle günümüzde ticari boyutu yüksek olan Kurs sistemlerini iyi ayırmak gerekir. Bu yüzden  spor kursları hakkında araştırma yaparken , bu kursun eğitime verdiği hizmetleri iyi incelenmelidir. Kurslar Ticari mi ? yoksa eğitime hizmet eden bir spor kulübü mü? araştırması iyi yapılmalıdır.

Kulübümüz 21 yıllık tecrübemiz ile, Eğitimlerini en iyi şekilde gerçekleştirmek ve Yüzme sporunu her yastan ve her statüden İnsanımıza yaptırmak ve özellikle yarının büyükleri olacak Çocuklarımıza yüzme sporunu sevdirmek onları hem fizik en hem de sosyal yönden geliştirmek için AQUA YÜZME KULÜBÜ olarak en önemli amacımızdır.

 

YÜZME TEKNİKLERİ

SERBEST SİTİL

Serbest Stil dört yüzme stilindeki en hızlısıdır. Suda Çekiş tekniği bir sağ kol bir sol kol şeklinde kabaca bir pervane gibi diyebiliriz. Vücudun Pozisyonunda, Kolların çekiş ile ayak vuruşu ve nefes senkronu iyi koordine edilmelidir. Galatasaray Yüzme Havuzu.

SERBEST SİTİL DE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR

 • Suda Kol çekişi
 • Suda Ayak vuruşu
 • Suda Nefes koordinasyonu
 • Suda Vücudun suda duruşu

Kol çekişinin başlangıcı vücudun yatay tamamen suya paralel olması ile kolun omuz yardımı ile başımızın önünden uzanabildiğimiz en uzak noktadan suya girmesi ile yapılır. Galatasaray Yüzme Havuzu Suya Girişin yapılmasından sonra elin dıştan içe çok kısa bir hareket ile vücut altından kolu geriye kadar çekişini yapıp su içindeki kol hareketini Tamamlar.

Kolun bacak hizasından çıkışı yapıldıktan sonra omuz yardımı ile kolu dirsekten büküp suyun dışından ileri başımızın önünden tekrar suya girişini yapmak için uzatıp kol turunu tamamlar.Ayak vuruşu kollar ile uyum içerisinde çalışmalıdır.

Kol çekişte ayak vuruşu birlikte yapılır. Galatasaray Yüzme Havuzu Suda Nefes almak için başın uygun bir şekilde çevrilmesi şarttır, Baş suya iyice yatmalıdır. suda vücut pozisyonu,kol hareketlerinin koordinasyonu ve ayak hareketlerinin senkronu bozulabilir.

 

SIRT ÜSTÜ SİTİLİ

Serbest yüzme stiline göre tam tersi sırt üstü suya yatılarak yapılır. Sırt üstünde ilk olarak kollar ve bacaklar açık şekilde yıldız yapılır. Serbest Yüzme de olduğu gibi bir kol turunda ayak vuruşu yapılır. Sırta Kol çekişleri serbest Yüzme de olduğu gibi birbirinin zıt yönlerde yapılır.

Ayaklar bacak hizasında hizasında kol düz bir avuç içi içe bakacak şekilde harekete başlar. Omuzlar rotasyon yaparak, Kol tam doksan derecelik bir açı aldığında avuç içi dışa dönerek başın arka tarafına kadar çekişi yapıp suya ilk olarak serçe parmak giriş yapar. Kol suya giriş yaptıktan hemen sonra dirsekten bükülüp vücudun yanından bacak hizasına kadar çekiş ve sonrasında itiş yapılır.

Böylelikle Kol hareketi turunu tamamlamış olur. Sırt üstü Yüzme de baş sabit tutulur, baş sürekli dışarıda olduğu için nefes almada problem konusu yoktur.

 

KURBAĞALAMA SİTİLİ

Kurbağalama tekniği adından da anlaşıldığı gibi kurbağaların sudaki yüzüşüne benzemektedir. Kurbağalamada stilinde ayak ve kol koordinasyonu çok önemlidir. Kurbağalama Yüzme ayakların geriye uzatılıp ilk olarak kol hareketi yapılır.Suda Kollar baş önünde birleşik ileri doğru uzanmış bir şekilde ki pozisyon ile başlar.

Kol hareketi birbirinin zıt yönde yanlara doğru hareket ile başlayıp dirsekler bükülü omuz hizasına kadar suyun altında yüzümüz hizasına kadar bir yay çizerek suyun içindeki hareketi başlar.Başın önündeki kollar yüzümüze doğru yükselerek yüz hizasından dışarı çıkartıp ileri hızlı bir şekilde uzatırken ayaklar devreye girip kurbağa ayak yaparak kolların ileri uzanması ile ayakları itmeyle aynı zamanda tamamlanır.

Suda Nefes almak için dışarıda olan başımızı da suyun içine sokarak nefes verme ile hareketin bir turu tamamlanmış olur.

 

KELEBEK SİTİLİ

Kelebek, Yüzme stilleri içerisinde en zor olanıdır. Kollar suya paralel olarak ileri atılır,ayaklar sanki birleşik olarak çift olur ve suya vuruş yapar. Kelebek sitilde hareketin merkezi beldir, bel bu stilde diğerlerinde olmadığı kadar önemlidir.

Kelebekte aynı anda ayaklar suya vuruş yapması dolfin hareketi yaparak bel ayak vuruşunu tamamlar. Kelebek’te de nefes alma başın yukarıya kaldırılması ile gerçekleşir ve suya girdiğinde nefes verilir.Bazen yüzücüler nefes almak için başlarını yana çevirip,nefesi yandan almayı tercih eder. Galatasaray Yüzme Havuzu…

Ayak vuruşu, Hareket kalça ekleminden yapılır. Dizlerin bükülmesi ile birlikte, üst bacak suya iner ve ayak parmak uçları suya vuruşu tamamlar. Suda ilerlemenin gerçekleşmesi için, alt bacak bir “kırbaç” hareketi yapmalıdır. Galatasaray Yüzme Havuzu…

Kolların hareketi üç evreden oluşur
1. Evre, Kolun suya girişi ve suyun tutulması, eller dışa doğru yay çizerek yapar.
2. evre Kolun suyu çekme evresinde ise, kollar hafif yana açılır ve hafif dirsekten kırılarak yaparak, suyu çekmeye başlar.
3. Kolun suyu itme evresinde, kollar suyu bacaklara doğru iter ve vücudun yanına yaklaşıncaya kadar devam ederek bitirilir…

 

Aqua Yüzme Havuzu

Tüm kişiler gidebileceği havuz olma özel yapılan karşılıklı verilen sözler Galatasaray yüzme kursu tırmanış gerçekleşti ve gece olmak üzere