2024 Yaz Okulu

2024 Yaz okulu İstanbul’un tam merkezinde Anadolu Yakasında bulunmaktadır. Aqua programı yemyeşil koru içerisinde, doğa ile iç içe olan merkezde çocuklarımıza hizmet vermektedir. Doğa içerisinde uygulanan bu programlar ve etkinlikler sonunda çocuklarımız kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmektedir.

Eğitmenler ve Antrenörler program süresince çocuklarımızı yakından takip ederek atacakları her adımı  takip etmektedir. Çocuklarımıza tam da ailelerin beklentileri doğrultusunda hem şehirde hem de doğa ile iç içe yapılan Spor Aktiviteleri ve Etüt ile bu zamanı en iyi şekilde değerlendirecekler ve  onlara uygun programla eğitimlerini, eğlenirken öğrenme, öğrenirken de eğlenme imkanı sağlayacaktır.

Eğlenceli Görüntüleri


 YAZ SPOR OKULU

Çocuklarımız spor programı olarak ; Yüzme ana branş olmak üzere yardımcı branş Basketbol veya Tenis’ten birini  seçmektedir. Bu seçmeli branşları rnek; Yüzme + Basketbol veya Yüzme + Tenis gibi ) hafta içi her gün görmektedir.

Etüt faaliyetleri olarak ;  İngilizce, İzcilik & Kampçılık, Okçuluk, Çadır kurma, Survivor parkuru, Hobi Futbol, Resim, El İşi faaliyeti, Satranç, Animasyon ve Yarışmalar’ı haftanın her günü rotasyonlu olarak görmektedirler.

SPOR OKULU
SPOR OKULU


Yaz Okulu Adresi:   HAYDARPAŞA LİSESİ

(Altunizade Okul Çıkmazı Sok. No:2 P.k: 34660 Üsküdar / İstanbul )

( Validebağ Öğretmen Evi arkası / Özel Acıbadem Hastanesi çaprazı)

Yaş grubu : 05 – 12 Yaş

Kontenjan: 100 Kişi

YAZ OKULU DÖNEMLER

I. Dönem :    19 Haziran    –   21 Temmuz   2023    (4 Hafta)

II.Dönem :    24 Temmuz  –   18 Ağustos   2023     (4 Hafta)

DÖNEM ÜCRETLERİ

Tam Gün Programı     : 12.500 TL (4 haftalık yani tek dönem katılım ücretidir!)

Yarım Gün Programı : YARIM GÜN KONTENJANLARIMIZ DOLDU!! 

NOT: Fiyatlarımız günceldir, fiyatlara servis ücreti dahil değildir!

SEÇMELİ BRANŞLAR

1.SEÇENEK: Basketbol + Yüzme

2.SEÇENEK: Tenis + Yüzme

NOT: Çocuklarımız  yukarıda ki seçeneklerden sadece “1” tanesini seçebilirler!

TAM GÜN ÖRNEK PROGRAMI

SAAT PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA
09:00-09:30 Toplanma Toplanma Toplanma Toplanma Toplanma
09:30-10:45 izcilik – Kampçılık Hoby Futbol Resim Okçuluk izcilik –  Kampçılık
10:45-12:00 İngilizce Satranç İngilizce El işi Faaliyeti İngilizce
12:00-12:30 Öğle Yemeği Öğle Yemeği Öğle Yemeği Öğle Yemeği Öğle Yemeği
13:30-14:45 Survivor Parkuru Yüzme Yüzme Yüzme Yüzme
15:15-16:30 🔃 Basketbol Basketbol Basketbol Basketbol Basketbol
15:15-16:30 🔃 Tenis Tenis Tenis Tenis Tenis
16:30-17:00 Beslenme Beslenme Beslenme Beslenme Beslenme
16:30-17:00 Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş

YARIM GÜN ÖRNEK PROGRAMI

 
SAAT PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA
12:30-13:00 Toplanma Toplanma Toplanma Toplanma Toplanma
13:30-14:45 Survivor P. Yüzme Yüzme Yüzme Yüzme
15:15-16:30 🔃 Basketbol Basketbol Basketbol Basketbol Basketbol
15:15-16:30 🔃 Tenis Tenis Tenis Tenis Tenis
16:30-17:00 Beslenme Beslenme Beslenme Beslenme Beslenme
16:30-17:00 Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş

NOT: Belirtilen programlar kapsamında verilen Yarım Gün programında ETÜT Faaliyetleri ve İNGİLİZCE eğitimi yoktur!

+ Yüzme Eğitimi Burhan Felek Sportif tesisleri içerisinde yer alan Galatasaray Ergun Gürsoy  Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda yapılmaktadır.

+ Tenis Topu, Basketbol Topu, Yüzme Tahtaları, Çadır, Ok, Hedef tahtası vb. temel sportif malzemeler Aqua Kamp tarafından karşılanmaktadır.

Kayıt için Gerekli Belgeler : T.C Kimlik numarası, Aşı Defteri fotokopisi (Bebeklikten itibaren), yoksa HbsAg Sarılık, Tam Kan Testi ve Tam idrar Tahlili yaptırmanız gerekir.

Getirilecek Malzemeler : Yüzme için Havlu, Terlik, Mayo, Bone ve Yüzücü gözlüğü, Branş malzemeleri ve Etüt ders gereçleri getirmeniz gerekir.

AKTİVİTELER

YÜZME
Çocuklarımız yüzmede seviyelerine göre gruplara ayrılacaktır. Yüzme temel eğitim gruplarımızın (Yüzme bilmeyenlere yönelik) yanı sıra performans grupları da oluşturularak eğitim verilecektir. Yüzme eğitimi basamaklamalı bir şekilde 4 branş olarak öğrencilerin seviyesi doğrultusunda (Serbest, Kelebek, Kurbağalama ve Sırtüstü Stilleri) verilmektedir.

WordPress Image Gallery Plugin

BASKETBOL

Basketbol Eğitiminde çocuklarımız Büyük ve Küçük grup olarak ikiye ayrılır. Antrenörü eşliğinde çalışmalarla birlikte Basketbol branşını sevmeleri, geliştirmeleri, Takım ruhunu anlamaları ve Takımın bir ferdi olmaları hedeflenir. Temel teknikler (Top tutma, Top sürme, Pas verme, Dripling vb.) uygulanarak bu becerileri geliştirilir.

WordPress Image Gallery Plugin

TENİS

Tenis Eğitiminde çocuklarımız gruplara ayrılır. Antrenörü eşliğinde temel teknikler olan (Forehand, Backhand, Raket tutuşu, Top sektirme vb.) çalışmalarla tenis sporunu sevmeleri ve geliştirmeleri sağlanır.

WordPress Image Gallery Plugin

kids survivor SURVIVOR PARKURU

Çocuklarımızın en çok sevdiği Programların başında gelmektedir. İngilizcesi survivor olan, Ülkemizde hayatta kalma anlamına gelen ve bunlara çeşitli yarışma parkurları eklediğimiz,  Rekabet, Takım olma, Liderlik gibi vasıfların geliştirildiği ve büyük zevkle katıldıkları etkinliktir.

WordPress Image Gallery Plugin

İZCİLİK, KAMPÇILIK, OKÇULUK & ETÜT

Çocuklarımız doğa ile baş başa yeşilliklerle dolu bir ortamda İzcilik – Kampçılık, Okçuluk, Çadır kurma, Survivor parkuru, Hobi Futbol, Resim, Satranç, Eğitsel oyunlar, El işi ve Yarışmaların olduğu aktiviteleri yaparlar.

WordPress Image Gallery Plugin

İNGİLİZCE

Gün içinde diğer sosyal ve sportif faaliyetlerin yanı sıra uygulamalı İngilizce Eğitiminin de gerçekleştiği bir yerdir. Aktif ve Pratik öğrenme planıyla öğrencilerimiz kendi seviyelerindeki gruplar içerisinde konuşarak, yaratıcı bir şekilde öğrendiklerini taze tutma olanağı kazanırlar. Dönem boyunca alacakları yaklaşık on (10) saatlik İngilizce eğitimi hem yıl boyunca okullarında öğrenmiş oldukları eğitimi pekiştirme hem de unutmamaları açısından onlara yardımcı olacaktır. Bu arada yeni bilgileri eğlenerek öğrenmelerini sağlayacaktır.

WordPress Image Gallery Plugin

EĞİTMENLER

AQUA Kamp olarak eğitmenlerimizi titizlikle seçtiğimiz için her bir eğitmenimiz gerekli pedagojik formasyon donanımına sahip, eğitim programımızı başarıyla tamamlamış eğitmenlerdir. Uzun süredir birlikte çalıştığımız eğitmenlerimiz kendi alanında ihtisas yapmış, spor akademisi mezunu olmakla birlikte çocuklarınızı rahatlıkla emanet edebileceğiniz duyarlılığa sahip kişilerdir.

Çocuklarınızın her konuda özel çocuklar olarak yetişmeleri  için gösterdiğimiz özeni en çok da bu alanda da gösterdiğimizin altını çizerek belirtmek isteriz.

BESLENME

Yemek menüsünün hazırlanması aşamasında göz önünde bulundurulan ilk kriter, kalite onayı almış markaların kullanımıdır. Sonrasında çocuklarımızın ihtiyacı olan enerjiyi sağlıklı ve düzenli şekilde almaları için mönülerimiz Akademisyen Diyetisyen ve Çocuk Doktoru tarafından hazırlanır ve dönemlik yemek listesi olarak siz velilerimizle paylaşılır.
Yemek sunumu anlaşmalı olduğumuz catering firması yapar ve tabldot olarak servis edilir.

WordPress Image Gallery Plugin

ULAŞIM

Yoğun tempoda çalışan ebeveynler için çocuğunu evden alıp tekrar eve teslim edecek olan servis hizmetimiz mevcuttur.  Servisimizde hostes bulunmaktadır.
Servis ücreti Yaz Okulları ücretine dahil değildir.

Servis yapılacak semtler aşağıdaki yerler ve civarıdır:
Kadıköy, Ümraniye, Üsküdar, Çekmeköy , Ataşehir, Bağdat Caddesi, Göztepe, Bostancı, Boğaz hattının belirli bir kısmı …

YAZ OKULUNUN FAYDALARI

Çocuklar aynı amaç için bir araya geldikleri diğer Çocuklarla bir arada yaşayarak birbirine destek olur ve arkadaşlık kavramının önemini kavrar. Geliştirdiği Bağlarla birlikte kendini daha rahat ifade edebilen çocuklar ruhsal gelişimlerinde diğerlerinden hayattaki başarıları adına bir sıfır önce olurlar. Böylece öz güven ve sorumluluk duygusu karakterlerinin ayrılmaz parçası haline gelir. Doğa ile iç içe yapılan faaliyetler Çocuklarımıza doğa sevgisi aşılar, maceracı ve araştırmacı yönlerini ortaya çıkarır.

Çocuklarımızın sosyal, duygusal ve bedensel gelişimlerini  esas amaç olarak edinen aynı zamanda Öğrenciler için ilerde anlatabilecekleri, maceralı, eğlenceli ve tatlı bir anı olacaktır. Bir ebeveyn  olarak böyle bir fırsattan çocuklarımızı mahrum bırakmayın.

Spor  branşlarda çocukların eğlendiği ve gelişimi açısından değerlendirerek seçim yapılır. Antrenör ve eğitmenler bu konuda büyük önem taşımaktadır. Kulüpler veya kurumlar, spor merkezleri çeşitli spor yapmaktadır. Bunlar yüzme, basketbol, jimnastik, tenis,  futbol  dallarını çocuklara sunmaktadır. Bu kurum çok fazla tempolu olmasa bile öğrencilere eğitici  faaliyetler sunar.  Etkinliklerimiz sayesinde çocuklar  fiziksel olduğu kadar zihinsel gelişimlerine katkı sağlamaktadır.

                                           ”Çocuklar için Okul Dışı Eğitim Çok Önemlidir”