Yaz Kampının Tarihçesi;

Yaz kampının tarihçesi oldukça yeni olarak karşımıza çıkıyor.Ülkemize girişi ve gelişmesi daha emekleme döneminde diyebiliriz. Biz sizlere yaz kampının tarihçesini anlatmak istiyoruz.Bu yazımızda çocuklarımızı bu tür kamplara göndermenin faydalarından bahsedeceğiz.

Yaz kampının tarihçesi
Yaz kampının tarihçesi

YAZ KAMPI NEDİR?

Yaz Kampı bir çok öğrencinin bir araya gelerek,İçerisinde çeşitli etkinlik ve spor aktivitesi olan ve yatılı yapılan organizasyonlardır. Bu organizasyonlarda öğrencilerin sosyalleşmesi,Kendi ayakları üzerinde durması ve yeteneklerinin geliştirilmesi yönünde eğitim verilir.Çocukların burada anne ve baba olmadan kişisel gelişimi desteklenir.Hayata atılmadan liderlik vasıfları ön plana çıkartılır.

Yaz kampının tarihçesi 2
Yaz kampının tarihçesi 2

YAZ KAMPININ TARİHÇESİ

Dünya da başlangıcı 1870’lerde ve 1880’lerde, ilk yaz kampları Amerika da, erkek çocuklara, giderek artan kentsel ve modern yaşamdan kaçarak doğa ile beraber yaşama için düzenlendi.Tüm dünyada ideolojik ve dini kamplar da yapılmaya başlandı.Bunları daha sonra askeri kamplar izledi. 20.yüzyıl sonrasında 100 lerce kamp kurulmaya başlandı ve günümüze kadar gelişerek geldi.

YAZ KAMPLARI
YAZ KAMPLARI

TÜRKİYE’DE YAZ KAMPININ TARİHÇESİ
İlk zamanlarda izcilik ile başlayan kamplar daha sonra yatılı olarak yapılmaya başlandı.Türkiye yaz kamplarının tarihi 1990 yıllarda kurulan ve şimdilere kadar gelişen kamplar olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye de en eski kamplar 30 senelik diyebiliriz.Ancak Ülkemiz de yaz kampları konusunda oldukça ilerleme kayıt etmiş durumda ve hatta Dünya kamplar birliğine üye olmanın dışında Türkiye kamplar birliğini kurmuştur.

YAZ KAMPININ AMACI NEDİR?
Yaz kamplarının amacı çocukların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlamaktır. Okul dışı eğitim olarak ta değerlendirilen ve özellikle yaz aylarında uygulanan programlar tatil döneminin dolu dolu değerlendirilmesini sağlamaktadır.Aileler için bir kurtarıcı olmaktadır. Bu programlar kişisel gelişim açısından oldukça önemlidir.Kampların bir diğer faydası çocukların liderlik vasıflarının gelişmesidir.

Gençlik Kampları
Gençlik Kampları

KAMPÇILIK BİRAZ FARKLI YAPILMAKTADIR
Kampçılık, çadır ve diğer gerekli ekipmanlarla birlikte İnsanların doğal bir ortamda daha önceden belirlenmiş alanlarda konaklaması ve hayatta kalma tekniklerini geliştirmesidir. Dağcılık ve trekking gibi ekstrem sporlarla ilgilenenler için kampçılık oldukça cazip olmaktadır.İnsanlar kamp malzemelerini de alarak doğanın keyfini çıkarır. Kamp yapmak istiyorsanız aquakamp a katılın….

YAZ KAMPININ TARİHÇESİ
Etiketlendi: