Yaz Kampına Gitmek İçin 4 Neden;

Yaz kampına gitmek için 4 neden nelerdir? Bütün bunları çocuklarımıza daha iyi gelecek hazırlamak adına sizlere sunduk. Gelecekte çocuklar arasındaki farkı yaptıkları birikim ileriye taşıyacaktır.Çocuklarınızı her zaman destekleyerek ileriye taşımalısınız.

Yaz Kampına Gitmek İçin 4 Neden
Yaz Kampına Gitmek İçin 4 Neden

1.NEDEN; ÇOCUKLUK DÖNEMİNDEKİ BİRİKİM ÖNEMLİ ROL OYNAR

Çocukluk döneminde yatırım yapılacak konular iyi belirlenmeli, sadece okul eğitimine bel bağlamak hele günümüzde yeterli olmayacaktır. Okul dışında desteklemek çocuklarımızın yararına olacaktır. Bunların neler olduğunu aşağıdaki yazımızda ayrıntıları ile anlatmak isterim.Donanımlı çocuklar daha bir özgüveni yüksek olacaktır.Okul dışında kalan zamanlar aradaki farkı yaratacak başlıca konu olacaktır.Birikim sadece çevre faktörleri değil ekstra yapılan destekler sonucunda sağlanmalıdır.

Çocuk kampları
Çocuk kampları

2.NEDEN; YAZ KAMPINA KATILAN ÇOCUKLARIN YAŞITLARI ARASINDAKİ FARK

Yaz kampı programına katılan çocukların kendi yaşıtları ile arasındaki en büyük fark liderlik özelliğinin daha çok gelişmesine faydası olacaktır.Yaz aylarında okul olmayacağı için eğitim adeta durma noktasına geleceğinden çocuklar bu aylarda eğitimden eksik kalacaktır.Çocukları çok fazla özgür bırakmadan yaz kampına göndererek bu sorunu çözebilirsiniz.Kamplar çocuklara tatil imkanı sağlarken eğitime de destek vermektedir.Yaz kampları eğitimin bir parçası olacaktır.

Yaz Kampı
Yaz Kampı

3.NEDEN ; YAZ KAMPLARI EĞİTİMİN BİR PARÇASI OLMAKTADIR

Eğitim denince akla sadece Okul,Ders,Matematik, Türkçe, Fen bilgisi gibi konular gelmektedir.Ancak bunun dışındaki konulardan olan ve en önemlisi olan sosyalleşme göz ardı edilmektedir.Sosyalleşme çocuklar için olmazsa olmaz konuların başında gelmektedir.Bunları yapmanın kuralı ise çocukların yaşıtları ile bir arada olarak eğitimine devam etmesidir. Özellikle çocuklar kamplarda çeşitli ülkelerden gelen yabancı çocuklar ile tanışarak yeni arkadaşlıklar edinirler. Birbirlerinden alacakları iletişim bilgileri ile bir ömür boyu sürecek dostluklar kuracaklardır.

Gençlik Kampı
Gençlik Kampı

4.NEDEN;EN ÖNEMLİSİ KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURMAYI ÖĞRENECEKLER

Eğitimin en önemli konularından biri de başlarında anne ve baba olmadan kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmeleri olcaktır.Hayata 1-0 önde başlamanın en büyük kuralıdır. Yaz kampları yada gençlik kampları işte aradığımız rehberliği çocuklara sunacak programları oluşturcaktır. Kamapa katılan çocukların özgüveni artarak eve dönmüş olcağından velilerin yükünü de hafifletmiş olacaktır.Kendine güvenen çocukların başarısı kısa zamanda ortaya çıkarak farkındalık yaratacaktır.

YAZ KAMPINA GİTMEK İÇİN 4 NEDEN
Etiketlendi: