Yaz Kampı Çocukların Yeni Gözdesi;

Yaz kampı çocukların yeni gözdesi olarak bu yıl daha değerli duruma geldi.Önceki yıllarda aileler çocuklarına istedikleri gibi beraber tatil yapma fırsatı veriyorlardı.Şimdi çocuklar tatilini kendileri planlamaya başladı.Son yıllarda yaz kampları çocukların yeni gözdesi haline geldi.

Yaz kampı çocukların yeni gözdesi
Yaz kampı çocukların yeni gözdesi

AİLELER İLE YAPILAN TATİL ÇOCUKLARA CAZİP GELMİYOR

Aileler ile birlikte tatile giden çocuklar tatilin tadını yeterince çıkartamıyor.Özellikle ergenlik yaşına gelen çocuklar ve gençler kendilerini serbest yada özgür hissetmediği için,bunu tatilden çok aile ile beraber geçirilen zaman olarak görüyorlar.Peki faydalı ve kaliteli tatil yapmanın yolu nedir.İşte tüm bunlara bu yazımızda cevap bulacaksınız.Çocuklar kendilerini sürekli denetlenir halde buldukları için, yani çok karışıldığı için içe kapanma yapıyorlar.

Yaz kampı çocukların yeni gözdesi 2
Yaz kampı çocukların yeni gözdesi 2

ÇOCUKLARIMIZA KONTROLLÜ TATİL YAPTIRABİLİRSİNİZ

Kontrollü tatil nasıl olmalı ve bu konuda çocuklarımızın isteklerine nasıl cevap verilmeli.İşte bunun cevabı yaz kampı evet yanlış duymadınız. Yaz kampı alanında uzman eğitmenler gözetiminde planlanıp yapılmaktadır. Son yıllarda Türkiye bu programlarda öncülük etmeye başladı. Başlarında anne ve baba olmadan belli kurallar ile yapılan bu tür kamplar çocukların yeni gözdesi haline geldi.Ve böylelikle kontrollü tatil yapma fırsatı bulmuş olacaklar.

Çocuk Kampları
Çocuk Kampları

ÇOCUKLARA NEDEN YAZ KAMPI CAZİP GELİYOR

Bunun birinci nedeni kendi yaşıtları ile yapılan etkinlikler ve aktiviteler olması. İkinci nedeni kendilerini ebeveynler tarafından sürekli müdahale edilmemesi. Diğer bir başka faktör kendilerini özgür hissetmeleri. Tabi ki eğitmenlerin başlarında olacak olması ve seviyelerine inerek yaptırım uygulamaları pek zorlarına gitmeyecektir.Ergenlik döneminde oldukları için sosyalleşme istemeleri onları ailelerden uzak olacak tatili oldukça cazip kılıyor.

Gençlik Kampları
Gençlik Kampları

ÇOCUK GÖZÜ İLE TATİLE BAKIŞ

Kendinizi çocukların yerine koyduğunuzda bunu oldukça net görebilirsiniz. Bir yaz tatiline çıkalım ve size sürekli karışılıyor, havuza fazla girme, güneş yağını sürdün mü,hadi yatmaya git,O hareket çok tehlikeli,saçlarını kurut,atlama,zıplama (bu anlattıklarım tabi ki çocuk açısından öyle siz tabi ki yol gösterici sizsiniz.) neyse biz konumuza dönelim işte bu ve buna benzer konular onlar için oldukça sıkıcı konular olduğu için tatil de çocuklarınız içe kapanık hale geleceklerdir.Sizlere tavsiyem kesinlikle yaz kampı programlarına gönderin, hem gelişime faydalı,hem de çocuklar özgür tatillerini yapmış olacaklar. Haydi tatile….

YAZ KAMPI ÇOCUKLARIN YENİ GÖZDESİ
Etiketlendi: