Pandemi Döneminde Yaz Kampının Önemi;

Pandemi döneminde yaz kampının önemi ve önlemler nasıl alınmalıdır. Evet oldukça zor bir dönem geçiriyoruz. Yetişkinler olduğu kadar çocukları ve gençleri de olumsuz etkileyen bir salgın hastalık ile uğraşıyoruz. Bu zorlu ve meşakkatli dönemin hasarlarını nasıl atlatmalıyız.

Pandemi döneminde yaz kampının önemi
Pandemi döneminde yaz kampının önemi

ÖNCE ÇOCUKLARIN PSİKOLOJİSİNİ DÜZELTMELİYİZ

Pandemi döneminin en çok zarar gören kesim aslında hastalığı hafif atlatmış olsalar da geleceğimizin teminatı çocuklarımız olmaktadır.Psikolojik anlamda ilerde kalıcı hasarlar kalacağına inanıyorum. Bunu sadece ben söylemiyorum.Araştırmalar da bu yönde raporlardan çıkan çarpıcı sonuçlar olduğu ortada.İşte burada özellikle yeni programlar yapılarak çocuklarımızın psikolojisini düzeltmekle işe başlamalıyız.

Pandemi döneminde yaz kampının önemi 2
Pandemi döneminde yaz kampının önemi 2

ÇOCUKLARIMIZIN RUHSAL DURUMUNU NASIL DÜZELTİRİZ

Ben burada yıllarca çocuk ve gençlere yaptığım yaz kampı programlarını önermekteyim. Yaz Kampı veya Gençlik kampı çocukların gelişimin de önemli rol oynadığını biliyoruz. Ancak buna bir de salgın hastalık eklenince bu tür kamplar oldukça önemli duruma geldi.Bu aktivitelere çeşitli sporları da eklemek gerekir. Çocuklarımız böylelikle ruhsal ve fiziksel olarak rahatlayacaklarını söyleyebilirim.

Gençlik Kampı
Gençlik Kampı

PANDEMİDE YAZ KAMPININ ÇOCUKLARA FAYDASI

Şimdi yaz kampı programlara katılmanın tam sırası diye düşünüyorum.Çocuklarımız pandemi döneminde sürekli zoom derslerini bilgisayar başında geçirdiler. Aynı zamanda kapalı ortamda çok kalarak bunaldılar.İşte tüm bunlar çocuklarımızı olumsuz etkiledi.Yaz Kampı fiziksel ve ruhsal bir çok etkinlik ile tekrar toparlanmaları sağlanacaktır.Çocuklarımıza en uygun kampı iyi araştırarak karar verebilirsiniz.

Türkiye Yaz Kampı
Türkiye Hatay Yaz Kampı

GENÇLİK KAMPI SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Öncelikle yapmanız gereken size ve çocuklarımıza en uygun özellikteki kamp seçimini tercih edin. Burada dikkat etmeniz gereken çocuğumuzun nelerden hoşlandığı ve katkı sağlayacak program olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Kamp araştırması yaparken Kampın tecrübesi,Kaç yıldır bu eğitimi verdikleri,Herhangi bir kuruma bağlı mı? ,Eğitmenlerin durumu,Kamp alanında sadece çocukların olmasına ve Özellikle referans verebiliyorlar mı gibi konulara aldığınız yanıtlar olumlu ise rahatlıkla gönderebilirsiniz.

Çocuklar için Yaz Kampları
Çocuklar için Yaz Kampları

KAMP TAVSİYESİ İSTER MİSİNİZ?

Oldukça tecrübeli olduğumuz bir konu olduğumuz için bizden kamp tavsiyesi yada araştırma isterseniz size hemen yardımcı olmak isterim. Kamp araştırması yaparken İnternet üzerinden yaz kampı yada gençlik kampı yazarak işe başlayabilirsiniz. Biz size yaklaşık 27 yıldır binlerce çocuğumuza sorunsuz ve güvenli hizmet veren aquakamp kurumunu tavsiye edebilirim.

 

 

 

 

PANDEMİ DÖNEMİNDE YAZ KAMPININ ÖNEMİ
Etiketlendi: