Pandemi Döneminde Yaz Kampına Gitmek İçin 5 Neden;

Pandemi döneminde yaz kampına gitmek için 5 neden sorusunun cevaplamak istersek özellikle bu yıl oldukça önem taşımaktadır. Bir yıldır yaşanan salgın hastalık neticesinde çocuklar çok sarsıldı.Çocuklarda oluşan fiziksel ve ruhsal konulara detaylı bakalım.

Pandemi döneminde yaz kampına gitmek için 5 neden
Pandemi döneminde yaz kampına gitmek için 5 neden

1. NEDEN; ÇOCUKLARIN RUHSAL DURUMUNA DESTEK İÇİN YAZ KAMPINA GÖNDERİN

Evet çocuklar salgın döneminde dersleri evlerinden çıkmadan yaptıkları için ruhsal olarak çok bunaldılar.Çocuklar her zaman rahatlatıcı aktiviteler yapmalı ve içine kapanıklık yaşamamalıdır. Bunun en iyi çözümü bir yaz kampı programına katılmak olduğunu sizlere tavsiye ederim.Bu tür kamplar ilerde ruhsal veya psikolojik sıkıntı yaşamamaları için deşarj olmaları gerekir.

Yaz Gençlik Kampı
Yaz Gençlik Kampı

2. NEDEN;SALGIN DÖNEMİN’DE FİZİKSEL GELİŞİM İÇİN YAZ KAMPINA GÖNDERİN

Salgın hastalık sürecinde evden neredeyse hiç çıkamadıkları için fiziksel gelişim de sekteye uğramış oldular.Çocukların hareketsiz geçen uzun bir yılı oldu. Bu dönemde fiziksel gelişim adeta durma noktasına geldi.Çocukların doğasında sürekli hareket etme olduğu için yaz kampları adeta ilaç gibi gelecektir. Bir çok etkinlik ve spor faaliyetleri bir arada olacağından hareketsiz geçen süreçte çocuklara oldukça katkı sağlayacaktır.

Gençlik Kampları
Gençlik Kampları

3. NEDEN ; SALGIN SIRASINDA DOĞA ÖZLEMİNİ FAZLASI İLE HİSSETMELERİ

Çocuklar pandemi döneminde sadece doğa ile irtibatlarını değil rüzgarın sesini ve hissini dahi çok özlediler. Yaz kampları yada gençlik kampları doğada yapıldığı için onların bu özlemini önemli derecede azaltacaktır. Kuracakları bir çadır vaya açık havada yapacakları bir yürüyüş bir nebzede olsa onları özgürlük hissi yaşatacaktır.

Çocuklar İçin Kamplar
Çocuklar İçin Kamplar

4. NEDEN; ÇOCUKLARIN HERKESTEN FAZLA ARKADAŞA İHTİYAÇ DUYMALARI

Salgın oldukça uzun sürdüğün için bu süreçte çocuklar hiç sosyalleşme olmadı. Özellikle arkadaşları ile oyun oynamaya çok ihtiyaç duydukları için ve bunu yaparken sosyal mesafe kuralları çerçevesinde yapılan yaz aylarında başlayacak kamplar adeta ilaç gibi gelecektir. Aileler kontrollü yapılan bu programlara çocuklarını mutlaka göndermeleri gerekir. İlerde çocukların travma yaşamamaları için bu kamplar çok olumlu olacaktır.

Çocuklar İçin Yaz Tatili
Çocuklar İçin Yaz Tatili

5. NEDEN ; YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK OLMASI İÇİN KAMPLAR ÖNEMLİDİR.

En önemli nedenlerden biri de yeni başlayacak eğitim ve öğretim yılına rahatlamış ve özlemiş olarak başlayabilmek için yaz kamplarına katılmak, yeni arkadaşlar edinmek,Sosyalleşmek,Spor faaliyetlerine katılmak,Kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamak için kamplar tam çocukların rahatlamalarına yardımcı olacağından veliler tercih etmelidir.

PANDEMİ DÖNEMİNDE YAZ KAMPINA GİTMEK İÇİN 5 NEDEN
Etiketlendi: