Neden Yüzme Kursuna Gitmeliyim?

Düzenli ve doğru bir şekilde yapılan tüm egzersizlerin fizyolojik ve psikolojik olarak fazlasıyla olumlu etkisi olduğu gibi, sosyalleşmek, disiplin kazanmak, konsantre olmak, mutlu olmak adına da sayısız faydaları bulunur.

Yüzme sporu da tüm bunlara ek olarak tüm kasların çalıştırılmasında ve buna bağlı olarak vücudun doğru şekillenmesinde önemli bir rol oynar. Ayrıca, suyun terapi gücünden faydalanmak için de mükemmel bir tercihtir.

Çok iyi bir kardiyovasküler egzersiz olan yüzme, sağlıklı yaşamak, yağ yakmak ve kilo vermek, vücut kompozisyonunu güzelleştirmek ve estetiği artırmak, suyun iyileştirici gücünden faydalanmak (hidroterapi) isteyen herkes için ideal bir egzersizdir.

Özellikle yaz aylarında yüzmek için çok çeşitli imkanlar varken ve kendi kendine yüzmek yerine neden yüzme kursuna gitmeliyim sorusu akıllara gelebilir. Bu sorunun en önemli cevaplarından birisi; yüzme kursunun uzman kontrolünde, bilinçli, doğru, güvenli ve istikrarlı bir egzersiz yapma fırsatı sunmasıdır.

 Hafta sonları yapılan çocuk yüzme kursları sosyalleşme aracıdır.
Düzenli ve doğru bir şekilde yapılan yüzme fizyolojik ve psikolojik olarak olumlu etkisi vardır.

Yüzme kurslarında kişiler sadece egzersiz yapmakla kalmaz aynı zamanda disiplinli, programlı bir şekilde, belli gün ve saatlerde düzenli olarak devam edebilecekleri alışkanlıklar edinirler. Bunun yanı sıra, soyalleşmek, yeni arkadaşlar edinmek, eğlenceli vakit geçirmek için de çok güzel fırsatlarla karşılaşmanızı sağlar.

Yüzme kurslarına gitmek; yüzmeyi uzman eğitmenler eşliğinde, doğru bir şekilde tüm detaylarıyla öğrenmenizi sağlar. Uzman eğitmenler eşliğinde; programlı, profesyonel bir şekilde kişilerin gelişim düzeylerine uygun olarak yapılan planlamalar ve çeşitli basamaklama yöntemleri sayesinde, en uygun ve en doğru şekilde yüzmeyi öğrendiğiniz için, hiçbir tedirginlik yaşamadan güvenli bir öğrenme ortamı sağlar.

Ayrıca; yüzme sporunu profesyonel olarak yapmak isteyenler için gerekli yolların izlenmesi, lisans sahibi olabilmek, gerekli çalışmaları sağlayabilmek için de yüzme kurslarından yardım alınmalıdır.

Çocuk Yüzme Kursu
Disiplinli ve programlı bir şekilde, belli gün ve saatlerde yapılan yüzme eğitimi

Kurs Çeşitleri

Kişilerin yaşlarına, durumlarına, seviye ve isteklerine uygun doğrultularda hizmet verilebilmesi için çeşitli şekilde sınıflandırılmış kurslar bulunmaktadır. Bunlar;

  • Yetişkin Yüzme Kursları
  • Çocuk Yüzme Kursları
  • Performans Yüzme Kursları
  • Özel Yüzme Dersleri olarak sınıflandırılmaktadır. Her bir kursun içeriği farklı olmakla birlikte, uygun planlamalar ile gerçekleştirilir
Programlı, profesyonel bir şekilde kişilerin gelişim düzeylerine uygun olarak yapılan planlanan Yüzme Antremanları
7’den 77’ye tüm yaş gruplarına Yüzme

Yüzme Kursuna Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler

Herhangi bir egzersize başarmadan önce muhakkak bir doktor kontrolünden geçilmesi ve doktorun onayının alınması gerekmektedir. Yüzme kurslarına başlamadan önce de sağlık kontrolünden geçilmesi şarttır.

Bunun dışında, kişilerin yüzme seviyelerine, amaçlarına ve isteklerine en uygun planlamayı yapabilmek, mevcut programlar hakkında bilgi alabilmek, ayrıca uygun malzemeleri temin edebilmek için mutlaka kursun yetkili birimleri ve antrenörler ile görüşülmelidir.

Uzman eğitmenler eşliğinde; YÜZME KURSU
Aqua Çocuk Yüzme Kursları
Neden Yüzme Kursuna Gitmeliyim?