Kamp Yapmanın 5 Kuralı;

Kamp yapmanın 5 kuralı nelerdir. Yazın yada kışın yapılacak kamplara gitmenin belli kuralları olduğunu söylemem lazım. Bu kuralları sizler için sıraladık.

Kamp Yapmanın 5 Kuralı
Kamp Yapmanın 5 Kuralı

PROFESYONEL KAMP ÇANTASI NASIL HAZIRLANMALI

Profesyonel kamp programlarına katılmanın yolu ciddi çanta hazırlamadan geçiyor. Doğa ile mücadele aynı zamanda fiziksel olarak zorluk derecesi yüksek Tırmanış,Trekking veya hayatta kalma gibi unsurlar varsa yapmanız gereken hafif çanta hazırlamalısınız. En önemli ve işinize yarayan temel malzemeleri yanınıza almalısınız.Örnek vermek gerekirse; Bıçak,Ateş Yakma Kiti,Su matarası,Hayatta kalma kiti bunlardan bazılarıdır.

Kamp Yapmanın 5 Kuralı 2
Kamp Yapmanın 5 Kuralı 2

ZEVK AMAÇLI KAMP ÇANTASI HAZIRLAMA

Zevk amaçlı yapılacak kamplar için daha detaylı bir sırt çantası hazırlayabilirsiniz.Herhangi bir efor yada zorluk derecesi olmayan bu tür kamplar genelde keyif kampları olacağından malzeme seçimi biraz daha fazla yapılabilir.Genel de bu tür kamplara araba ile ulaşım sağlayarak bir kaç gün süreceği için yanınıza alabildiğiniz kadar malzeme alabilirsiniz.

Çadır Kampı
Çadır Kampı

ÇADIR SEÇİMİNİ NASIL YAPMALIYIZ?

Yaz kampına gitmeye karar verdiğinizde ilk yapmanız gerekenlerden biride çadır seçimidir. Çadır seçerken dikkat etmeniz gereken kurallardan biri de iklim olacaktır. Yaz yada kış iklimine göre çeşitli çadırlar bulunmaktadır. Kamplarda barınma oldukça önemli olacağından çadır seçimi yaparken dikkat  etmeniz gerekir.En basit kurulan çadır seçimi yapmanız sizin için avantaj olacaktır. Mümkünse iki kişilik çadırları seçmelisiniz.

Kamp Alanı
Kamp Alanı

UYKU TULUMU SEÇİMİ

Evet malzemeleriniz arasında olmazsa olmazlardan biri de uyku tulumunu mutlaka yanınıza almalısınız.Yaz aylarında bile hava sıcaklığı geceleri düştüğü için gerekli bir malzemedir.Uyku tulumları da yazlık yada kışlık olarak piyasada satılmaktadır. Uyku tulumu ekstra sıcaklık oluşturduğu gibi sizi sarmalaması ayrıca önemlidir.Yaz kampları için farklı, kış kampları için ısıtma dereceleri olan tulumlar seçmek gerekir.

Yaz Kampları
Yaz Kampları

HAVA DURUMUNU MUTLAKA TAKİP EDİN

Gerek kampa giderken gerekse kamp esnasında hava durumunu mutlaka takip edin. Hava durumunu doğa şartlarını gözlemleyerek te takip edebilirsiniz. Bunun dışında teknoloji imkanınız varsa bu yöntemde başka seçenek olabilir. Hava şartlarını takip etmenin önemli olan bir diğer avantajı kamp yapacağınız alanın seçimi olacaktır. Hava durumuna göre kamp kuracağınız yeri seçmelisiniz.Yağış alacak veya eğimi fazla olan bir yere kampınız kesinlikle kurmayın aksi taktirde sabah sırılsıklam olursunuz.

KAMP YAPMANIN 5 KURALI
Etiketlendi: