Çocuklar İçin Kamp Kampçılar İçin Doğa;

Çocuklar için kamp kampçılar için doğa denildiğinde acaba akla ne geliyor. Evet bu yazımızda çocuk ve doğanın birbirinden ayrılamayacağını kesinlikle söyleyebiliriz. Her ikisini de mümkün olduğu kadar korumalıyız.

Çocuklar için kamp kampçılar için doğa
Çocuklar için kamp kampçılar için doğa

ÇOCUK YETİŞTİRMEK BİR SANAT

Çocuk yetiştirmek bir sanat olarak karşımıza çıkıyor. Burada anlatılmak istenen çocukların donanımlı yetişmesini sağlamak bunun için okul kadar okul dışında kalan zamanlarında dolu dolu geçirilmesi gerekiyor.Çocuklarımızı sadece okul desteği ile yetiştirmek yeterli olmayacaktır. Özellikle günümüzde bu kesinlikle yeterli olmayacak ve hatta geri planda kalmasına neden olacaktır.

Doğa Kampı
Doğa Kampı

YAZ KAMPLARININ ÇOCUKLARA KATKISI NEDİR?

Yaz kampların çocuklara katkısını saymakla bitiremeyiz. Okul dışındaki bu eğitim özellikle yaz aylarında gerçekleşen programlar olarak karşımıza çıkmaktadır.Okulun yazın kapalı olması ve bu sürenin uzun olması çocukların donanımını desteklemek için yaz kampları bulunmaz bir nimettir.Kendi yaş gurupları ile bir çok Aktivite,Etkinlik ve Spor programları olan bir organizasyondur.

Çocuklar İçin Yaz Kampı
Çocuklar İçin Yaz Kampı

DOĞAYI KORUMAK ÇOCUKLARIN GELECEĞİNE DESTEK VERİR

Evet doğayı korumak ve geliştirmek aynı çocukları yetiştirmek gibidir. Doğa yaşam kaynağı olduğu için ve biz de buradan hayat enerjimizi aldığımız için bu değeri korumak için elimizden geleni yapmalıyız.Doğa iyi bakılırsa kendini yenileyebilmesi bizim için önemli bir kriterdir. Kamplarımızı doğa ile beraber yaptığımız için çocuklarımız kadar doğamızı da korumalıyız.Bu ikili ayrılmaz bir parçadır.

Doğa Ve Çocuklar
Doğa Ve Çocuklar

ÇOCUK VE DOĞA AYRILMAZ BİR İKİLİDİR

Çocuklar ve doğa ayrılmaz bir ikili oluşturmaktadır.Her ikisi de iyi korunmalı ve geliştirilmelidir. Çocukları nasıl koruyorsak doğamızı da o kadar iyi korumalıyız. Bazı insanlar ne alaka diyebilir, ancak doğasını koruyamayan bir nesil eksik yetişmiş bir toplum olacağı unutulmamalıdır.Doğanın yok edilmesi ile yaşamanın bir anlamı olmayacaktır.Bu yüzden kesinlikle çocuklarımıza verdiğimiz önemin aynısını doğayı korumak için göstermeliyiz.

Gençlik Kampları
Gençlik Kampları

DOĞA İÇİNDE KAMP YAPMANIN ÇOCUKLAR FAYDASI

Çocuklarınıza doğanın önemini öğretmenin en kolay yolu kamp yapmadan geçiyor. İyi kurulacak bir kamp çocukları doğanın güzelliklerini görmesini sağlayacaktır. Kamp yapan çocuklar doğanın güzellikleri kadar faydasını bizzat öğrenme fırsatı yakalayacaktır. Birkaç gece doğada geçirilmesi çocukların bakış açısını değiştirdiği gibi tek başlarına mücadele ruhunu da geliştirecektir. Kampı aile ile birlikte yaptığınızda birbirinize sıkı sıkıya bağlanma hissedeceksiniz. Haydi Çocuklar Kamp yapmaya….

ÇOCUKLAR İÇİN KAMP KAMPÇILAR İÇİN DOĞA
Etiketlendi: