Çocuk gelişiminde kampın önemi nedir;

Çocuk gelişiminde kampın önemi nedir sorusuna cevap arayacağımız bu yazımızda sizleri aydınlatmaya çalışacağım.Yapılan son araştırmalar zamanında çocuklara yapılan yatırımların neticesinde hayatında ne gibi değişiklikler olduğunu pozitif anlamda gelişimin önemini ortaya koymuştur.İşte sizlere bu konuda bir çok ip ucu vererek konuları anlatmaya ve aydınlatmaya çalışarak yazıma başlıyorum.

Çocuk gelişiminde kampın önemi nedir
Çocuk gelişiminde kampın önemi nedir

ÇOCUK GELİŞİMİ NEDİR?

Çocukların doğumundan ergenliğe kadar geçen süredeki meydana gelen duygusal, biyolojik ve psikolojik değişikliklere ben o dönemde alınan donanımları da ekleyerek anne babaya bağlılıktan bireyselliğe kadar geçen zaman demek istiyorum. Gelişim denince ilk akla gelen fiziksel büyüme gelmektedir.Ancak bu gelişim kadar donanımlı gelişimde büyük önem taşımaktadır.Tüm çocuklar ilerde yaşamlarını belirleyecek zamanında alınan eğitim olduğu unutulmamalıdır.

YAZ KAMPI
YAZ KAMPI

GELİŞİMDE KAMPLARIN DESTEĞİ

Çocuk gelişimine bir okul kadar yaz tatillerinde yapılan yaz kampı programları da oldukça önemlidir.Kış aylarında alınan eğitim çocukların gelecekte donanımlı yetişmelerini sağlar, ancak yaz aylarında çocukların oldukça boş zamanı bulunmaktadır. İşte en önemli zaman budur. Yurt dışında boş zamanların değerlendirime amacı ile yaz kampı çocuklar için destekleme programları olmuştur.Her çocuk için kamp desteği yada iyi bir kampa göndermek gerekiyor.

YAZ AKTİVİTELERİ NELER OLMALI

Genellikle yazın yapılan aktiviteler çocukların eğlenirken öğrenebileceği konuları içeren programlar olmalıdır. Bu aktiviteler spor programları; Basketbol,Yüzme, Sörf,Tenis gibi bir çok örnek verilebilir. Bu programların dışında sanatsal ve dil kampları da çocuklara oldukça uygundur. Genelde Ülkemizde yeni gelişen bir sektör olsa da yaz kampları veya gençlik kampları son yıllarda oldukça revaçta olmaktadır.ÇOCUK GELİŞİMİNDE KAMPLARIN ÖNEMİ

ÇOCUK GELİŞİMİNDE KAMPLARIN ÖNEMİÇOCUKLAR İÇİN YAZ AYLARI DOLU DOLU GEÇMELİ

Çocukların en boş zamanlarından olan dönem yaz aylarıdır. Yaz aylarına yaz okulu, yaz kampı,spor kampları ve dil kampları gibi bir çok seçenek sunulmaktadır.Bu aylarda çocuklar hiç bir aktivite yapmadan oturmaları kesinlikle tavsiye edilmez.Özellikle velilerin bu duruma duyarsız kalmamaları gerekmektedir.Her şey çocuklar için prensibi ile hareket etmek gerekir.Size en güvenilir yaz kampı olarak aquakamp kuruluşunu önerebilirim. HAYDİ ÇOCUKLAR YAZ KAMPLARINA

 

ÇOCUK GELİŞİMİNDE KAMPIN ÖNEMİ NEDİR!
Etiketlendi: