Alternatif Sporlar Yaz Kampı;

Alternatif sporlar yaz kampı çocuklar için çok cazip. Klasik yapılan sporların oluşturduğu kamp programlarının yerini doğa sporları aldı. Bu etkinlikler doğada yürüyüş yani trekking’den tutunda tırmanış,okçuluk,sörf, katamaran, dalış,paraşüt yer almaktadır. Çocuklara en uygun olan sporları yaz tatil dönemin de sizler için seçtik.

Alternatif Sporlar Yaz Kampı
Alternatif Sporlar Yaz Kampı

ÇOCUKLARA EN UYGUN KAMPLAR

Çocuklara en uygun olan kamplar arasında doğa ile birlikte yapılan kamplar ön plana çıkmaktadır.Özellikle okçuluk, çadır kurma, tırmanma, orman içerisinde yapılan en güzel kamplardan olması çocukları cezbediyor.Başlarında anne ve baba olmadan sadece eğitmenleri ile beraber çadır kurarak özgürce kamp ateşi yakarak ormanda konaklıyorlar.Çocuklar ne ister sorusunun cevabı bu olsa gerek diye düşünüyorum.

Alternatif Sporlar Yaz Kampı 2

KONAKLAMA DIŞINDA SÜREKLİ ALTERNATİF SPOR YAPMA İMKANI

Konaklama dışında sürekli alternatif spor yapma imkanı bulacak olan çocuklarımız normalin dışında kamp yapmış olacaklardır. Konaklamayı yaş guruplarına göre kendi yaşıtları ile odalarda kalmanın dışında tüm sporları dışarıda yapacaklardır.Sörf,yelken,dalış,paraşüt gibi yeni sporları yapma fırsatı bulacaktır.Bu sporların en temel özelliklerinden biri de öğrenmesi kolay çok basit yapılmasıdır.

Çocuklar İçin Yaz Kampları
Çocuklar İçin Yaz Kampları

YAZ KAMPI BÖYLE OLMALI

Yaz kampı böyle klasik sporların dışında yapılması gerekir. Bunun en önemli sebebi normal sporlar olan Basketbol,Futbol,Tenis,Yüzme gibi sporları okul döneminde yapıyor olmalarıdır.Yaz kampları yada gençlik kampları çocukların özelliklerine en yatkın etkinlikleri bir arada bulundurmaktadır.Öğrenciler kendi yaş gurubuna göre programlara ayrılarak derslerini yapmaktadır.

Gençlik Kampı
Gençlik Kampı

ALTERNATİF SPORLARIN AMAÇ VE ÖZELLİKLERİ

Alternatif sporların amaç ve özellikleri bir çok yönden geleneksel sporlardan farklıdır.Özellikle yeni başlayan kampçılar için uygulamak için bilinen tesislere ihtiyacı olmayışıdır.Yarışmalar ve etkinlikler genellikle bir orman yada ağaçlık alanda yapılmasıdır. Doğaçlama için mükemmeller alanları iyi değerlendirerek yapılan aktiviteler olmasıdır.

Dalış Kampı
Dalış Kampı

ÇOCUKLAR BİR DE SU ALTINI ÖĞRENMELİSİNİZ

Çocuklar bir de su altını dalış yaparak tanımalısınız. İyi bir dalış hocasından alacağınız ve tehlikesi az olan derinlikte su altını öğrenmelisiniz. Keşif yapılacak çok yer olduğunu siz de kabul edecek ve çok eğleneceksiniz.Biz sizlere gençlik kamplarının kapısını aralayan aquakamp kurumunu tavsiye ediyoruz. Haydi çocuklar kamplara….

ALTERNATİF SPORLAR YAZ KAMPI
Etiketlendi: