Gençlerin Tatil Anlayışı Değişti;

Gençlerin tatil anlayışı değişti bunun en önemli sebebi artık özgür tatil anlayışı.Başlarında bir büyük kimse olmadan kendi başlarına özgürce eğlenmek.Anne ve Babanın olmadığı sadece yaşıtları ile güzel zaman geçirmek tek dilekleri olacaktır.Gençlik programları onların elenerek öğrenmelerini ve tatillerini dolu dolu geçirmelerine imkan veriyor.

Gençlerin Tatil Anlayışı Değişti
Gençlerin Tatil Anlayışı Değişti

GENÇLERDE SON YILLARIN YÜKSELEN TRENDİ

Yaz kampı yapmak ve tatile gitmek son yılların yükselen trendi ve modası oldu.Kendi başlarına sorumluluk alarak yada başlarında bir eğitmen kontrolünde güzel vakit geçirmek olacaktır. Yaz aylarını daha iyi değerlendirmek için yeni seçenek istemelerine neden oluyor.Özellikle birkaç yaşıt bir araya geldiğinde eğlence zirve yapmaktadır.Son zamanlar da çocuklar ve gençlerin yeni gözdesi yapılan araştırmalarda yaz kampları olmaktadır.

Yaz Gençlik Kampları
Yaz Gençlik Kampları

ERGENLİK DÖNEMİNDE KAMPA GİTMENİN FAYDALARI

Anne ve Babaların çok iyi bildiği bir durum ise ergenliğin ne kadar zor olduğudur. Çocuklar veya gençler bu zaman diliminde başına buyruk hareket etmeleri velileri zorladığı gibi onları çok zor duruma düşürmektedir. Bu zorlukların üstesinden tek başına gelmesi zordur. Ancak gençlik kampları buna cevap olacaktır. Kamp programlarına çocuklarını göndererek yaşıtları ile tatillerini izole ve kontrollü yapmaları sağlanır. Hayatlarının en zorlu geçen zamanıdır.

Gençlerin Tatil Anlayışı Değişti 2

KAMPLAR’DA SOSYALLEŞME BİR BAŞKA TERCİH SEBEBİ

Kampları tercih etmelerinin en önemli sebebi yaşıtları ile sosyalleşerek bir ömür boyu sürecek dostluklar kurarlar.Yeni arkadaşlıklar edinen kampçılar daha sonraki zamanda görüşmelerine devam etmektedir.Çocuklar toplumsal çevre ile iletişim araçlarıyla yeni kültürler öğrenerek sosyalleşmiş olurlar.Başka Ülkelerin örf,adetlerini yakından görme fırsatı yakalarlar.Çocuklar yabancı çocukları da yakından tanımaya fırsat bulurlar.

Çocuklar İçin Yaz Kampları
Çocuklar İçin Yaz Kampları

FAYDALARINDAN BİRİ DE LİDERLİK VASIFLARINI GELİŞTİRMEK

Liderlik kamp eğitimi sırasında kampçıların kişisel özelliklerini geliştirmektedir.Ayrıca kamplar davranış ve becerilerini yükseltmeye yönelik planlanmıştır.Kamp programların unutulmaması gereken bir durumu da ölçme yaparak çocuklarımızın psikolojik açıdan güçlenerek liderliklerine katkı sağlamaktır.Güçlü öz güven hareketlerini kontrol etmeyi ve kendinden emin adımlar atmasını sağlar.Bundan sonra her şey çocuklarımız için olacağından onlara yatırım yapmak gerekir. Haydi Çocuklar Tatile…

GENÇLERİN TATİL ANLAYIŞI DEĞİŞTİ
Etiketlendi: