Yüzme Öğrenmenin 3 Kuralı,

Yüzme öğrenmenin 3 kuralını size anlatmadan önce yapmanız gereken size en yakın havuzu seçmelisiniz. Mümkünse havuzu yerinde görüp size eğitimi verecek antrenör ile görüşmenizde yarar vardır.

Yüzme Kursu
Yüzme Kursu

1.KURAL; İLETİŞİM

Antrenörün öncelikle belgeli olması gerekir, daha sonra yaptığınız görüşmede iletişimi iyi mi? diye emin olmalısınız. Su içerisinde iletişimi zayıf antrenörden yüzmeyi öğrenmede zorlanabilirsiniz. Sizinle sohbet etmeli anlatımı kolay olmalıdır. Yüzme Kursu teorik anlatımı sade bir şekilde sunmalıdır.

Yetişkin Yüzme Kursu
Yetişkin Yüzme Kursu

2.KURAL; TECRÜBE

İyi yüzme antrenörü olduğunu araştırmalısınız. Daha önce yüzme eğitimi vermiş mi? Varsa daha önce yüzmeyi öğrenen bir kişiden referans almalısınız. Kaç yıllık yüzme geçmişi var sorgulayınız. Hangi spor Üniversitesinden mezun olduğunu sormalısınız.

Yüzme Dersi
Yüzme Dersi

3.KURAL; MODEL OLMALI

Yüzme eğitimini veren kişi size rol model olmalıdır. Sizlere öğreteceği her hareketleri bilmeli ve size önce kendisi göstermeli sonra size uygulatmalıdır. Kursiyer yüzme hareketlerini görerek öğrenme yoluna gidecektir. Eğitmen yardımcı olarak destek vermelidir.

En iyi yüzme kursunu seçmek elinizde yapacağınız ufak bir araştırma ile kaliteli bir kurs bulabilirsiniz. Hadi yüzme öğrenmeye….

 

YÜZME ÖĞRENMENİN 3 KURALI
Etiketlendi: