Deniz Ve Havuz Da Yüzmek;

Deniz ve havuz da yüzmek ve kurs almak ister misiniz? Uzmanların yaptığı açıklamaya göre havuzda, gölde veya denizde yüzmek tehlike oluşturmuyor. Ancak havuzun kenarında veya plajda sosyal mesafe kuralına kesinlikle uyulması gerekiyor.

Deniz Ve Havuz Da Yüzmek
Deniz Ve Havuz Da Yüzmek

HAVUZ SUYU RİSK TAŞIMIYOR

Tüm Dünya da yapılan bir araştırmaya göre Dünya Havuzlar Birliği basına önemli açıklamalarda bulunurken Açık yada kapalı havuzların düzenli filitrasyon yada düzenli suyun klorlanması nedeniyle virüsün bulaşma riskinin olmadığını özellikle söyleyerek

Yüzme Kursu na giden yada sporcu ve spor amaçlı antrenman yapanların rahat olmasını söyledi ve boş yere endişe etmeye gerek olmadığını dile getirdi.Burada dikkat edilmesi gereken kişisel önlemlerin alınmasına dikkat edilmesi ile virüsün etkisini yitirdiğini vurguluyor.

Deniz Ve Havuz Da Yüzmek 2
Deniz Ve Havuz Da Yüzmek 2

ALMANYA FEDERAL ÇEVRE DAİRESİ BU KONUDA ÖNEMLİ AÇIKLAMA YAPTI

Alman Federal Çevre Dairesi de aynı tespitte bulunarak, açık ve kapalı yüzme havuzlarında suyun sürekli olarak filtreleme ve dezenfeksiyon işlemlerinden geçtiğini, bunun da bakteri ve virüsleri etkisiz hale getirdiğini belirtiyor.(BBC 16 MAYIS YAZISI ALINTI) Bu da bize yapılan araştırmaların havuz için sanıldığı kadar tehlikeli olmadığını gösterir bir başka açıklama olmaktadır.

Galatasaray Olimpik Yüzme Havuzu
Galatasaray Olimpik Yüzme Havuzu

DENİZ VE HAVUZ DA YÜZMEK YADA YÜZME KURSU ALMAK RİSK TAŞIR MI?
Denizde ve havuzda yüzmek risk oluşturur mu?” Uzmanların yanıtı net ve açık: “Hayır! Ne denizde ne de havuzda yüzmeniz yeni Koronavirüs’ün size bulaşmasına yol açmaz. Ancak havuz dışında sosyal mesafeye Dikkat etnek gerekir. Havlu kullanımı kişisel olmasına dikkat çekiliyor.(Prof. Dr. Osman Müftüoğlu Yazısından alıntı yapılmıştır) Bu açıklamalar doğrultusunda normalleşme sürecinde yüzme kursu programlarına katılarak yüzmeyi öğrenebilirsiniz. haydi tatilde yüzmeye…..

NEDEN YÜZME 

Bunun nedeni sizlere en iyi sporlardan biri olan ve sadece vücut ağırlığı ile yapılan spor olmasının yanında her hangi bir havuzda yapılan başlıca sporlar arasında yapılabilmesidir. Başarılı yada spor amaçlı olsun mutlaka yüzmeyi öğrenmeli ve gitmeli. Yaz kampı çocukların tercihinde olduğu kadar burada yapılan eğitimlerde rahatlıkla yapabilirsiniz.Haydi çocuklar havuzlara sizde yüzme öğrenmelisiniz. Yetişkinler sizde yaşınız ne olursa olsun öğrenin.

DENİZ VE HAVUZ DA YÜZMEK
Etiketlendi: