Çocuklar İçin Yaz Kampları;

Çocuklar için yaz kampları nerede ve nasıl yapılmaktadır? ve faydaları nelerdir? Kamplar özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Spor, Eğlence,Dil, Sanat kampları yurt dışında askeri kamplar dahi bulunmaktadır.Amaç çocukların kendi ayakları üzerinde nasıl durmalarını öğretmesi en büyük kazanımdır. Haydi çocuklar tatile ..

Çocuklar için yaz kampları
Çocuklar için yaz kampları

KAMPLAR OKUL DIŞI EĞİTİMİN BİR PARÇASI

Evet okul çocuklar için ne kadar önemli ise okul dışı eğitim ve boş zamanların değerlendirilmesi de bir o kadar önemlidir.Kış mevsiminde okul çocuklarımızın oldukça büyük zaman dilimini doldurmaktadır. Ancak yaz aylarının oldukça boş geçen zamanları bu tür kamp programları ile doldurmak gerekir.İleri de çocuklarımızı ve liderlik özelliğini geliştirecek kamplar olacaktır. Sadece ders olması boş geçen zaman gelişimi olumsuz etkilemektedir.

Çocuklar için yaz kampları 22
Çocuklar için yaz kampları 22

YAZ OKULU MU? YAZ KAMPI MI?

Türkiye bu alanda yeni yeni gelişmektedir.Ülkemizde her zaman yaz okulu ve yaz kampı çok karıştırılmıştır. Yaz okulu günübirlik yani sabah gelinip akşam eve gidilen ve haftanın 5 günü yapılmaktadır. Oysa yaz kampları uyumalı yani yatılı olarak anne ve baba başlarında olmadan yapılmaktadır. Veliler bunların arasındaki farkı son günlerde daha iyi algılamakta ve faydasını görmektedir.Her ikisi de çocuklarımıza oldukça faydalı olduğu unutulmamalıdır.

Yaz Tatili
Yaz Tatili

ÇOCUK GELİŞİMİNE KAMPLARIN FAYDASI

Öğrenciler kış ayında yoğun olarak çalışan ve bunaldıkları için yaz aylarında kamp tercih ettiklerinde rahatlayarak bir sonraki eğitim öğretim yılına daha özlemiş olarak başlayacaktır.Yabancı dil dersi ve eğitimi alışmak ya da spor yaparak değerlendiren çocuklar için uygun bir ortam oluşturur. Yaz kampı ile birlikte hareket etme esas olması nedeniyle, çocukların disiplin duygusu gelişir ve takım ruhunu kazanmaları gelişimlerine ışık tutar.

Yaz Kampları 1
Yaz Kampları 1

 

TATİL DE NE YAPMALI 

Tatil çok büyük fırsat olarak önümüze çıkmaktadır. Ülkemizde yaz tatili zaman da fazla olunca oldukça uzun bir dönemdir. Yaz dönemi çok iyi değerlendirme yapılarak fırsattan yararlanma olarak görmeliyiz. Kış aylarında eğitim ve öğretim dönemi oldukça fazla yorucu geçtiği ve sürekli ders olduğu için tatil döneminde dinlenme fırsatı yakalayan çocuklar dört köşe olacaktır. Dinlenme ve spor aktiviteleri yapma imkanı bulacaklardır.

ÇOCUKLAR İÇİN YAZ KAMPLARI
Etiketlendi: