Doğa Ve Çocuk Arasındaki Güçlü Bağ;

Doğa ve çocuk arasındaki güçlü bağ oluşturan etkenler nelerdir.Doğanın kanunu ve İnsanın kendine has kanunu vardır. Ancak her ikisi arasındaki bağı oluşturan özellikler birbirine çok benziyor. Doğaya bakıldığında süekli kendini yenilediği gibi çocuklar da kendini yenilemektedir.Biz de sizlere çocukların neden doğayı sevdiğini anlatmaya çalışacağız.

Doğa Ve Çocuk Arasındaki Güçlü Bağ
Doğa Ve Çocuk Arasındaki Güçlü Bağ

ÇOCUKLAR DOĞA İLE BAĞI NASIL KURMALIDIR

Doğa da bir çok canlı çocuklar gibi doğar ve büyür.Bu çark sürekli devem eder ve tekrar kendini yenileyerek gelişimine katkı sağlar.Doğanın içerisinde kendini geliştirme özelliği çocuklarda da aynı şekilde oluşur.Çocuklara yakından bakıldığında kendi ayakları üzerinde durana kadar ailesinin desteğine ihtiyaç duyar.Sizler de çocuklarınızı doğa ile tanıştırmalısınız.Bunun en kolay yöntemi beraber yapılacak çadır kampı olabilir.

Doğa Ve Çocuk
Doğa Ve Çocuk

DOAĞA’DA OLDUĞU GİBİ ÇOCUKLAR DA BÜYÜME AŞAMASINDA DESTEĞE İHTİYAÇ DUYAR

Çocuklar da büyüme evresinde yetişkinlerin desteğine ihtiyaç duymaktadır. Doğa daki bitkiler ve hayvanlar da gelişme aşamasında çevre faktörlerinin desteğine ihtiyaçalrı vardır. Özellikle çocuklar sürekli eğitim ve fiziksel gelişim için de büyürler Okul dışındaki destek her zamankinden daha önemlidir.Bir ağaç veya bitki nasıl büyüyorsa çocuk ta büyüme ve gelişim gösterir.

Doğa İle Çocuklar
Doğa İle Çocuklar

YAZ KAMPLARI DOĞA İLE ÇOCUKLARI BULUŞTURAN MÜKEMMEL PROGRAMLARDIR

Yaz kampı çocukların oluşumunda önemli rol oynadığı gibi eğitimin de bir parçası olarak karşımıza çıkmaktadır.Yaz Kampları doğa ile iç içe yapıldığı için çocuk ve doğayı buluşturmanın inanılmaz faydası vardır.Çocuk ve doğa arasındaki bağı yaşamanın mükemmel bir örneğidir.Doğada kamp yapmak çocukların mutlaka yapmak istediği programlardır.Yaşıtları ile yapılacak yaz kampı onların okul dışında gelişimini destekleyecektir.

DOĞADA DALIŞ
DOĞADA DALIŞ

ÇOCUKLAR NEDEN DOĞAYI SEVER

Bunun en kolay cevabı özgürlük olacaktır. Kendilerini doğada canlılar ve bitkiler ile bütün hissetmeleri sevmeleri için yeterli diye düşünüyorum. Çocuklr da Koşmak, Zıplamak,Yuvarlanmak, Sıçramak gibi fiziksel hareketleri doğada yaparak eğlenmektedir.Aslında çocukların doğasında bu hareketler önemli rol oynamaktadır.Bir ağaca tırmanmak veya çıkmak onlar için inanılmaz bir olaydır. Haydi çocuklar doğa ile beraber KAMP yapmaya….

DOĞA VE ÇOCUK ARASINDAKİ GÜÇLÜ BAĞ
Etiketlendi: