Çocuklar Yaz Kamplarını Neden Seviyor?;

Çocuklar yaz kamplarını neden seviyor sorusunu sizler için araştırdık. Çocukluk yaşlarında en çok ne yapmak istersiniz diye bir soru sorsak cevap tabi ki kendi başlarına tatil yapmak olacaktır.Çocuklar yaşıtları ile tatili sevdikleri için tercihlerini kampa gitmeden yana kullanıyor.

Çocuklar yaz kamplarını neden seviyor

YAZ KAMPLARINI KİM SEVMEZ Kİ?

Yaz kamplarını kim sevmez işte çocukların bize verdiği cevap bu. Kendilerini özellikle anne vaya baba başlarında olmadan özgürlüğün tadını çıkartmak istemeleri verilebilecek en doğru cevap olacaktır. Çocukluk yaşlarında sürekli kendilerine karışılması ve ne yapmaları gerektiğini hatırlatmaları sıkıcı gelmektedir. Bu nedenle kendilerini ögür hissedecekleri programlara giderek rahatlayacaklardır.Çocuklar kendilerine kısıtlama yapılmadan aktivitelere ve programa katılmak istiyor.

Çocuklar yaz kamplarını neden seviyor 2
Çocuklar yaz kamplarını neden seviyor 2

ÇOCUKLARA ÖZGÜRLÜK VERİLMELİ

Evet çocuklara özgürlük verilmeli ancak bu yapılırken mutlaka kontrollü yapılmalıdır. Yaz kampı programları eğitmenlerin gözetiminde ve kontrolünde yapıldığı için özgürce hareket edeceklerdir. Bu özgürlük kontrollü yapılmasında fayda vardır.Zaten eğitmenler uzaktan yada yakından çocuklar farkında olmadan bunu rahatlıkla sağlayacaktır.Öz güven kazandırılan çocuklar kendilerini zaten özgür hissetmelerine neden olur.Özgürlüğü kim istemek ki….

ÇOCUKLAR İÇİN YAZ KAMPLARI
ÇOCUKLAR İÇİN YAZ KAMPLARI

ÇOCUKLARIN EN ÇOK TERCİH ETTİĞİ KAMPLAR

En çok tercih edilen kampların başında Spor Kampları, Sanat Kampları, Dil Kampları ve Uluslararası Kamplar olarak karşımıza çıkmaktadır. Her kampın kendine göre özelliği bulunmaktadır. Spor ağırlıklı kamplarda branşlara göre eğitim verilerek performans arttırımı hedeflenir.sanat kamplarında müzik,resim,satranç,seramik ve heykel tıraş gibi aktiviteler bulunmaktadır.Dil kamplarında ise İngilizce,Fransızca,Almanca gibi yabancı diller geliştirilmektedir.

Yaz Gençlik Kampı 2021
Yaz Gençlik Kampı 2021

BU YIL KAMPLAR DAHADA ÖN PLANA ÇIKTI

Bu yıl bildiğiniz gibi kampların önemi dahada ön plana çıktı. Salgın hastalık covid-19 vakaları çocukları oldukça fazla ve olumsuz etkilediği için yaz kampları biraz daha önem kazandı.Yakalaşık 16 ay boyunca eve kapanan çocuklar iyice bunaldı ve psikolojileri bozuldu. Hareketleri kısıtlanan çocuklar kendilerini kamplara giderek bir nebze rahatlatmak istiyor.Veliler ise çocuklarının bir an önce tatile başlaması açısından önemi iyi bildiği için kamplara kayıt yaptırmaya başladı. Yaz aylarında çocukların yapabileceği en iyi aktivite genişliği kamplara talep arttı. Haydi Çocuklar Kamplara….

ÇOCUKLAR YAZ KAMPLARINI NEDEN SEVİYOR?
Etiketlendi: