Çocuk Gelişimi Ve Yaz Kampı ;

 

Çocuk gelişimi ve yaz kampı nasıl olmalıdır. Yaz Kampın çocuk gelişimine katkısı ve faydaları nelerdir? Kamplar özellikle gençlerin kendi ayakları üzerinde nasıl durmalarını gerektiği ve okul dışı eğitimin adı diyebiliriz. Türkiye kamp ile yaz okullarını açısından oldukça fazla yere sahiptir.

Çocuk Gelişimi Ve Yaz Kampı
Çocuk Gelişimi Ve Yaz Kampı

YAZ KAMPI İLE YAZ OKULU KIYASLANMASI NASIL OLMALI

Yaz kampı ile Yaz okulu arasındaki fark oldukça fazladır. Günübirlik yani sabah program başlayan ve gün boyu devam eden aktiviteler olan gün sonunda servisle eve dönen programdır. Yaz kampı ise yatılı yapılan ve belirli bir süre zarfında evden ayrı bir şekilde konaklayan çocuklar etkinlik ve aktivite içerisinde başlarında anne ve baba olmadan geçirilen süredir. 5-14 yaş arası yaz okulu yapılırken, 09-17 yaş arası yaz kampı tercih etmelidir. Haydi çocuklar yaz tatiline..

Çocuk Gelişimi Ve Yaz Kampı 2

YAZ KAMPINDA ÇOCUKLAR NELER KAZANIR

Çocuklar ve Gençler Öğrenciler bu tip kamplarda, yabancı dil eğitiminden başlayarak, Spor, Etkinlik, Aktivite başta olmak üzere kendi işlerini kendileri yapmaları sağlanır. Bunun  için uygun bir ortam sağlanmalı ve oluşturulmalıdır. Yaz Kampı takım olma duygusunu geliştirmeli. Çocukların disiplin uygulayarak çözüm oluşturma ruhu gelişir. Öz güven kazanan çocuklar ilerideki hayatlarında oldukça başarılı olmaktadır.Kendi işlerini kendileri yaparak gelişim gösterir.

Gençlik Kampı
Gençlik Kampı

KAMP ÇOCUKLAR İÇİN ÇOK BÜYÜK FIRSATTIR

Yaz kampı yapmak yada kampa katılmak çocuk gelişimi için oldukça büyük fırsat olarak karşımıza çıkar. Bu döneme başlarken amaç zamanı çok iyi değerlendirmeyi öğrenmek olmalı.  Çocukların eğitim ve öğretim yılında yorucu ve yıpratıcı geçtiği unutulmamalı bu dönemi tatil zamanı iyi değerlendirmek gerekir. Spor aktiviteleri çocuklara yeni öğretimler kazandırmaktadır.

Gençlik Kampları
Gençlik Kampları

ARAŞTIRMALAR ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE KAMPLARI KATKISINI ANLATTI

Araştırmalar kampların çocuklar üzerindeki katkılarını ve faydasının oldukça fazla olduğunu ortaya koydu. 1890 yılında başlayan yaz kampları çocukların liderlik vasıflarını geliştirdiğini ve öz güven kazandığını yapılan testler göstermektedir.Ülkemizde bu kampların yeni yeni faydası anlaşılmakta ve aileler bunun önemini kavramaktadır. Kamplara çocuklarını her geçen gün fazlası ile teşfik etmektedir.

ÇOCUK GELİŞİMİ VE YAZ KAMPI
Etiketlendi: