Çocuk Kampları ;

Çocuk Kampları 2023 yılı için hazırlanan ve öğrencilerin gelişimini oldukça yüksek düzeyde destekleyen bu  programlara, başta Türkiye ve Dünya’dan olmak üzere bugüne kadar 1.000’lerce çocuk ve genç  aquakamp’a katılmıştır.

 

TÜRKİYE KAMPLAR BİRLİĞİ KURUCU ÜYESİ

Türkiye Kamplar birliğinin kurucu üyesi olarak,  Uluslararası düzey de gerçekleşen ve okul dışı eğitimin bir parçası olan bu organizasyonlara  katılan öğrenciler  kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenerek tüm hayatları boyunca kullanacakları tecrübeyi özel yaşamlarına katmış olacaktır.  Kampa katılım 09 – 17 yaş grubu olan tüm öğrenciler aquakamp programlarına katılabilmektedir.

Yaz Kampı Görüntüleri :

YAZ KAMPI VİDEOSU İZLE

KAMP MERKEZİ

Yaz kampı merkezi tatil cenneti olan Türkiye’inin en güzel sahilinde sıcak kumsalı ve mavi denizi ile bütünleşen Antalya – Çamyuva’da bulunmaktadır. Kamp alanı doğal güzellikleri ve tarihi ile ünü tüm dünyaya yayılmış turizm merkezindedir.

Çocuk Kampları  merkezinde öğrenciler ve çocuklar ahşap bungalov evler de konaklamanın tecrübesini yaşayacaklar. Kamp merkezi 8 dönüm arazi üzerinde Yüzme, Basketbol, Atların Konakladığı, Binicilik Maneji, Okçuluk, Restoran ve bir çok  etkinliklerin yapıldığı güvenli alandan oluşmaktadır.

 

Çocuk Kampları
Çocuk Kampları

YAŞ GRUBU

I. Grup :    09 – 10 Yaş
II. Grup :   10 – 11 Yaş
III. Grup:  12 – 13 Yaş
lV. Grup :  14 – 15 Yaş
V. Grup  :  16 – 17 Yaş

Not: (Kampçılar yaşlarına göre gruplara ayrılacaklar.)

Kontenjan : 100 kampçı

ULUSLARARASI YAZ  KAMPI PROGRAMI

KAMP DÖNEMİ 

1.Dönem                     :  04 Temmuz 2023 – 14 Temmuz 2023 

2.Dönem                     :  17 Temmuz 2023 – 27 Temmuz 2023 

Dönem Fiyatımız    :  19.500 TL + KDV %8 (1.560 TL)

Ödeme Planı: Nakit , Banka Havalesi, EFT, FAST veya Taksitli olarak yapabilirsiniz.

KAYIT İÇİN YAPMANIZ GEREKEN

Yaz Kampı kayıtlarını oluşturabilmek için sayfamızın üst bölümünde bulunan online kayıt butonunu tıklayarak çocuklarımıza ve ailenize ait gerekli bilgileri eksiksiz doldurarak bize göndermeniz gerekmektedir. Ofis yetkilileri sizler ile iletişim kurarak kayıt sırasında izlemeniz gereken yolu paylaşacaklardır.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Ücrete dahil olan etkinlik ve malzemeler sırası ile  tam pansiyon konaklama ( Açık büfe kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ), beş çayı ve tüm gün su ihtiyaçları, çamaşırhane hizmetleri, sosyal ve spor faaliyetlerinin araç ve gereçleri, tarihi ve turistik geziler, şehir içi grup ulaşımları, ilk yardım sağlık hizmetleri (Reviri), güvenlik ve denetim, aquakamp tişörtü, kamp programında Ücrete dahil olan hizmetlerdir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR 

Ücrete dahil olmayan etkinlik ve faaliyetler sırası ile Kamp gidiş – dönüş yol ücreti, Uçak bileti, Otobüs bileti, İlk yardım sonrası revir imkanlarını aşan ilaçlar ve Sağlık hizmetleri, Su sporlarında; jet ski ve paraşüt gibi motorlu araçlar ile yapılan ve normal  kamp programında olmayan tüm etkinlikler Ücrete dahil olmayan ve ekstra ödeme yapılarak alınacak hizmetlerdir.


ULAŞIM

Ulaşım için Türkiye’nin tüm illerinden ; İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Mersin, Hatay, Bursa, Adana, Edirne, Tekirdağ, Malatya, Kayseri, Trabzon, Samsun gibi şehirlerden yada yurt içinden ve yurt dışından uçak ile yolculuk yapan tüm kampçılar  TÜRKİYE– ANTALYA  Hava alanında gurup liderleri karşılar ve servislerle kamp merkezine ulaşımını sağlar.

Diğer illerimizden  Kocaeli, Konya, Eskişehir, Denizli, Aydın, Kahramanmaraş, Sivas, Antakya  ve Balıkesir gibi şehirlerden katılan öğrencilerimizin sayısı grup oluşturduğu takdirde aquakamp  görevlileri eşliğinde gidiş-dönüş ulaşımı otobüs ile veya uçakla sağlanır. Aileler isteğe göre kendileri de çocuklarını kamp merkezine bırakıp,  kamp bitiminde tekrar teslim alabilirler.

Kamp merkezine ulaşım için kurum yetkilileri çocuklarımızın aileleri ile her türlü bilgi alışverişini ve  planlamasını yaparak tüm detaylarını paylaşmaktadır. Ulaşım başladığından kamp merkezine ulaşıncaya kadar velilere sms olarak bilgilendirme yapılmaktadır.


YAZ KAMPI AKTİVİTELERİ

SU SPORLARI

Su sporları tüm güvenlik önlemleri alınarak kamp merkezine 500 mt. uzaklıkta bulunan 5 yıldızlı Fantasia Tatil köyündeki sahilde bulunan merkezde yapılmaktadır. Su sporlarında kampçılar sırası ile Banana – Sörf – Ringo – Süper mabel, Kano gibi etkinlikleri gün aşırı olarak yapma fırsatı bulacaklar. Kampçıların emniyet ve güvenliğini profesyonel su sporları ekibi ve kamp koçları sağlayacaktır.

Best Wordpress Gallery Plugin

DALIŞ EĞİTİMİ

Dalış eğitimini veren hocalar kendi konusunda işin uzmanı olan ve aynı zamanda su altı federasyonundan belgeli kişilerdir. İlk kez su altını görecek ve oradaki canlı hayatı öğrenecek olan kampçılar önce dalış kuralları ve eğitimi için teorik dersleri alarak işe başlarlar.

Dalış malzemelerini  tanıyan ve test eden kampçılar  ( ABC Ekipmanı )  yani PALET,  MASKE,  ŞNORKEL ‘i nasıl kullanması gerektiğini  ve dalışla ilgili tüm temel prosedürleri öğrenmiş olacaklardır.

Sırada bulunan artık teorik eğitimi havuz içerisinde oksijen tüpü ve malzemeleri kullanarak test ve tecrübe edip deniz dalışı öncesi son denemelerini yaparak pekiştirmeye başlarlar. Deniz dalışına hazır hale gelen kampçılar bir dalış eğitmeni ile bire bir deniz dalışlarını güvenli bir şekilde gerçekleştirirler. Dalış sonrası fotoğraf ve videoları kampçılara anı olarak verilmektedir.

Best Wordpress Gallery Plugin

BİNİCİLİK EĞİTİMİ

Binicilik eğitimi yada ata binmeyi öğrenmek için önce kampçılara detaylı bilgi verilmektedir. Kampçılar biniciliğe başlamadan önce kuralları ve diğer bir canlı olan at ile iletişim kurmayı öğrenerek işe başlarlar. At antrenörleri ve bakıcıları başka bir canlıya nasıl yaklaşacaklarından tutun da üzerine binme ve hareket ettirmeyi öğrenmektedir.

Binicilik dünyada başka bir canlı ile yapılan tek spor olma özelliğini taşımaktadır. Çocuklar atları seyisleri ile birlikte ahırdan alarak maneje kadar eşilik ederek binicilik sporuna adım atarlar. Manejde (Ata Binilen Özel Alan) emniyetli bir şekilde atın üzerine çıkma, sağa ve sola döndürme, ileri gitme, durdurma ve atın üzerinden inme öğretilmektedir.

Ata binme iyi öğretildikten ve manejde tecrübe kazanan kampçılar daha sonraki günlerde harika bir orman turuyla programlarını tamamlayarak atlarını ahırlarına bırakırlar.

Best Wordpress Gallery Plugin

PAİNTBALL

Paintball oyunu kamp sırasında çocukların inanılmaz eğlendikleri ve sevdikleri etkinlik olmaktadır. Paintball boya topu ve strateji ile oynanan bir oyundur. Gençlik ve Spor Bakanlığından belgeli ve onaylı sahalarımız da Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından yetki verilmiş personel ile oyunlarını kurallar çerçevesinde emniyetli bir şekilde oynarlar. Paintball  oyununu Göynük beldesinde  yer alan ve  10.000 metrekarelik alana sahip merkezde oyunlarını gerçekleştirmektedirler.

Best Wordpress Gallery Plugin

YÜKSEK İP PARKUR

Yüksek ip parkuru dünya da oldukça fazla bilinen  eğlence ile adrenalinin tavan yaptığı yerden yüksek bazı engellerin istasyon şeklinde kurulu parkurdan oluşmaktadır. Türkiye de fazla bilinmeyen bu aktivite yeni yeni öğrenilmektedir.

Yüksek ip parkurunda yüksek ağaçların gövdelerine  Halattan Köprüler, Engelli geçişler, Tüpten oluşan tüneller, Titrek Köprüler, Dev salıncaklar, Dağ tırmanma panoları, Tırmanma ağları gibi istasyonlardan oluşmaktadır. Bunu eğlenceli duruma getiren insanların emniyet kemeri kullanarak ağaçların tepesinde oldukça uzun zaman geçirerek eğlenmeleri ve sanki her an düşecek hissi yaratmasıdır.

Not ;Dağcılık ve Tırmanış konusunda uzman eğitmenler kampçılara kask emniyet kemeri gibi turlar öncesi her türlü önlemi alarak eşlik eder.

 

Best Wordpress Gallery Plugin

ALTERNATİF AKTİVİTELER

Gündüz Aktiviteleri; Su Topu, Su Basketbolu, Su Oyunları, Gündüz Animasyonları, Okçuluk ve Plaj Voleybolu dur.

Gece Aktiviteleri: Çadır Kurma, Kamp Ateşi , Gece Animasyonları, Tiyatro, Karaoke, Playback, Skeçler , Açık Hava Sineması ve Disco, olacaktır.


TARİHİ TURİSTİK GEZİLER

Tarihi ve turistik geziler çocuklara kültürlerini iyi öğrenmeleri ve çeşitli uygarlıkları öğrenme açısından faydalı turlar dır. Türkiye deki bu geziler ; Düden Şelalesi, Olimpos,  Fasalis, Perge, Antalya Kale içi, Antalya müzesi başta olmak üzere Antalya İlinde bulunan tarihi ve turistik yerlerdir.

Çevre gezimizi renklendirmek için  Su kaydırakları merkezi olan aqua parkta eğlenceli ve hiç unutamayacakları bir gün ile devam eder. Kamp programının olmazsa olmazı yat turu ile mükemmel koylarda molalar vererek eğlenceli zaman geçirirler.

Best Wordpress Gallery Plugin

İNGİLİZCE EĞİTİMİ

İngilizce Dil Kampı’nda öğrenciler eğitimlerini,  günde 1 saat olarak   program dahilinde İngilizce pratik yapma imkanı bulurlar. Öğrencilerimiz  kimi zaman bireysel olarak, kimi zamanda yaş gruplarıyla,  Aktif ve keyifli bir İngilizce Eğitimi almaları sağlanır. Kamp süresince yaklaşık 30 saatlik İngilizce dersleri verilir. Bu teorik derslerle birlikte Eğitmenler İngilizce dersinin Faydasını görmek ve  Pratik yapmak için  etkinlikle birleştirerek yaparlar. Gün boyu spor ve sosyal etkinliklerde Aqua Kamp farkı ile İngilizce geliştirilir.


KONAKLAMA

Türkiye’nin en önemli turizm ili olan ve güzel sahil şeridine sahip, Toros dağlarının eteklerinde tarih, doğa ve masmavi denizin iç içe geçtiği Antalya  –  Kemer  /   Çamyuva beldesinde bulunmaktadır. Kampçılar on dönümlük arazi üzerine kurulmuş olan aquakamp‘a  ait ahşap bungalovlarda,  yaş grubuna göre 3-4 kişi olarak konaklar.

Ayrıca aquakamp tesisi içerisinde 1 Adet Binicilik Maneji , Eğitimli  Arap ve İngiliz Atı, Yüzme Havuzu  bulunmaktadır. Kamp merkezi Türkiye – Antalya İlimize 20 km, Hava alanına 30 km mesafe de olmakla beraber, Tüm odalarda yirmi dört saat sıcak su, klima ve Tv mevcuttur.

Best Wordpress Gallery Plugin

EĞİTMENLER

Eğitmenlerin  hepsi kendi konusunda ihtisas yapmış, akademik kariyerli yada uzun yıllardır birlikte çalıştığımız, pedagojik formasyon ve okul öncesi konusunda eğitim almış, iletişimi kuvvetli, spor akademisi mezunu kişilerden oluşmaktadır. Kampçıların atacakları her adım eğitmenlerimizin gözetimi altında yapılır.

Çocuğumuzun Gelişimi

Kampçıların kişisel gelişimi bizim için her şeyden önemlidir. Kamp sırasında kazandığı deneyim ve gerek İngilizce dersleri gerekse tarihi turistik geziler açısından çok zengin bilgiler almış ve ilerde ki hayatında da bunun olumlu etkilerini görecektir.


GÜVENLİK

Kampçıların emniyet ve güvenliği otel yönetimi ve eğitmenler tarafından sağlanır.  Ayrıca kamp yetkilileri tarafından da desteklenmektedir.  Geceleri nöbetçi eğitmenlerimiz görev yaparak güvenliğin devamlılığını sağlarlar.


SAĞLIK

Kamp için  olarak en hassasiyet gösterdiğimiz konu sağlık konusudur. Kamp süresi boyunca tesisimizde 24 saat boyunca sağlık personeli bulunmaktadır. Daha acil ve komplike sağlık sorunlarıyla karşılaştığımızda ise Türkiye de Antalya – Kemer de bulunan özel yaşam hastanesi ile tam teşekküllü devlet hastanesi bizlere sağladığı yirmi dört saat doktor, hemşire ve ambulans hizmeti sunmaktadır.

Kampçılar bu zamana kadar yaşadıkları hiç bir sorun yoktur ve bundan sonra da olabilecek her hangi bir sağlık duruma karşı yapılması gerekenler için önceden çalışmalarımız mevcuttur. Kampçı bize doğrudan söylemesi ile gerekli müdahaleler de yapılacaktır.

 


YEMEK

Kamp denilince akla ilk gelen şeylerden biri de çocukların harcadıkları enerji miktarıdır. Kampçılar aktiviteler de kaybettikleri enerjiyi sağlıklı şekilde yeniden almaları için yemek listelerimiz uzman diyetisyenler tarafından hazırlanmaktadır. Yemeklerde kalite standartlarına sahip Piyasada bulunan ve  köklü markalarının ürünleri tercih edilmektedir. Beslenme programımız günde üç öğün hazırlanan ana yemeklerimizin yanı sıra aperatif öğünlerle de desteklenmektedir.

Best Wordpress Gallery Plugin

YAZ KAMPI HATIRASI

Aquakamp’a,  katılan tüm kampçılara Aqua Kamp tişörtü ve katılım sertifikaları verilmektedir. Aynı zamanda kamp süresince yapılan eğitimler ve aktiviteler, Fotoğraf ve video çekim kayıtları yapılarak kampçılara verilir. Bu Çekilen Görüntüler, Sosyal Medya yada Aqua Kamp Facebook & Instagram sayfasından velilerimize  günlük olarak aktarılır ve Gençlik Kampları hatırası olarak velilerimiz sosyal medyadan takip edebilir.Çocuk Kampları


KAMPTAKİ ÖRNEK BİR GÜNÜMÜZ

08:00-08:30 Kalkma ve kişisel temizlik
08:30-08:45 Sabah sporu
08:45-09:30 Kahvaltı
09:45-11:30 Su sporları (Sörf,Banana, Ringo, Dalış Eğitimi vb.)
11:45-12:30 Otele dönüş ve dinlenme
13:00-13:30 Öğle yemeği
13:30-15:00 Dinlenme
15:00-16:15 Spor aktiviteleri (Yüzme, Basketbol, vb.)
16:30-17:30 İngilizce Eğitimi
17:30-19:30 Binicilik eğitimi
19:30-20:00 Akşam yemeği
20:30-22:30 Gece animasyon eğlenceleri ve disko
23:00-00:00 Odalara çıkma ve yatma için hazırlık

Not:  Örnek programda bulunan aktiviteler hava durumu, çevre faktörleri v.b durumlarda kamp yönetimi değişiklik yapılabilir. Programladığımız kamp günlük programı çocuklarımızın her türlü gelişimini destekler niteliktedir.

Gençlik Kampı
Gençlik Kampı

KAMPIN OLUMLU ETKİLERİ

 • Çocuğunuzu ilerde ki hayatında olumlu yönden geliştirir.
 • Çocuklar kamp sayesinde kendi ayakları üzerinde durmaları daha kolay olacaktır.
 • Kampçıların başarılı yetişkinler gibi roller üstlendikleri Görülür.
 • Kamp ta yeni beceriler Öğrenir.
 • Kamp Çocuklarımıza Aktif olmayı öğretir.
 • Kamp Çocuklara insan yetisiyle yapılan etkinliğe katılma olanağı sunmaktadır.
 • Yapılan Araştırmalara göre, kamplarda yeni aktiviteler öğrenen Çocukların eve döndükten sonra bile bu aktiviteleri yapmaya devam ettiği görülmüştür.
 • Gençlerin öğrenme ve gelişimine yardımcı olur.
 • İyi yönetilen kamplar yazın ortaya çıkacak öğrenme kaybını en aza indirir.
 • Akademik gelişimi ve sosyalleşme yeteneğini arttıracak programlar sunmaktadır buda Öğrencilere katkı sağlar.
 • Kamplar Çocuklarımıza liderlik vasfının gelişimi için katkı sağlar. kampçıların – Çocukların potansiyellerinin tamamını kullanmalarını imkan tanır. Çocuk Kampları
 • Kamp Çocukların Doğada derin bir nefes almasını ve hissetmesini ve odaklanmasını sağlar.