ATAŞEHİR YAZ OKULU 

Çocuklarımıza bütün bir kışın sıkıcı havasını atmak için olanak tanıyan yaz okullarımız 1994 yılından bu güne uzman kadromuzla birlikte faaliyetlerini sürdürmektedir. AQUA Yaz Okulu sayesinde unutulmaz bir yaz tatili fırsatı yakalayan çocuklar doğa ile iç içe olup aynı zamanda sportif ve sosyo-kültürel etkinliklerle gelişimlerini desteklemektedirler. Yaz Okulu eğitim alanlarımızdan başlıcaları Yüzme, Basketbol, Tenis olup branşlarında uzman eğitmenlerle yaz boyunca eğitim faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

AQUA Yaz Okulu çocuklarımıza tam da ebeveynlerin arzu ettiği şekilde hem şehirde hem de doğa ile iç içe yaz tatili yaşatırken bu zamanı en iyi şekilde değerlendirmeleri için hazırladığımız programla onların eğlenirken öğrenme yolu açıyoruz. Aynı zamanda Yaz Okulu çocuklarımızın kendine güvenen, sosyal bağları kuvvetli, ruhen ve bedenen sağlıklı, kendini iyi ifade edebilen bireyler olmaları için neredeyse olmazsa olmaz niteliği taşımaktadır.

Yaz Okulu
Yaz Okulu

 

Yaz Okulu Adresi:   HAYDARPAŞA LİSESİ

(Altunizade, Okul Çk. No:2, 34660 Üsküdar / İstanbul )

( Validebağ Öğretmen Evi ve Acıbadem Hastanesi yanı)

Yaş grubu : 05 – 12 Yaş

Kontenjan: 100 Kişi

YAZ OKULU DÖNEMLER

I. Dönem :    19 Haziran   –   21 Temmuz   2023     (4 Hafta)

II.Dönem :    24 Temmuz  –   18 Ağustos   2023     (4 Hafta)

DÖNEM ÜCRETLERİ

Tam Gün Programı     : 12.500 TL (4 haftalık yani tek dönem ücretidir!)

Yarım Gün Programı : YARIM GÜN KONTENJANLARIMIZ DOLDU!! 

NOT: Fiyatlarımız günceldir, fiyatlara servis ücreti dahil değildir!

SEÇMELİ BRANŞLAR

1.SEÇENEK: Basketbol + Yüzme

2.SEÇENEK: Tenis + Yüzme

NOT: Çocuklarımız  yukarıda ki seçeneklerden sadece “1” tanesini seçebilirler!

TAM GÜN PROGRAMI

SAAT PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA
09:00-09:30 Toplanma Toplanma Toplanma Toplanma Toplanma
09:30-10:45 İzcilik – Kampçılık Hoby Futbol Resim Okçuluk İzcilik –  Kampçılık
10:45-12:00 İngilizce Satranç İngilizce El İşi – Müzik İngilizce
12:00-12:30 Öğle Yemeği Öğle Yemeği Öğle Yemeği Öğle Yemeği Öğle Yemeği
13:30-14:45 Yüzme Yüzme Yüzme Yüzme Yüzme
15:15-16:30 Basketbol Basketbol Basketbol Basketbol Basketbol
15:15-16:30 Tenis Tenis Tenis Tenis Tenis
16:30-17:00 Beslenme Beslenme Beslenme Beslenme Beslenme
16:30-17:00 Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş

YARIM GÜN PROGRAMI

 
SAAT PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA
12:30-13:00 Toplanma Toplanma Toplanma Toplanma Toplanma
13:30-14:45 Yüzme Yüzme Yüzme Yüzme Yüzme
15:15-16:30 Basketbol Basketbol Basketbol Basketbol Basketbol
15:15-16:30 Tenis Tenis Tenis Tenis Tenis
16:30-17:00 Beslenme Beslenme Beslenme Beslenme Beslenme
16:30-17:00 Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş

NOT: Yaz Okulu kapsamında verilen Yarım Gün programında ETÜT Faaliyetleri ve İNGİLİZCE eğitimi yoktur!

+ Yüzme Eğitimi Burhan Felek Sportif tesisleri içerisinde yer alan Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda yapılmaktadır.

+ Tenis Topu, Basketbol Topu, Yüzme Tahtaları, Çadır, Ok, Hedef tahtası vb. tüm spor malzemeleri AQUA Kamp yaz okulları tarafından karşılanacaktır.

Gerekli Testler : Aşı kartının fotokopisi, yoksa HbsAg Sarılık Tam Kan Testi ve tam İdrar Tahlili getirmeniz gerekir.

Getirilecek Malzemeler : Havlu, Terlik, Mayo, ve yüzücü gözlüğü getirmeniz gerekir.

YÜZME

Çocuklarımız yüzmede seviyelerine göre gruplara ayrılacaktır. Yüzme temel eğitim gruplarımızın (Yüzme bilmeyenlere yönelik) yanı sıra performans grupları da oluşturularak eğitim verilecektir. Yüzme eğitimi basamaklamalı bir şekilde 4 branş olarak öğrencilerin seviyesi doğrultusunda (Serbest, Kelebek, Kurbağalama ve Sırtüstü Stilleri) verilmektedir.

WordPress Image Gallery Plugin

BASKETBOL

Basketbol Eğitiminde çocuklarımız gruplara ayrılır. Antrenörü eşliğinde çalışmalarla birlikte Basketbol branşını sevmeleri, geliştirmeleri, Takım ruhunu anlamaları ve Takımın bir ferdi olmaları hedeflenir. Temel teknikler (Top tutma, Top sürme, Pas verme, Dripling vb.) uygulanarak bu becerileri geliştirilir.

WordPress Image Gallery Plugin

TENİS

Tenis Eğitiminde çocuklarımız gruplara ayrılır. Antrenörü eşliğinde temel teknikler olan (Forehand, Backhand, Raket tutuşu, Top sektirme vb.) çalışmalarla tenis sporunu sevmeleri ve geliştirmeleri sağlanır.

WordPress Image Gallery Plugin

İZCİLİK, KAMPÇILIK, OKÇULUK & ETÜT

Yaz Okuluna katılan çocuklarımız doğa ile baş başa yeşilliklerle dolu bir ortamda İzcilik, Kampçılık, Çadır kurma, Hobi Futbol, Resim, Satranç, Müzik, Animasyon ve Yarışmaların olduğu aktiviteleri yaparlar.

WordPress Image Gallery Plugin

İNGİLİZCE

Yaz Okulları, gün içinde diğer sosyal ve sportif faaliyetlerin yanı sıra uygulamalı İngilizce Eğitiminin de gerçekleştiği bir yerdir. Aktif ve Pratik öğrenme planıyla öğrencilerimiz kendi seviyelerindeki gruplar içerisinde konuşarak, yaratıcı bir şekilde öğrendiklerini taze tutma olanağı kazanırlar. Dönem boyunca alacakları yaklaşık on (10) saatlik İngilizce eğitimi hem yıl boyunca okullarında öğrenmiş oldukları eğitimi pekiştirme hem de unutmamaları açısından onlara yardımcı olacaktır. Bu arada yeni bilgileri eğlenerek öğrenmelerini sağlayacaktır.

WordPress Image Gallery Plugin

EĞİTMENLER

Yaz Okulları projesi dahilinde AQUA Kamp olarak eğitmenlerimizi titizlikle seçtiğimiz için her bir eğitmenimiz gerekli pedagojik formasyon donanımına sahip, eğitim programımızı başarıyla tamamlamış eğitmenlerdir. Uzun süredir birlikte çalıştığımız eğitmenlerimiz kendi alanında ihtisas yapmış, spor akademisi mezunu olmakla birlikte çocuklarınızı rahatlıkla emanet edebileceğiniz duyarlılığa sahip kişilerdir.

Yaz Okulları olarak çocuklarınızın her konuda özel çocuklar olarak yetişmeleri  için gösterdiğimiz özeni en çok da bu alanda da gösterdiğimizin altını çizerek belirtmek isteriz.

BESLENME

Yemek menüsünün hazırlanması aşamasında göz önünde bulundurulan ilk kriter, kalite onayı almış markaların kullanımıdır. Sonrasında çocuklarımızın ihtiyacı olan enerjiyi sağlıklı ve düzenli şekilde almaları için mönülerimiz Akademisyen Diyetisyen tarafından hazırlanır ve dönemlik yemek listesi olarak siz velilerimizle paylaşılır.
Yaz okulları yemekleri, anlaşmalı olduğumuz catering firması yapar ve tabldot olarak servis edilir.

WordPress Image Gallery Plugin

ULAŞIM

Yoğun tempoda çalışan ebeveynler için çocuğunu evden alıp tekrar eve teslim edecek olan servis hizmetimiz mevcuttur.  Servisimizde hostes bulunmaktadır.
Servis ücreti Yaz Okulları ücretine dahil değildir.

Servis yapılacak semtler aşağıdaki yerler ve civarıdır:
Kadıköy, Ümraniye, Üsküdar, Çekmeköy , Ataşehir, Bağdat Caddesi, Göztepe, Bostancı, Boğaz hattının belirli bir kısmı …

YAZ OKULU FAYDALARI

Yaz okullarında çocuklar aynı amaç için bir araya geldikleri diğer çocuklarla bir arada yaşayarak birbirine destek olur ve arkadaşlık kavramının önemini kavrar. Geliştirdiği bağlarla birlikte kendini daha rahat ifade edebilen çocuklar ruhsal gelişimlerinde diğerlerinden hayattaki başarıları adına bir sıfır önde olurlar. Böylece öz güven ve sorumluluk duygusu karakterlerinin ayrılmaz parçası haline gelir. Aynı zamanda yaz okulları imkanıyla doğa ile iç içe yapılan faaliyetler çocuklarımıza doğa sevgisi aşılar, maceracı ve araştırmacı yönlerini ortaya çıkarır.

Çocuklarımızın sosyal, duygusal, bilişsel ve bedensel gelişimlerini  esas amaç olarak edinen Yaz Okulları aynı zamanda çocuklarımız için anlatılabilecek, maceralı, eğlenceli ve tatlı bir anı olacaktır.
Bir ebeveyn olarak böyle bir fırsattan çocuklarımızı mahrum bırakmayın…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEMTLER;KADIKÖY,ÜSKÜDAR,ÜMRANİYE;ÇEKMEKÖY;ATAŞEHİR;semtlere  yaz okulu Ataşehir , servis imkanı vardır.yerine okula gitmesi gerekiyor.Erkekler ve MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ücretsiz yaz spor okulu,kızlar yaklaşık 100 yıldır izci yaz spor okulları,kamplarına katılıyor. Bazı Yaz okulu İstanbul,gözlem MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ücretsiz yaz spor  yaz okulu Ataşehir , okulu,kampları, izci olmayan Ücresiz yaz okulu,çocuklar için okulları Gelmeden  yaz okulu Ataşehir , önce kamp hakkında ne kadar çok yaz okulu İstanbul ,Yaz okulu Üsküdar şey olduklarını bildikçe,yaz okulu kayıtları 2017  çocuklarda yaz okulu o kadar yaz okulu haydi çocuklar yaz kampı kolay yerleşirler.  yaz okulu Ataşehir , yinede Bazı yaz okulları toplandı.

Çocuklar iç yaz okulu Ataşehir , in spor çalışmaları Yaz Spor Okulu , karın ve sırt  yaz okulu Ataşehir , kaslarını Yaz Okulu İstanbul,kuvvetlendiren Yaz Okulu Kursu kursları, düzenli  yaz okulu Ataşehir , olarak Yaz Okulu,kadıköy,Üsküdar,Ümraniye, yaz okulu Ataşehir , Çekmeköy,yaz okulu.Çocuklar için Yaz Spor Okulu , yapılan araştırmalar  yaz okulu Ataşehir , gelişim ve çocuk  yaz okulu Ataşehir , pisikolojisi önemlidir.Yaz Okulu Kursu kursları, en önemli Çocuklar için Yaz Spor Okulu , yöntem Yaz Okulu Kursu ve basketbol, yaz okulu Ataşehir , tenis,yüzme ve etüd çalışmaları,kursları, öneriliyor.Sosyal, duygusal ve  Yaz Okulu yetenek Yaz Okulu gelişimlerine katkıda yaz okulu Ataşehir , bulunmaktır.” diyor. Yaz Okuluna Giden çocuklar  kapanması  yaz okulu Ataşehir , ile aylardır hayalini  İstanbul yaz okulu Ataşehir, kurduğu ödevsiz  İstanbul yaz okulu Ataşehir, bir  yaz okulu Ataşehir , tatilin ve eğlenceli Yaz Okulu planlarını  yaz okulu Ataşehir , yaparken,  aileyi  yaz okulu Ataşehir , destekliyor, AQUA KAMP Yaz okulu, öğrencilerimize  İstanbul yaz okulu Ataşehir,  daha iyi eğitim  İstanbul yaz okulu Ataşehir, sunabilmek ve yaz okulunda oynanan  İstanbul yaz okulu Ataşehir, oyunlar ve yaz spor okulunda gösterilen  İstanbul yaz okulu Ataşehir, öğretici gösterilerle  İstanbul yaz okulu Ataşehir, AQUA KAMP Yaz okulu için önemli yaz okulunda  İstanbul yaz okulu Ataşehir, faaliyet gösterirken..