Kelebek Stili Yüzme

Kelebek stili yüzme hakkında tüm bilgileri aşağıdaki bölümden alabilirsiniz.

kelebek stili
Kelebek Yüzme

 

 

Kelebek Stili; Kelebek, yüzme stilleri içerisinde en zor olanıdır. Kollar suya parelel olarak ileri atılır,ayaklar sanki birleşik olarak çift olur ve suya vuruş yapar. Kelebek sitilde hareketin merkezi beldir, bel bu stilde diğerlerinde olmadığı kadar önemlidir. Kelebekte yüzme aynı anda ayaklar suya vuruş yapması dolfin hareketi yaparak bel ayak vuruşunu tamamlar.

Kelebek te de nefes alma başın yukarıya kaldırılması ile gerçekleşir ve suya girdiğinde nefes verilir. Bazen yüzücüler nefes almak için başlarını yana çevirip,nefesi yandan almayı tercih eder. Ayak vuruşu, Hareket kalça ekleminden yapılır. Dizlerin bükülmesi ile birlikte, üst bacak suya iner ve ayak parmak uçları suya vuruşu tamamlar. Suda ilerlemenin gerçekleşmesi için, alt bacak bir hareketi yapmalıdır. Kolların hareketi üç evreden oluşur.

KOLUN EVRELERi

1. Evre, Kolun suya girişi ve suyun tutulması, eller dışa doğru yay çizerek yapar.

2. evre Kolun suyu çekme evresinde ise, kollar hafif yana açılır ve hafif dirsekten kırılarak yaparak, suyu çekmeye başlar.

3. Kolun suyu itme evresinde, kollar suyu bacaklara doğru iter ve vücudun yanına yaklaşıncaya kadar devam ederek bitirilir.

 

 

YÜZME KURSU

1994 Yılında, Kurulduğu günden bugüne kadar Yüzme Sporuna birçok başarılı Milli Sporcular yetiştiren ve Bir çok Yetişkin  Yüzme Kursu ve Özel Yüzme Dersi Organizasyonu düzenleyen Kulüp olmuştur.

Türkiye de Yetişkinlere İlk Aquakamp Organizasyonu Yapan en bilindik Kulüplerden biridir.

Aqua Spor Kulübü Yüzme Kursları İle Yıllardır Spora ve Sporcuya verdiği Önemle hizmet etmeye devam etmektedir. Bir çok Yetişkin ve Çocuklara Yüzmeyi İyi bir Teknikle, En kısa sürede Öğreten Spor Akademisi mezunu Antrenörler  veya  Kendi konusunda İhtisas yapmış, Antrenörlük  Belgesi olan kişiler Kulübümüzde Çalışmaktadır.  

Yetişkin Yüzme Kursu yada Özel Yüzme Derslerinde, aradığınız her şeyi Aqua Spor Kulübünde bulabilirsiniz.

DERSLERİMİZİN İÇERİĞİ

  • Teknik Özel Yüzme dersi
  • Stil Eğitimi kursu
  • Fizyoterapi amaçlı Yüzme eğitimi
  • Su üzerinde durma dersleri
  • Suya dalış ve atlama teknikleri dersleri( Balıklama Atlama kursu )
  • Eğitmen nezaretinde sportif amaçlı
  • Kondisyon kazanma ve kalori yakarak zayıflama amaçlı Yüzme  Antrenmanları.
  • Skolyoz, Bel fıtığı, Omurgadan kaynaklı rahatsızlıklar vb. durumlarının iyileştirilmesinde ve suyla terapi alanında; Eğitmen nezaretinde çalışmalar yapılmaktadır.

 

Aqua Yüzme Havuzu