Çocuk Yüzme Kursu Programı

Çocuk Yüzme Kursu Programımız Aşağıdaki Gibidir.

Kulüp Su Akua Spor Kulübü
Kulüp Tescil No Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne bağlı 34/02044 Tescil numaralı resmi kuruluştur.
Çalışma Yerleri Galatasaray Yüzme Havuzu & Burhan Felek Yüzme Havuzu
Çocuk Yaş Grubu 04 – 16 Yaş arası (Gruplar 6 – 7 kişiliktir.)
Gerekli Testler Aşı Kartı Fotokopisi veya HbsAg Sarılık Tam Kan Testi ve Tam idrar tahlili.
Gerekli Malzemeler Havlu, Terlik, Mayo – Şort ve Yüzücü Gözlüğü getirmeniz gerekmektedir.
Ödeme Nakit,  Banka Havalesi veya Eft yolu ile
Eğitmenlerimiz Spor akademisi mezunu & yüzme antrenörlük belgesi bulunan kişilerden oluşur.

 

Galatasaray Olimpik Yüzme Havuzu Programı

 

ÇOCUK YÜZME OKULU FİYATLARI

ÇALIŞMA GÜNLERİ SAATLER ÇALIŞMA SÜRESİ ÜCRET
CUMARTESİ – PAZAR 11:30 – 12:30 1 Ay 200 TL
CUMARTESİ – PAZAR 13:30 – 14:30 1 Ay DOLU

 

ÇOCUK ÖZEL YÜZME DERSİ PROGRAMI & FİYATLARI

KİŞİ SAYISI DERS SAYISI ÜCRET
1 KİŞİ 8 900 TL
2 KİŞİ 8 1500 TL

NOT:  Anadolu Yakasında Derslerimiz Mevcuttur.


 

ÇOCUK YÜZME DERSLERİMİZİN İÇERİĞİ

  • Çocuklara Teknik Yüzme kursu
  • Çocuklara Stil Eğitimi kursu
  • Çocuklara Fizyoterapi amaçlı Yüzme Kursları
  • Çocuklara Su üzerinde durma dersleri
  • Çocuklara Suya dalış ve atlama teknikleri dersleri ( Balıklama Atlama kursu )
  • Çocuklara Eğitmen nezaretinde sportif amaçlı yüzme kursları
  • Çocuklara Kondisyon kazanma ve kalori yakarak zayıflama amaçlı Yüzme Kursu Antrenmanları.
  • Skolyoz, Bel fıtığı, Omurgadan kaynaklı rahatsızlıklar vb. durumlarının iyileştirilmesinde ve suyla terapi alanında; Eğitmen nezaretinde çalışmalar yapılmaktadır.

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Nasıl Organize Ediliyor ?
Aylık üyelik şeklinde yapmaktayız. Aylık üyelikler de ders süresi sekiz, hafta da iki gün birer saatten oluşmaktadır. Çalışmalar, bay-bayan karma gruplar halinde yapılmaktadır. Çocuklarİçin Yüzme Okulu gruplar 8 veya 10 kişiden oluşmaktadır. Yüzme çalışmalarımızda Gruplar yüzme bilenler, Çocuklarda Yüzme bilmeyenler şeklinde ayrılmaktadır. Girilmeyen derslerin telafisi yapılmamaktadır.

Ne Zaman Başlıyor
Faaliyetlerimiz yıl boyunca aylık üyelikler şeklinde devam etmektedir.  Kayıtları için belli bir tarih zorunluluğu yoktur. İstediğiniz tarihte kurslarımıza katılabilirsiniz. Çocuk Kurslarımıza katılmadan önce dersleri yerinde izleyebilirsiniz.

Gerekli Sağlık Tahlilleri Nelerdir?
Çocuk Yüzme Kurslarımıza katılmak için sağlık tahlilleri istemekteyiz. Bu tahliller; Tam Kan Tahlili  Tam idrar Tahlili| Hepatid (B) Testi| EKG | Sağlık Raporu.

Katılamadığım Derslerin Telafisi Var mı?
Çocuk Yüzme Okulu Üyeliklerimiz Aylık üyelik olduğu için derslere katılma zorunluluğu vardır. Girilmeyen derslerin telafisi yapılmamaktadır. Kadınlarda özel günleri bu durumu kapsamaktadır.

Servisiniz Var mı?
Servisimiz maalesef yoktur. Kursiyerler kendi imkanları ile gelmektedirler.

Yüzme Biliyorum Serbest Katılmak istiyorum?
Evet yüzme biliyorsanız serbest olarak bize katılabilirsiniz. Yüzme tekniklerinizi geliştirebilirsiniz.

Gruplar Bay – Bayan Karma mı?
Evet  bay-bayan karma gruplar halinde organize edilmektedir.

Bayan Hocadan Özel Yüzme Dersi Alabilir miyim?
Çocuk Grup Yüzme derslerinde bay- bayan hoca tercih etme şansınız yoktur. Ancak Çocuklara Özel Yüzme dersleri için bayan hoca tercihi yapabilirsiniz.

Yüzme Havuzları Hijyenik mi?
Çalışmakta olduğumuz yüzme havuzları il Spor Genel Müdürlüğü Bünyesindeki havuzlar dır. Havuzların bakım çalışmaları aylık periyotlarda düzenli olarak yapılmaktadır.

Ödemeler Nasıl Yapılıyor?
Kursa başlarken ödemeler peşin olarak alınmaktadır. Deneme derslerimiz yoktur. Ödemeyi nakit veya Kulüp hesap numaralarına havale yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme alınmamaktadır.

 

ÇOCUK YÜZME KURSU ARAŞTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Öncelikle programlarını araştırırken ; o yüzme kursu hakkında genel bilgisini , verdiği hizmetleri araştırmak gerekir. Özellikle günümüzde ticari boyutu yüksek olan kurs sistemlerini iyi ayırmak gerekir. Bu yüzden Çocuklar için Yüzme Kursları yada spor kursları hakkında araştırma yaparken , bu kursun eğitime verdiği hizmetleri iyi incelenmelidir. Kurslar Ticari mi ? yoksa eğitime hizmet eden bir spor kulübü mü? araştırması iyi yapılmalıdır.

Kulübümüz 23 yıllık tecrübemiz ile, Çocuklar için Yüzme Kursu eğitimlerini en iyi şekilde gerçekleştirmek ve yüzme sporunu her yastan ve her statüden İnsanımıza yaptırmak ve özellikle yarının büyükleri olacak Çocuklarımıza yüzme sporunu sevdirmek onları hem fizik açısından  hem de sosyal yönden geliştirmek için AQUA YÜZME KULÜBÜ olarak en önemli amacımızdır.

 

Aqua Yüzme Havuzu

Çocuklarda Yüzmeye başlama yaşı mümkün olduğu kadar küçük tutulmalıdır. bu yaş mümkünse bebek yaşta olmalıdır. Performans Yüzme yada yarışmacı sporcu dediğimiz yaş minumum 4 yaş olmalıdır. Yüzme Kursunda, Çocuklara temel yüzme teknikleri, nefes ve suda durma Hareketleri gösterilirken oyun formunda bir program izlenmelidir. Böylelikle Çocuklar sıkılmadan Eğitim alırlar. Çocuk Yüzme bu yaş mümkünse bebek yaşta olmalıdır. Çocuk Yüzme performans Yüzme yada yarışmacı sporcu dediğimiz yaş minimum 4 yaş olmalıdır çocuk yüzme. Çocuk Yüzme Yüzme Kursunda, Çocuklara temel yüzme teknikleri, Çocuk Yüzme nefes ve suda durma Hareketleri gösterilirken oyun formunda bir program izlenmelidir Çocuk Yüzme. Böylelikle Çocuklar sıkılmadan Çocuk Yüzme Eğitimi alırlar.Çocuk Yüzme Kursuna katılan Çocuklarımıza Eğitimi oyun formunda vermek gerekir. Çocuk Yüzme de böyle Bir Eğitim, Yüzme Öğrenmeyi Çocuklarda çekici hale getirir. Çocuklarda yüzme derslerinde eğitmenler Muhakkak Çocuklarla suya girmeli ve onlara rol model olmalıdır.Çocuklarda Yüzmeye başlama yaşı mümkün olduğu kadar küçük tutulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir