Çekmeköy Yaz Okulu

Çekmeköy Yaz Okulu, detaylı bilgileri aşağıdan detaylıca inceleyebilirsiniz.

Çekmeköy yaz okulu sayesinde unutulmaz bir yaz tatili fırsatı yakalayan çocuklar doğa ile iç içe olup aynı zamanda sportif ve sosyokültürel etkinliklerle gelişimlerini desteklemektedirler. Eğitim alanlarımızdan başlıcaları Yüzme, Basketbol, Tenis olup ve Etüt faaliyetlerine branşlarında uzman eğitmenlerle yaz boyunca eğitimlerine devam ederler.

Çocuklarımıza tam da ailelerin beklentileri doğrultusunda hem şehirde hem de doğa ile iç içe yapılan yaz okulunda, Spor Aktiviteleri ve Etüt İle bu zamanı en iyi şekilde değerlendirecekleri  onlara uygun programla eğitimlerini, eğlenirken öğrenme, öğrenirken de eğlenmelerini sağlamaktayız.

 

ÇEKMEKÖY YAZ OKULU

Çocuklarımıza bütün bir kışın sıkıcı havasını atmak için olanak tanıyan yaz okullarımız 1994 yılından bu güne uzman kadromuzla birlikte faaliyetlerini sürdürmektedir. AQUA yaz okulu sayesinde unutulmaz bir yaz tatili fırsatı yakalayan çocuklar doğa ile iç içe olup aynı zamanda sportif ve sosyokültürel etkinliklerle gelişimlerini desteklemektedirler. Yaz okulu eğitim alanlarımızdan başlıcaları yüzme, basketbol, tenis olup branşlarında uzman eğitmenlerle yaz boyunca eğitim faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

AQUA Yaz Okulu çocuklarımıza tam da ebeveynlerin arzu ettiği şekilde hem şehirde hem de doğa ile iç içe yaz tatili yaşatırken bu zamanı en iyi şekilde değerlendirmeleri için hazırladığımız programla onların eğlenirken öğrenme yolu açıyoruz. Aynı zamanda yaz okulu çocuklarımızın kendine güvenen, sosyal bağları kuvvetli, ruhen ve bedenen sağlıklı, kendini iyi ifade edebilen bireyler olmaları için neredeyse olmazsa olmaz niteliği taşımaktadır.

Yaz Okulu
Yaz Okulu

 

Yaz Okulu Adresi:   HAYDARPAŞA LİSESİ

(Altunizade, Okul Çk. No:2, 34660 Üsküdar / İstanbul )

( Validebağ Öğretmen Evi ve Acıbadem Hastanesi yanı)

Yaş grubu : 05 – 12 Yaş

Kontenjan: 100 Kişi

YAZ OKULU DÖNEMLER

I. Dönem :     24 Haziran   –   19 Temmuz   2024     (4 Hafta)

II.Dönem :    22 Temmuz  –   16 Ağustos   2024     (4 Hafta)

III.Dönem :   19 Ağustos  –   30 Ağustos   2024     (2 Hafta)

DÖNEM ÜCRETLERİ

Tam Gün Programı     : 19.500 TL

Yarım Gün Programı : YARIM GÜN KONTENJANLARIMIZ DOLDU!! 

NOT: Fiyatlarımız günceldir, fiyatlara servis ücreti dahil değildir!

SEÇMELİ BRANŞLAR

1.SEÇENEK: Basketbol + Yüzme

2.SEÇENEK: Tenis + Yüzme

NOT: çocuklarımız  yukarıda ki seçeneklerden sadece 1 tanesini seçebilirler!

TAM GÜN PROGRAMI

SAAT PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA
09:00-09:30 Toplanma Toplanma Toplanma Toplanma Toplanma
09:30-10:45 izcilik – Kampçılık Hoby Futbol Resim Okçuluk izcilik –  Kampçılık
10:45-12:00 ingilizce Satranç ingilizce El işi – Müzik ingilizce
12:00-12:30 Öğle Yemeği Öğle Yemeği Öğle Yemeği Öğle Yemeği Öğle Yemeği
13:30-14:45 Yüzme Yüzme Yüzme Yüzme Yüzme
15:15-16:30 Basketbol Basketbol Basketbol Basketbol Basketbol
15:15-16:30 Tenis Tenis Tenis Tenis Tenis
16:30-17:00 Beslenme Beslenme Beslenme Beslenme Beslenme
16:30-17:00 Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş

 

ÇEKMEKÖY YARIM GÜN PROGRAMI

 
SAAT PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA
12:30-13:00 Toplanma Toplanma Toplanma Toplanma Toplanma
13:30-14:45 Yüzme Yüzme Yüzme Yüzme Yüzme
15:15-16:30 Basketbol Basketbol Basketbol Basketbol Basketbol
15:15-16:30 Tenis Tenis Tenis Tenis Tenis
16:30-17:00 Beslenme Beslenme Beslenme Beslenme Beslenme
16:30-17:00 Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş

NOT: Yaz Okulu kapsamında verilen Yarım Gün programında ETÜT Faaliyetleri ve İNGİLİZCE eğitimi yoktur!

+ Yüzme Eğitimi Burhan Felek Sportif tesisleri içerisinde yer alan Galatasaray Ergun Gürsoy  Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda yapılmaktadır.

+ Tenis Topu, Basket Topu, Yüzme Tahtaları, Çadır, Ok, Hedef tahtası vb. spor malzemeleri AQUA Kamp yaz okulları tarafından karşılanacaktır.

Gerekli Testler : Aşı kartının fotokopisi, yoksa HbsAg Sarılık Tam Kan Testi ve tam idrar Tahlili getirmeniz gerekir.

Getirilecek Malzemeler : Havlu, Terlik, Mayo, ve yüzücü gözlüğü getirmeniz gerekir.

 

YÜZME

Çocuklarımız yüzmede seviyelerine göre gruplara ayrılacaktır. Yüzme temel eğitim gruplarımızın (Yüzme bilmeyenlere yönelik) yanı sıra performans grupları da oluşturularak eğitim verilecektir. Yüzme eğitimi basamaklamalı bir şekilde 4 branş olarak öğrencilerin seviyesi doğrultusunda (Serbest, Kelebek, Kurbağalama ve Sırtüstü Stilleri) verilmektedir.

Best Wordpress Gallery Plugin

 

BASKETBOL

Basketbol Eğitiminde çocuklarımız gruplara ayrılır. Antrenörü eşliğinde çalışmalarla birlikte Basketbol branşını sevmeleri, geliştirmeleri, Takım ruhunu anlamaları ve Takımın bir ferdi olmaları hedeflenir. Temel teknikler (Top tutma, Top sürme, Pas verme, Dripling vb.) uygulanarak bu becerileri geliştirilir.

Best Wordpress Gallery Plugin

 

TENİS

Tenis Eğitiminde çocuklarımız gruplara ayrılır. Antrenörü eşliğinde temel teknikler olan (Forehand, Backhand, Raket tutuşu, Top sektirme vb.) çalışmalarla tenis sporunu sevmeleri ve geliştirmeleri sağlanır.

Best Wordpress Gallery Plugin

 

kids survivor SURVIVOR PARKURU

Çocuklarımızın en çok sevdiği Programların başında gelmektedir. İngilizcesi survivor olan, Ülkemizde hayatta kalma anlamına gelen ve bunlara çeşitli yarışma parkurları eklediğimiz,  Rekabet, Takım olma, Liderlik gibi vasıfların geliştirildiği ve büyük zevkle katıldıkları etkinliktir.

Best Wordpress Gallery Plugin

 

İZCİLİK, KAMPÇILIK, OKÇULUK & ETÜT

Yaz okuluna katılan çocuklarımız doğa ile baş başa yeşilliklerle dolu bir ortamda izcilik, Kampçılık, Çadır kurma, Hobi Futbol, Resim, Satranç, Müzik, Animasyon ve Yarışmaların olduğu aktiviteleri yaparlar.

Best Wordpress Gallery Plugin

 

İNGİLİZCE

Yaz Okulları, gün içinde diğer sosyal ve sportif faaliyetlerin yanı sıra uygulamalı İngilizce Eğitiminin de gerçekleştiği bir yerdir. Aktif ve Pratik öğrenme planıyla öğrencilerimiz kendi seviyelerindeki gruplar içerisinde konuşarak, yaratıcı bir şekilde öğrendiklerini taze tutma olanağı kazanırlar. Dönem boyunca alacakları yaklaşık on (10) saatlik İngilizce eğitimi hem yıl boyunca okullarında öğrenmiş oldukları eğitimi pekiştirme hem de unutmamaları açısından onlara yardımcı olacaktır. Bu arada yeni bilgileri eğlenerek öğrenmelerini sağlayacaktır.

Best Wordpress Gallery Plugin

 

EĞİTMENLER

Yaz Okulları projesi dahilinde AQUA Kamp olarak eğitmenlerimizi titizlikle seçtiğimiz için her bir eğitmenimiz gerekli pedagojik formasyon donanımına sahip, eğitim programımızı başarıyla tamamlamış eğitmenlerdir. Uzun süredir birlikte çalıştığımız eğitmenlerimiz kendi alanında ihtisas yapmış, spor akademisi mezunu olmakla birlikte çocuklarınızı rahatlıkla emanet edebileceğiniz duyarlılığa sahip kişilerdir.

Yaz Okulları olarak çocuklarınızın her konuda özel çocuklar olarak yetişmeleri  için gösterdiğimiz özeni en çok da bu alanda da gösterdiğimizin altını çizerek belirtmek isteriz.

 

BESLENME

Yemek menüsünün hazırlanması aşamasında göz önünde bulundurulan ilk kriter, kalite onayı almış markaların kullanımıdır. Sonrasında çocuklarımızın ihtiyacı olan enerjiyi sağlıklı ve düzenli şekilde almaları için mönülerimiz Akademisyen Diyetisyen tarafından hazırlanır ve dönemlik yemek listesi olarak siz velilerimizle paylaşılır.
Yaz okulları yemekleri, anlaşmalı olduğumuz catering firması yapar ve tabldot olarak servis edilir.

Best Wordpress Gallery Plugin

 

ULAŞIM

Yoğun tempoda çalışan ebeveynler için çocuğunu evden alıp tekrar eve teslim edecek olan servis hizmetimiz mevcuttur.  Servisimizde hostes bulunmaktadır.
Servis ücreti Yaz Okulları ücretine dahil değildir.

Servis yapılacak semtler aşağıdaki yerler ve civarıdır:
Kadıköy, Ümraniye, Üsküdar, Çekmeköy , Ataşehir, Bağdat Caddesi, Göztepe, Bostancı, Boğaz hattının belirli bir kısmı …

YAZ OKULU FAYDALARI

Yaz okullarında çocuklar aynı amaç için bir araya geldikleri diğer çocuklarla bir arada yaşayarak birbirine destek olur ve arkadaşlık kavramının önemini kavrar. Geliştirdiği Bağlarla birlikte kendini daha rahat ifade edebilen çocuklar ruhsal gelişimlerinde diğerlerinden hayattaki başarıları adına bir sıfır önce olurlar. Böylece öz güven ve sorumluluk duygusu karakterlerinin ayrılmaz parçası haline gelir. Aynı zamanda yaz okulları imkanıyla doğa ile iç içe yapılan faaliyetler çocuklarımıza doğa sevgisi aşılar, maceracı ve araştırmacı yönlerini ortaya çıkarır.

çocuklarımızın sosyal, duygusal, bilişsel ve bedensel gelişimlerini  esas amaç olarak edinen yaz okulları aynı zamanda çocuklarımız için anlatılabilecek, maceralı, eğlenceli ve tatlı bir anı olacaktır.
Bir ebeveyn  olarak böyle bir fırsattan çocuklarımızı mahrum bırakmayın.