Yaz Kampı İçin Çadır Kurma Tekniği

Yaz geldiğinde tatil için yapılan ilk plan kampa gitmek gibi fikirlerdir. Kampta yapılan ilk şey ise çadır kurma işlemidir. Çadır kurma işlemi de oldukça zorlu ve kafa karıştırıcıdır. Çadır kurma işleminden önce gelen ise çadır seçimidir. Çünkü kamp yapılan yerler gece saatlerinde soğuk olabiliyor. Bu yüzden rüzgara dayanıklı ve kaliteli üretimde bir çadır seçmelisiniz. Dome çadırlar, rüzgara karşı dayanıklı ve kaliteli çadırlardır. Çadır seçiminde bu ürünleri tercih edebilir, kampı düzenli bir şekilde geçirebilirsiniz. Dome çadırlar, kamp için oldukça uygun çadırlardır. Bu çadırları alırken aynı zamanda bazı şeylere dikkat etmelisiniz. Yazı kampı için çadır kurma tekniği de bir sonraki işlemler arasında yer alıyor.

Yaz Kampı İçin Çadır Kurma Tekniği
Yaz Spor Okulu

Çadır ve Çadır Çeşitleri

Kamp için tercih edilen çadır, dayanıklı olmalıdır. Kampta sorun yaşamamak için doğru çadırı tercih etmelisiniz. Üçgen çadırlar, kamp için dayanıklı değildir. Dome çadırlar ise kamp için oldukça uygun çadırlardır. Kurulumu da oldukça kolay olan bu çadırlar ile sorunsuz bir kamp yapabilirsiniz. Bu çadırları alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise çadırın ölçüleridir. Kişi sayısına göre 2 veya 4 kişilik çadırlar alabilirsiniz. Bununla birlikte çadırınızın kurma tekniğini de iyi bir şekilde yapmalısınız. Aynı zamanda seçeceğiniz çadır hava şartlarına da uygun olmalıdır. Sıcak veya soğuk hava şartlarına uygun bir çadır ile kampta keyifli günler geçirebilirsiniz.

Çocuklar için çadır Kurma Tekniği çalışmaları
Yaz Spor Okulu

Çadır Kurma Teknikleri

Çadır kurmak, çadırın çeşitlerine göre değişir. Kamp için satın aldığınız çadır eğer bir dome çadırsa, bu durumda kurulum şekli de farklı olur. Kurulumdan önce çadırın direk ve kazıklarını alın. Bu işlemin ardından direkleri geçirerek birbirlerine ekleyin. Daha sonra direkleri çadırın kumaşına geçirin. Direkleri çadırın kumaşına geçirdikten sonra ise çadırı kaldırın. Bu işlemde bir yardımcıya ihtiyacınız olabilir. Çadırı tam kurduktan sonra ise isterseniz yağmurluk ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda çadır kurulumundan önce yere bir muşamba sermenizde önemlidir. Bu muşamba sizi nemden korur. Bununla birlikte çadırı kurduğunuz yerin rüzgarını da önceden kontrol edin. Çadır kurulumunda ise sağlamlığa dikkat edin ve doğru teknikler kullanın.

 

 

 

Kamp için tercih edilen çadır, dayanıklı olmalıdır.
Yaz Spor Okulu
Kişi sayısına göre 2 veya 4 kişilik çadırlar alabilirsiniz
Yaz Spor Okulu
Yaz Kampı İçin Çadır Kurma Tekniği