DENİZ VE HAVUZ DA YÜZMEK YADA YÜZME KURSU ALMAK RİSK TAŞIR MI?

Uzmanların yaptığı açıklamaya göre havuzda, gölde veya denizde yüzmek tehlike oluşturmuyor. Ancak havuzun kenarında veya plajda sosyal mesafe kuralına kesinlikle uyulması gerekiyor.

Havuz
Havuz

HAVUZ SUYU RİSK TAŞIMIYOR

Tüm Dünya da yapılan bir araştırmaya göre Dünya Havuzlar Birliği basına önemli açıklamalarda bulunurken Açık yada kapalı havuzların düzenli filitrasyon yada düzenli suyun klorlanması nedeniyle virüsün bulaşma riskinin olmadığını özellikle söyleyerek Yüzme Kursu na giden yada sporcu ve spor amaçlı antrenman yapanların rahat olmasını söyledi ve boş yere endişe etmeye gerek olmadığını dile getirdi.Burada dikkat edilmesi gereken kişisel önlemlerin alınmasına dikkat edilmesi ile virüsün etkisini yitirdiğini vurguluyor.

Yüzme Havuzu
Yüzme Havuzu

ALMANYA FEDERAL ÇEVRE DAİRESİ BU KONUDA ÖNEMLİ AÇIKLAMA YAPTI

Alman Federal Çevre Dairesi de aynı tespitte bulunarak, açık ve kapalı yüzme havuzlarında suyun sürekli olarak filtreleme ve dezenfeksiyon işlemlerinden geçtiğini, bunun da bakteri ve virüsleri etkisiz hale getirdiğini belirtiyor.(BBC 16 MAYIS YAZISI ALINTI) Bu da bize yapılan araştırmaların havuz için sanıldığı kadar tehlikeli olmadığını gösterir bir başka açıklama olmaktadır.

Galatasaray Olimpik Yüzme Havuzu
Galatasaray Olimpik Yüzme Havuzu

DENİZ VE HAVUZ DA YÜZMEK YADA YÜZME KURSU ALMAK RİSK TAŞIR MI?
Denizde ve havuzda yüzmek risk oluşturur mu?” Uzmanların yanıtı net ve açık: “Hayır! Ne denizde ne de havuzda yüzmeniz yeni Koronavirüs’ün size bulaşmasına yol açmaz. Ancak havuz dışında sosyal mesafeye Dikkat etnek gerekir. Havlu kullanımı kişisel olmasına dikkat çekiliyor.(Prof. Dr. Osman Müftüoğlu Yazısından alıntı yapılmıştır) Bu açıklamalar doğrultusunda normalleşme sürecinde yüzme kursu programlarına katılarak yüzmeyi öğrenebilirsiniz. haydi tatilde yüzmeye…..

DENİZ VE HAVUZ DA YÜZMEK YADA YÜZME KURSU ALMAK RİSK TAŞIR MI?
Etiketlendi: