Çocuk Gelişimi Ve Cimnastik Sporu;

Çocuk gelişimi ve cimnastik sporu arasındaki faydalarını sizler için araştırdık. Son yıllarda yapılan araştırmalar gerek fiziksel gerekse zihinsel olsun cimnastik sporunun önemini ortaya koymuştur. Ayrıca ilerde yapılacak çeşitli sporların alt yapısı olacağından cimnastik mutlaka küçük yaşlarda yapılmalıdır.Sizlere yapılan araştırmaları aşağıda açıklamaya çalışacağım.

Çocuk gelişimi ve cimnastik sporu
Çocuk gelişimi ve cimnastik sporu

KAÇ YAŞ CİMNASTİK İÇİN UYGUNDUR

Antrenörlerin ortak görüşü 03 yaşın oldukça uygun olduğu söylenmektedir.Bu yaşlarda çocuklara eğitimi oyun formunda vermek gerekir. Aşırı disiplin uygulamak biraz yanlış olur. 03 yaş cimnastiğe başlayan çocukların ileriki yaşlarda duruş bozukluğu çekmedikleri görülmüştür. Başka sporlara yönelen çocukların geçmişinde cimnastik varsa o çocuklar daha başarılı olmaktadır.Bu yaşlarda çocukların yapısında koşma,düşme,yuvarlanma gibi doğal hareketler olduğu için jimnastik kursu programı bunlardan oluşmalıdır.

Çocuk gelişimi ve cimnastik sporu 2
Çocuk gelişimi ve cimnastik sporu 2

CİMNASTİK ÇOCUKLARDAKİ HİPERAKTİVİTE’YE İYİ GELİYOR

Cimnastik kursu için Son yıllarda çocuklarda aşırı hareketlilik sıklıkla görülür hale geldi. jimnastik sporu ile spora başlayan ve bu branş ile ilgilenen çocukların daha sakin davrandığı yapılan araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Fizik yapısı güçlenen çocukların aynı zamanda zihin yapısının da güçlendiği ve eğitmenlerin ortaya koyduğu kesin sonuç olmuştur.Çocukların deşarj olması için spor yapmaları ve özellikle cimnastik yapması gerekir.

Çocuklar için Cimnastik Kursu
Çocuklar için Cimnastik Kursu

ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE KATKISI İNANILMAZ

Spor yapmak çocuk veya yetişkin hiç fark etmez faydalarını sıralamakla bitmez.Özellikle çocuklarda etkisi daha fazla olmaktadır.Çocukların fiziksel ve ruhsal gelişime katkısı kadar spora doğru başlamanın alt yapısını oluşturur.Örnek verecek olursak ilerde yüzme sporuna başlayacak bir çocuk cimnastik yapmışsa cimnastik yapmayan çocuğa göre daha başarılı olur.Çocuklar daha zinde ve formda olmak için cimnastiği rahatlıkla önermekteyim.Gelişim için kontrollü hareketin önemi iyi bilinmelidir.

Cimnastik Kursu
Cimnastik Kursu

TEKNOLOJİNİN SPORA VE ÇOCUKLARA ZARARLARI

Son yıllar da çocukların teknolojik gelişmelere daha fazla ayak uydurmaları onları olumsuz etkilemektedir.Bunlardan en önemlisi hareketsiz kalmaları ve bunun çocuklara verdiği zarar hiçte azımsanmayacak kadar fazladır.Kas ve fiziksel gelişimleri zayıflayacaktır. Sürekli oturarak bilgisayar başında Ders,Oyun,Atari gibi oyunlar oynayan çocuklarda duruş bozukluğundan başlayarak diğer fiziksel etkenlere kadar zararlıdır. Teknoloji doğru kullanıldığında faydalı olduğu unutulmamalıdır. Haydi Çocuklar Ve Aileler Cimnastik Sporuna….

 

ÇOCUK GELİŞİMİ VE CİMNASTİK SPORU
Etiketlendi: