AQUAKAMP 23. yılında ingilizce Eğitimli Yaz Gençlik Kampları Antalya – Kemer’de kapılarını birkez daha gençler için açıyor.Eğlence, Doğa, Spor, Eğitim, Tatil ve sizleri şaşırtacak sürprizlerle dolu unutulmaz bir Yaz Kampı için 09 – 17 yaş arası Gençlerimizi Aqua Gençlik Kamplarına

Basketbol Kampı 

Basketbol Kampı , Tüm illerdeki yaz kampı bilgilerine bu sayfa içinden detaylıca bilgi alabilirsiniz.

Basketbol Kampı Görüntüleri :

YAZ KAMPI VİDEOSU İZLE

BASKETBOL KAMPI

Basketbol Kampına, Profesyonel Basketbol koçları tarafından hazırlanmış Programlar doğrultusunda, 09- 16 Yaş grubu sporcular katılmaktadır. Basketbol seviye tespitinden sonra sporcunun azami faydalanacağı ve Basketbolunu geliştireceği şekilde Programlar yapılmıştır.

Basketbol Kampı
Basketbol Kampı

Kampta ilk gün yapılan ölçme ve değerlendirme testleri sonucunda, Yaş ve Seviyelerine göre sporcular gruplara ayrılır. Kişisel basketbol gelişimlerine göre hedefler belirlenmektedir. Bu doğrultuda antrenman programları belirlenerek Antrenmanda çalışmalar yapılmaktadır.

Yaz Basketbol Kampı
Yaz Basketbol Kampı

Antrenörler, Kendi konusunda Uzman olan Akademi mezunu ve pedagojik formasyon eğitimi almış deneyimli antrenörlerden oluşmaktadır. Basketbol koçları gözetiminde ve denetimi altında sporcuların performansları geliştirilmektedir. Kampın hedeflerine ulaşabilmesi ve kendilerine tüm destek Koçlar tarafından verilmektedir.
Basketbol Kampının sonunda sporcuların tekrar ölçme ve değerlendirme yapılarak performanslarının artığı çok açık görülmektedir. Kamp başında belirlenen ilerleme hedeflerine ulaşıp ulaşamadıkları Basketbol koçları tarafından denetlenir.

YAZ KAMPI YERİ

Antalya – Kemer / Çamyuva yaz kampı

Türkiye‘nin en güzel sahil şeridinde , Toros dağlarının eteklerinde tarih, doğa ve denizin iç içe geçtiği Antalya – Kemer Çamyuva da yaz kampı bulunmaktadır. Kampçılar AQUA KAMP alanında konaklayacaklar. 10 dönümlük arazi üzerine kurulmuş olan kendimize ait Bungalovlardan oluşan konaklama alanı çocuklarımızın severek zaman geçireceği özel hazırlanmış bir alandır. Ayrıca tesis içerisinde Binicilik Maneji , Eğitimli  Arap ve İngiliz Atı, Yüzme Havuzu, Okçuluk alanı bulunmaktadır.

Yaz Kampı Tesisileri

Yaz Kampı merkezi Antalya‘ya 35 km. Hava alanına 50 Km. mesafededir. Tüm odalarda 24 saat sıcak su, Klima ve Tv mevcuttur. Kampçılar Bungalovlarda her odada yaş gurubuna göre üç , dört veya beş kişi olarak konaklayacaklar.

Aquakamp olarak Kampçıların her türlü istek ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hazırladığımız tesisimizde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacaksınız.

YAŞ GRUBU: 
09 – 17 yaş aralığında tüm öğrencilere yöneliktir.

Her Dönem Kontenjanı : 50 kampçı

ULUSLARARASI YAZ  KAMPI PROGRAMI

KAMP DÖNEMİ 

1.Dönem                     :  04 Temmuz 2023 – 14 Temmuz 2023 

2.Dönem                     :  17 Temmuz 2023 – 27 Temmuz 2023 

Dönem Fiyatımız    :  21.500 TL + KDV (1720 TL)

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama (kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri), beş çayı ve kurabiyesi, çamaşırhane hizmetleri, İngilizce pratik dersleri,  Spor Aktiviteleri,  Sosyal ve sportif faaliyetlerin araç ve gereçleri, geziler, sağlık hizmetleri (Gençlik Kampı reviri imkanıyla), güvenlik ve denetim, AQUA Tişörtü, Gençlik kampları Ücrete dahil olan hizmetlerdir.

Ücrete Dahil Olmayanlar

Gidiş – Dönüş yol ücreti, Uçak bileti, Otobüs bileti, Kamp revir imkanlarını aşan ilaçlar ve sağlık hizmetleri, su sporlarında; jet ski ve paraşüt Gençlik Kampları, Ücretine dahil olmayan hizmetlerdir.

 

YAZ KAMPI AKTİVİTELERİ


SU SPORLARI

Kampçılar Antalya -Kemer sahil şeridinde bulunan, kamp merkezine 300 mt uzaklıktaki Fantasia Tatil Köyünde Su Sporlarında Banana – Sörf – Ringo – Süper mabel -Jet ski -Paraşüt- Kano gibi Aktiviteleri, Yapma imkanı bulacaklar. Kampçıların Emniyeti için, Profesyonel Su Sporları Ekibi ve Koçları eşlik edecektir.

WordPress Image Gallery Plugin

DALIŞ EĞİTİMİ

Kampçılar ilk kez su altının büyülü dünyası İle tanışacaklar. Kampçılar, Temel dalış Eğitimi Olan  Teorik ve Pratik bilgileri aldıktan sonra Su altının büyülü  Dünyasını Keşfetmek için hazır hale gelmiş olurlar. Dalış malzemeleri  olan ( A, B, C, Ekipmanı )  yani PALET,  MASKE,  ŞNORKEL ‘i nasıl kullanması gerektiğini  ve Dalışla ilgili tüm Temel Prosedürleri öğrenmiş olacaklardır. Kampçılar Önce Teorik , Sonra Tüplerle Havuzda yapılan  test dalışı İle Deniz dalışı öncesi Hazır duruma gelir. Sonraki adım ise, Artık  deniz dalışıyla programını tamamlar. Su Altında yapılan Çekimler Kampçılara birer kopya olarak verilir.

WordPress Image Gallery Plugin

BİNİCİLİK EĞİTİMİ

En çok sevilen sporların başında gelen Binicilik stresten uzaklaşma ve ruhsal dinginlik açısından, Kampçıların tercih ettiği sporların başında gelmektedir.  At binmede binicinin Postür İle ilgili tüm kasları eşsiz bir şekilde çalıştıran ve Vücudumuzun  İskelet Sisteminin dik durmasında, Önemli rol oynamaktadır.  Kampa Katılan Öğrencilerimiz, Binicilik Sporunu  İlgiyle ve severek yaparlar.  Bu sporun en büyük özelliği ise, Dünya da hayvan ile birlikte yapılan Tek Spor dalı olmasıdır.

Yaz Kampın nda, Öğrenciler Ahırlardaki atları, Seyisler İle birlikte hazırlayarak havuç ve elma ile besledikten sonra, Yine At Eğitmenleri eşliğinde manej alanına götürürler.  Manejde Yapılan At binme Eğitimleri İle  Binicilik Sporuna başlamış olurlar. Binicilik Eğitiminden sonra Harika bir Orman turuyla bu sporlarını tamamlayan Kampçılar merkeze dönerek Atlarını tekrar seyisler İle ahırlarına bırakırlar .

WordPress Image Gallery Plugin

PAİNTBALL

Paintball boya topu ve strateji ile oynanan bir oyundur,  Kampçılar, Gençlik ve Spor Bakanlığından onaylı ve Sahalarımız da Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından yetki verilmiş personel ile oyunlarını kurallar çerçevesinde Emniyetli bir şekilde oynarlar. Türkiye – Antalya-Kemer Beldesine yakın Göynük de yer alan Paintball sahamız 10.000 mt Karelik  alana sahiptir.  Kampçılar bu alanda Paintball oynayarak Eğlencelerini  tamamlar.

WordPress Image Gallery Plugin

YÜKSEK İP PARKUR

Yaz Kampına katılan Öğrenciler, Ağaç tepelerinde veya direkler üzerinde Adrenalinin tavan yaptığı hisle Halat Köprüleri, Tüp tünelleri, Titrek Köprüler, Denge kirişleri, Dev salıncaklar, Tırmanma panoları, Tırmanma ağları gibi onlarca birbirinden Farklı ve Eğlenceli Adrenalin dolu turları Tamlar.  Dağcılık ve Tırmanış konusunda uzman Eğitmenler bu turlar Öncesi Her türlü önlemi alarak, Kampçılara eşlik eder.

Dünyada ve Türkiye de, Yüksek ip Parkurları çeşitli yüksekliklerde bulunabilir. Burada kampçılar, Sürekli ileri bir Emniyet sistemi olan ve Dağ sporları için geliştirilen donanımla emniyete alınmıştır.

WordPress Image Gallery Plugin

ALTERNATİF AKTİVİTELER

Gündüz Aktiviteleri; İzcilik, Kampçılık , Çadır Kurma, Çadırda Konaklama, Okçuluk ve Plaj Voleybolu dur.

Gece Aktiviteleri: Kamp Ateşi , Kovboy Gecesi(Atsız yapılan Yarışmalar) Animasyonlar, Karaoke, Playback, Skeçler , Açık Hava Sineması ve Disco, olacaktır.


TARİHİ TURİSTİK GEZİLER

Gençlik Kampları gezileri Yat Gezisi ile başlayıp Türkiye nin en güzel sahil şeridine sahip, doğal güzelliklerin ve tarihin iç içe geçtiği Antalya ilimiz ve çevresidir. Bu Geziler; Düden Şelalesi, Olimpos,  Fasalis, Perge, Antalya Kale içi, Antalya müzesi başta olmak üzere Antalya İlinde bulunan Tarihi ve Turistik yerleri kampçılar ziyaret eder. Çevre gezimiz Konyaaltında bulunan Su kaydırakları merkezi olan AQUA parkta Eğlenceli ve hiç unutamayacakları bir gün ile devam eder.

WordPress Image Gallery Plugin

İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Yaz Kampında İngilizce Dil Eğitimlerini,  Günde 1 saat olarak   Program dahilinde İngilizce pratik yapma imkanı bulurlar. Öğrencilerimiz,  kimi zaman bireysel olarak, kimi zamanda yaş gruplarıyla,  Aktif ve keyifli bir İngilizce Eğitimi almaları sağlanır. Yaz Kampları boyunca yaklaşık 20 saatlik İngilizce dersleri verilir. Bu teorik derslerle birlikte Eğitmenler İngilizce dersinin Faydasını görmek ve  Pratik yapmak için  etkinlikle birleştirerek yaparlar. Gün boyu Spor ve sosyal etkinliklerde İngilizce uygulanır.


KONAKLAMA

Gençlik Kampı merkezi, Türkiye nin En önemli Turizm ili olan ve güzel sahil şeridine sahip, Toros Dağlarının eteklerinde Tarih, Doğa ve Masmavi Denizin iç içe geçtiği Antalya  –  Kemer  /   Çamyuva Beldesinde ki bulunmaktadır. Kampçılar On dönümlük arazi üzerine kurulmuş olan kendimize ait Ahşap Bungalovlarda,  yaş gurubuna göre 3-4 kişi olarak konaklar.

Ayrıca Tesis içerisinde 1 Adet Binicilik Maneji , Eğitimli  Arap ve İngiliz Atı, Yüzme Havuzu, bulunmaktadır. Kamp merkezi Antalya İlimize 20 km, Hava alanına 30 km mesafe de olmakla beraber, Tüm odalarda yirmi dört saat sıcak su, klima ve tv mevcuttur.

WordPress Image Gallery Plugin

EĞİTMENLER

Eğitmenlerimizin hepsi kendi konusunda ihtisas yapmış, akademik kariyerli yada uzun yıllardır birlikte çalıştığımız, Pedagojik Formasyon ve Okul öncesi konusunda eğitim almış, iletişimi kuvvetli, Spor Akademisi mezunu kişilerden oluşmaktadır. Kampçıların atacakları her adım eğitmenlerimizin gözetimi altında yapılır.


GÜVENLİK

Kampçıların Emniyet ve Güvenliği Otel Yönetimi ve Eğitmenler tarafından sağlanır.  Ayrıca Gençlik kampı yetkilileri tarafından da desteklenmektedir. Kamp merkezinde, Geceleri Nöbetçi Eğitmenlerimiz görev yaparak güvenliğin devamlılığını sağlarlar.


SAĞLIK

Gençlik Kampları olarak en hassasiyet gösterdiğimiz konu sağlık konusudur. Kamp süresi boyunca tesisimizde 24 saat boyunca sağlık personeli bulunmaktadır. Daha acil ve komplike sağlık sorunlarıyla karşılaştığımızda ise Antalya – Kemer de bulunan Özel yaşam hastanesi ve Devlet Hastanesi bizlere sağladığı yirmi dört saat doktor, hemşire ve ambulans hizmeti sunmaktadır.


ULAŞIM

Ulaşım; İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Mersin, Hatay, Bursa, Adana Gibi Şehirlerden yada Yurt içinden ve Yurt dışından Uçaklarla yolculuk yapan Kampçıları  ANTALYA   Hava alanında Gurup liderleri karşılar ve servislerle Gençlik kampı merkezine ulaşımını sağlar.

Diğer illerimizden  Kocaeli, Konya, Eskişehir, Denizli, Aydın, Kayseri, Malatya ve Balıkesir gibi şehirlerden katılan öğrencilerimizin sayısı grup oluşturduğu takdirde Aqua Kamp  görevlileri eşliğinde gidiş-dönüş ulaşımı otobüsle veya uçakla sağlanır. İsteyen Aileler çocuklarının ulaşımında uçak tercih edebilir ya da kamp alanına kendileri teslim edip, bitiminde ise kendileri teslim alabilirler.

Velilerimizin, Her Türlü Ulaşım İstekleri organize edilerek, detayları kamptan önce  velilerimize bildirilecektir. Çocuklarımız söz konusu olduğunda kampçıların güvenli ve rahat yolculuk yapabilmeleri için şoför seçiminde ekstra hassasiyet gösterilir. Otobüslerde her türlü sağlık ve güvenlik önlemi alınır. Ulaşım esnasında ve sonrasında aileler, mesaj ve telefon aracılığı ile bilgilendirilir.


YEMEK

Gençlik kampları denilince akla ilk gelen şeylerden biri de kampçıların harcadıkları enerji miktarı dır.kampçılar Aktivitelerde kaybettikleri enerjiyi sağlıklı şekilde yeniden almaları için yemek listelerimiz uzman diyetisyenler tarafından hazırlanmaktadır. Yemeklerde kalite standartlarına sahip Piyasada bulunan ve  köklü markalarının ürünleri tercih edilmektedir. Beslenme programımız günde üç öğün hazırlanan ana yemeklerimizin yanı sıra aperatif öğünlerle de desteklenmektedir. Basketbol Kampı

WordPress Image Gallery Plugin

YAZ KAMPI HATIRASI

Aquakampa,  katılan tüm kampçılara AQUA Tişörtü ve katılım sertifikaları verilmektedir. Aynı zamanda kamp süresince yapılan Eğitimler ve Aktiviteler, Fotoğraf ve video çekim kayıtları yapılarak kampçılara verilir. Bu Çekilen Görüntüler, Sosyal Medya yada Aqua Kamp Facebook sayfasından velilerimize  günlük olarak aktarılır ve Gençlik kampları hatırası olarak kampçılar oradan alabilir.


KAMPTAKİ ÖRNEK BİR GÜNÜMÜZ

08:00-08:30 Kalkma ve kişisel temizlik
08:30-08:45 Sabah sporu
08:45-09:30 Kahvaltı
09:45-11:30 Su sporları (Sörf,Banana, Ringo, Dalış Eğitimi vb.)
11:45-12:30 Otele dönüş ve dinlenme
13:00-13:30 Öğle yemeği
13:30-15:00 Dinlenme
15:00-16:15 Spor aktiviteleri (Yüzme, Basketbol, vb.)
16:30-17:30 İngilizce Eğitimi
17:30-19:30 Binicilik eğitimi
19:30-20:00 Akşam yemeği
20:30-22:30 Gece animasyon eğlenceleri ve disko
23:00-00:00 Odalara çıkma ve yatma için hazırlık

Not: Örnek programda bulunan aktiviteler hava durumu, çevre faktörleri v.b durumlarda Kamp yönetimi değişiklik yapılabilir. Basketbol Kampı 

Yaz Kampı için programladığımız Kamp günü bu şekilde olup her anında Çocuklarımızın her türlü gelişimini destekler niteliktedir.

YAZ KAMPININ ÇOCUKLARIMIZA  OLUMLU ETKİLERİ

 • Çocuğunuzu ilerde ki hayatında olumlu yönden geliştirir.
 • Kampçıların başarılı yetişkinler gibi roller üstlendikleri Görülür.
 • Kamp ta yeni beceriler Öğrenir.
 • Kamp Çocuklarımıza Aktif olmayı öğretir.
 • Kamp Çocuklara insan yetisiyle yapılan aktivitelere katılma olanağı sunmaktadır. Yapılan Araştırmalara göre, kamplarda yeni aktiviteler öğrenen Çocukların eve döndükten sonra bile bu aktiviteleri yapmaya devam ettiği görülmüştür.
 • Gençlerin öğrenme ve gelişimine yardımcı olur.
 • İyi yönetilen kamplar yazın ortaya çıkacak öğrenme kaybını en aza indirir.
 • Akademik gelişimi ve sosyalleşme yeteneğini arttıracak programlar sunmaktadır buda Öğrencilere katkı sağlar.
 • Kamplar Çocuklarımıza liderlik vasfının gelişimi için katkı sağlar.kampçıların – Çocukların potansiyellerinin tamamını kullanmalarını imkan tanır.
 • Kamp Çocukların Doğada derin bir nefes almasını ve hissetmesini ve odaklanmasını sağlar.
 • Bazı Aileler için çocuklarının doğayla temas halinde olabileceği tek yer olmaktadır. 

Gençlik Kampı Merkezimizin Adresi:

AQUA KAMP – Oranj Ranch
Sariören Mah. Numara:12 Posta Kodu: 07990
Çamyuva / Kemer – Antalya