Yüzme Kursu Programı

yüzme kursu tablosu aşağıda bilgilerinize sunulmuştur;

Kulüp Su Akua Spor Kulübü
Kulüp Tescil No Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne bağlı 34/02044 Tescil numaralı resmi kuruluştur.
Çalışma Yerleri Galatasaray Olimpik Yüzme Havuzu ve Burhan Felek Yüzme Havuzu
Çocuk Yaş Grubu 04 – 16 Yaş arası (Gruplar 6 – 7  Kişiliktir)
Yetişkin Yaş Grubu 16 – 55 Yaş arası (Gruplar 5 Kişiliktir)
Gerekli Testler Yetişkin için HbsAg Sarılık Tam Kan Testi ve Tam idrar tahlili. Çocuk için aşı kartı fotokopisi
Gerekli Malzemeler Havlu, Terlik, Mayo – Şort ve Yüzücü Gözlüğü getirmeniz gerekmektedir.
Ödeme Nakit,  Banka Havalesi veya Eft yolu ile
Eğitmenlerimiz Spor Akademisi Mezunu & Yüzme Antrenörlük belgesi bulunan kişilerden oluşur.

 

AQUAKAMP KURULUŞU HAKKINDA 

1994 yılında kurulduğu günden bugüne kadar yüzme sporuna bir çok başarılı Milli Sporcular yetiştiren ve bir çok yüzme kampı organizasyonu düzenleyen Aquakamp en bilindik kulüp olma özelliğini taşımaktadır. Kursiyerler için çalışma yapılan havuzlar dikkatle seçilmekte sağlık ve hijyene önem verilerek titizlikle takip edilmektedir.

Aqua Spor Kulübü olarak yıllardır yüzmeye  verdiği önem ile bir çok yetişkin ve çocuklara yüzmeyi iyi bir teknikle, en kısa sürede öğreten kurumdur. Kurumumuz da spor akademisi mezunu yada belgeli yüzme antrenörleri  görev almaktadır. Yetişkin  yada çocukların yüzme derslerinde aradığınız her şeyi Aqua Spor Kulübü’nde bulabilirsiniz.

 

HAYDİ YÜZMEYE, YÜZME BİLMEYEN KALMASIN 7 DEN 70 ‘ E HERKESE YÜZME KURSU


YÜZME HAVUZUNA ULAŞIM

Yüzme Kursu Havuzuna gelmek için her semt’en rahatlıkla ulaşabilirsiniz başta ; Acıbadem, Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy, Ataşehir, Koşuyolu, Zeynepkamil, Göztepe‘den otobüs yada dolmuş ile tek vesaitle gelebilirsiniz.  Kendi aracınız ile geldiğinizde okulun oto parkını ücretsiz kullanabilirsiniz.


Galatasaray Olimpik Yüzme Havuzu Programı

Yüzme Kursu

Yüzme Kursu


YETİŞKİN GRUP YÜZME FİYATLARI

ÇALIŞMA GÜNLERİMİZ

SAATLER

EĞİTİM SÜRESİ

AYLIK ÜCRETİ

SALI – PERŞEMBE
19:00 – 20:00
&
20:00 – 21:00

1 Ay

250 TL
ÇARŞAMBA – CUMA
19:00 – 20:00
&
20:00 – 21:00
1 Ay
250 TL
CUMARTESİ – PAZAR
19:30 – 20:30
&
20:30 – 21:30 
1 Ay
250 TL

NOT:   SPOR AMAÇLI YÜZME ÜYELİK İÇİN DETAYLI BİLGİYİ OFİSİMİZDEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

 

ÖZEL YÜZME DERS PROGRAMI & FİYATLARI

KİŞİ SAYISI DERS SAYISI ÜCRET
1 KİŞİ 8 1000 TL
2 KİŞİ 8 1600 TL

NOT: Aquakamp Özel Yüzme Dersleri Bire bir Eğitim şeklinde  ve Saat olarak “1” Ders “1” saattir!

 

                                                                                                                   YETİŞKİN YÜZME VİDEO İZLE


ÇOCUK YÜZME OKULU FİYATLARI

ÇALIŞMA GÜNLERİ SAATLER ÇALIŞMA SÜRESİ ÜCRET
CUMARTESİ – PAZAR 11:30 – 12:30 1 Ay 200 TL
CUMARTESİ – PAZAR 13:30 – 14:30 1 Ay DOLU!

 

 

ÇOCUK YÜZME KURSU VİDEOSU İZLE

 

ÖZEL YÜZME DERS PROGRAMI & FİYATLARI

KİŞİ SAYISI DERS SAYISI ÜCRET
1 KİŞİ 8 1000 TL
2 KİŞİ 8 1600 TL

NOT: Özel Yüzme Dersi Bire bir Eğitim şeklinde  ve Saat olarak “1” Ders “1” saattir!


DERSLERİMİZİN İÇERİĞİ

 • Teknik Özel Yüzme dersi
 • Stil Eğitimi kursu
 • Fizyoterapi amaçlı Yüzme eğitimi
 • Su üzerinde durma dersleri
 • Suya dalış ve atlama teknikleri dersleri( Balıklama Atlama kursu )
 • Eğitmen nezaretinde sportif amaçlı
 • Kondisyon kazanma ve kalori yakarak zayıflama amaçlı Yüzme  Antrenmanları.
 • Skolyoz, Bel fıtığı, Omurgadan kaynaklı rahatsızlıklar vb. durumlarının iyileştirilmesinde ve suyla terapi alanında; Eğitmen nezaretinde çalışmalar yapılmaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Nasıl Organize Ediliyor ?

Aylık üyelik şeklinde yapmaktayız. Aylık üyelikler de ders süresi sekiz, hafta da iki gün birer saatten oluşmaktadır. Bay-bayan karma gruplar halinde yapılmaktadır. Gruplar 5 kişiden oluşmaktadır. Yüzme çalışmalarımızda gruplar yüzme bilenler ve bilmeyenler şeklinde ayrılmaktadır. Girilmeyen derslerin telafisi yoktur.


Ne Zaman Kayıt yaptırabilirim?

Aquakamp faaliyetleri yıl boyunca aylık üyelikler şeklinde devam etmektedir. Kayıtları için belli bir tarih zorunluluğu yoktur. İstediğiniz tarihte yüzme kurslarımıza katılabilirsiniz. Dersleri yerinde izleyebilirsiniz.

Gerekli Sağlık Tahlilleri Nelerdir?

Yetişkin için tahliller; Tam kan tahlili ( Hemogram )| Tam idrar tahlili| Hepatid (B) testi| EKG | Sağlık raporu. Çocuklar için sadece aşı kartı fotokopisi yeterlidir.

Katılamadığım Derslerin Telafisi Var mı?

Üyeliklerimiz aylık üyelik olduğu için derslere katılma zorunluluğu vardır. Girilmeyen derslerin telafisi yapılmaz. Ancak kadınların özel regl  durumunda telafi yapılmaktadır.

Servisiniz Var mı?

Servisimiz maalesef yoktur. Üyeleri kendi imkanları ile gelmektedirler.

Yüzme Biliyorum Serbest Katılmak istiyorum?
Evet Yüzme biliyorsanız spor amaçlı olarak aquakamp programına katılabilir ve Yüzme tekniklerinizi geliştirebilirsiniz.

Gruplar Bay – Bayan Karma mı?

Evet bay-bayan karma gruplar halinde organize edilmektedir. Yüzme havuzu KARMA kullanılmaktadır.

Bayan Hocadan Ders alabilir miyim?

Aquakamp grup derslerinde  bay- bayan hoca tercih etme şansınız yoktur. Ancak Özel Yüzme dersleri için bayan hoca tercihi yapabilirsiniz.

Yüzme Havuzları Hijyenik mi?

Çalışmakta olduğumuz aquakamp Yüzme havuzları il Spor Genel Müdürlüğü bünyesindeki havuzlar dır. Havuzların bakım çalışmaları aylık periyotlarda düzenli olarak ph ve klor seviyeleri ölçülmektedir.

Ödemeler Nasıl Yapılıyor?
Kursa başlarken ödemeler peşin olarak alınmaktadır. Deneme derslerimiz yoktur. Ödemeyi nakit veya kulüp hesap numaralarına havale yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yoktur.

 

Yüzme Kursu Gerekli Malzemeler

YÜZME KURSU ARAŞTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Öncelikle programlarını araştırırken ;   Özellikle günümüzde ticari boyutu yüksek olan Kurs sistemlerini iyi ayırmak gerekir. Bu yüzden  spor kursları hakkında araştırma yaparken , bu kursun eğitime verdiği hizmetleri iyi incelenmelidir. Kurslar Ticari mi ? Yoksa eğitime hizmet eden bir spor kulübü mü? araştırması iyi yapılmalıdır.

Kulübümüz 21 yıllık tecrübemiz ile, Eğitimlerini en iyi şekilde gerçekleştirmek ve Yüzme sporunu her yastan ve her statüden İnsanımıza yaptırmak ve özellikle yarının büyükleri olacak Çocuklarımıza yüzme sporunu sevdirmek onları hem fizik en hem de sosyal yönden geliştirmek için Aquakamp olarak en önemli amacımızdır.

Yüzme Eğitimine katılacak kursiyerler alacakları malzemeyi iyi seçmeli Aynı zamanda kaliteli malzeme almaları gerekir. Bir yüzücü gözlülüğü, Bone, Mayo, Terlik ve Havlu yeterli olacaktır.

YÜZME TEKNİKLERİ

Serbest Stil Yüzme Tekniği

Serbest Stil Yüzme Tekniği

SERBEST SİTİL YÜZME TEKNİĞİ

Serbest Stil dört yüzme stilindeki en hızlısıdır. Suda Çekiş tekniği bir sağ kol bir sol kol şeklinde kabaca bir pervane gibi diyebiliriz. Vücudun pozisyonunda, Kolların çekiş ile ayak vuruşu ve nefes senkronu iyi koordine edilmelidir.

SERBEST SİTİL DE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR

 • Suda Kol çekişi
 • Suda Ayak vuruşu
 • Suda Nefes koordinasyonu
 • Suda Vücudun suda duruşu

Kol çekişinin başlangıcı vücudun yatay tamamen suya paralel olması ile kolun omuz yardımı ile başımızın önünden uzanabildiğimiz en uzak noktadan suya girmesi ile yapılır. Suya Girişin yapılmasından sonra elin dıştan içe çok kısa bir hareket ile vücut altından kolu geriye kadar çekişini yapıp su içindeki kol hareketini Tamamlar. Yüzmede, Kolun bacak hizasından çıkışı yapıldıktan sonra omuz yardımı ile kolu dirsekten büküp suyun dışından ileri başımızın önünden tekrar suya girişini yapmak için uzatıp kol turunu tamamlar. Ayak vuruşu kollar ile uyum içerisinde çalışmalıdır. Kol çekişte ayak vuruşu birlikte yapılır. Suda Nefes almak için başın uygun bir şekilde çevrilmesi şarttır, Baş suya iyice yatmalıdır. Suda vücut pozisyonu, kol hareketlerinin koordinasyonu ve ayak hareketlerinin senkronu bozulabilir.

 

Sırt Üstü Yüzme Tekniği

Sırt Üstü Yüzme Tekniği

SIRT ÜSTÜ YÜZME TEKNİĞİ

Serbest yüzme stiline göre tam tersi sırt üstü suya yatılarak yapılır. Sırt üstünde ilk olarak kollar ve bacaklar açık şekilde yıldız yapılır. Serbest stil de  olduğu gibi bir kol turunda ayak vuruşu yapılır. Sırta Kol çekişleri serbest Yüzme de olduğu gibi birbirinin zıt yönlerde yapılır.

Ayaklar bacak hizasında hizasında kol düz bir avuç içi içe bakacak şekilde harekete başlar. Omuzlar rotasyon yaparak, Kol tam doksan derecelik bir açı aldığında avuç içi dışa dönerek başın arka tarafına kadar çekişi yapıp suya ilk olarak serçe parmak giriş yapar.

Kol suya giriş yaptıktan hemen sonra dirsekten bükülüp vücudun yanından bacak hizasına kadar çekiş ve sonrasında itiş yapılır. Böylelikle Kol hareketi turunu tamamlamış olur. Sırt üstü Yüzme de baş sabit tutulur, baş sürekli dışarıda olduğu için nefes almada problem konusu yoktur.

Kurbağalama Yüzme Tekniği

Kurbağalama Yüzme Tekniği

KURBAĞALAMA YÜZME TEKNİĞİ

Kurbağalama tekniği adından da anlaşıldığı gibi kurbağaların sudaki yüzüşüne benzemektedir. Kurbağalamada stilinde ayak ve kol koordinasyonu çok önemlidir. Kurbağalama Yüzme ayakların geriye uzatılıp ilk olarak kol hareketi yapılır. Suda Kollar baş önünde birleşik ileri doğru uzanmış bir şekilde ki pozisyon ile başlar.

Kol hareketi birbirinin zıt yönde yanlara doğru hareket ile başlayıp dirsekler bükülü omuz hizasına kadar suyun altında yüzümüz hizasına kadar bir yay çizerek suyun içindeki hareketi başlar.Başın önündeki kollar yüzümüze doğru yükselerek yüz hizasından dışarı çıkartıp ileri hızlı bir şekilde uzatırken ayaklar devreye girip kurbağa ayak yaparak kolların ileri uzanması ile ayakları itmeyle aynı zamanda tamamlanır. Suda Nefes almak için dışarıda olan başımızı da suyun içine sokarak nefes verme ile hareketin bir turu tamamlanmış olur.

Kelebek Yüzme Tekniği

Kelebek Yüzme Tekniği

KELEBEK YÜZME TEKNİĞİ

Kelebek, stilleri içerisinde en zor olanıdır. Kollar suya paralel olarak ileri atılır,ayaklar sanki birleşik olarak çift olur ve suya vuruş yapar. Kelebek sitilde hareketin merkezi beldir, bel bu stilde diğerlerinde olmadığı kadar önemlidir. Kelebekte aynı anda ayaklar suya vuruş yapması dolfin hareketi yaparak bel ayak vuruşunu tamamlar. Kelebek ‘te de nefes alma başın yukarıya kaldırılması ile gerçekleşir ve suya girdiğinde nefes verilir. Bazen yüzücüler nefes almak için başlarını yana çevirip,nefesi yandan almayı tercih eder.

Ayak vuruşu, Hareket kalça ekleminden yapılır. Dizlerin bükülmesi ile birlikte, üst bacak suya iner ve ayak parmak uçları suya vuruşu tamamlar. Suda ilerlemenin gerçekleşmesi için, alt bacak bir “kırbaç” hareketi yapmalıdır. Kolların hareketi üç evreden oluşur.1. Evre, Kolun suya girişi ve suyun tutulması, Yüzme kursu eller dışa doğru yay çizerek yapar. 2. evre Kolun suyu çekme evresinde ise, kollar hafif yana açılır ve hafif dirsekten kırılarak yaparak, suyu çekmeye başlar. 3. Kolun suyu itme evresinde, kollar suyu bacaklara doğru iter ve vücudun yanına yaklaşıncaya kadar devam ederek bitirilir. Tüm yüzme tekniklerini aquakamp programına katılarak öğrenebilirsiniz.

ÖZEL YÜZME EĞİTİMİ

7’den 70’e yüzme bilmeyen kalmasın diye profesyonel ve deneyimli hocalarımız eşliğinde sizlere yüzme  kursu eğitimi veriyoruz. Aqua kamp olarak yüzme eğitimini şu kategorilerde vermekteyiz,

 • Yetişkinlere özel seviye belirlemesi yaparak özel gruplara alınıp Yüzme Dersi verilmektedir.
 • Çocuk Yüzme Dersi : Çocuklarınızı emin ellerde ve aynı zamanda yüzme tribününden izleyerek profesyonel hocalarımız eşliğinde ders aldırabilirsiniz.
 • Özel Yüzme Dersi : Bire bir şeklinde yüzmeyi siz değerli öğrencilerimize öğretiyoruz. Yaş kısıtlaması yoktur.

Aqua Yüzme Havuzu

Geçen gün bir baktım nasıl anlatayım iki kafadar kendilerine kaşlarına ve giyinmelerine bakılırsa yüzme kursu veya özel yüzme dersi kalıntıları ve düzgün fiziği dikkat çekmektedir. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen toplantı ve gösteriler insanların yüzme kursu yada diğer özel yüzme dersi barışık olmasıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir