Yaz Okulu 2020

Yaz Okulu, Tüm program bilgilerine bu sayfadan  detaylı bilgi alabilirsiniz. Aqua Kamp Yaz Okulları ayesinde unutulmaz bir yaz tatili fırsatı yakalayan çocuklar doğa ile iç içe olup aynı zamanda sportif ve sosyokültürel etkinliklerle gelişimlerini desteklemektedirler. Eğitim alanlarımızdan başlıcaları Yüzme, Basketbol, Tenis olup ve Etüt faaliyetlerine branşlarında uzman eğitmenlerle yaz boyunca eğitimlerine devam ederler.

Çocuklarımıza tam da ailelerin beklentileri doğrultusunda hem şehirde hem de doğa ile iç içe yapılan yaz okulunda, Spor Aktiviteleri ve Etüt İle bu zamanı en iyi şekilde değerlendirecekleri  onlara uygun programla eğitimlerini, eğlenirken öğrenme, öğrenirken de eğlenmelerini sağlamaktayız.

Yaz Okulumuzun Eğlenceli Görüntüleri.

 


 YAZ SPOR OKULU

İSTANBUL‘ da 1994 yılından bu güne uzman kadromuzla birlikte faaliyetlerini sürdüren Yaz Spor Okulumuza‘na Ulaşım;  KADIKÖY, ÜSKÜDAR, ÜMRANİYE, ÇEKMEKÖY, ATAŞEHİR, ACIBADEM, GÖZTEPE, BOSTANCI, Semtleri ve civarından katılım olacaktır.

Yaz Okulu
Yaz Okulu


Yaz Okulu Adresi:  Şevket Aktalay İzci Okulu Sürekli Eğitim Merkezi

 Tophanelioğlu Cadddesi No:39 Posta Kodu: 34662 Koşuyolu / Altunizade – İstanbul.

 Validebağ Öğretmen Evi yanı )

Aquakamp sayesinde unutulmaz bir yaz tatili fırsatı yakalayan çocuklarımız, doğaya açılan pencere gibi olan ve Milli Eğitime bağlı şevket aktalay sürekli eğitim merkezinde eğitimlerini almaktadır.

Yaş grubu : 05 – 12 Yaş

Kontenjan: 100 Kişi

 

DÖNEMLER

I. Dönem :     17 Haziran – 12 Temmuz 2020      (4 Hafta)

II.Dönem :    15 Temmuz – 09 Ağustos 2020      (4 Hafta)

III.Dönem :  19 Ağustos   –  06   Eylül    2020     (3 Hafta)

 

DÖNEM ÜCRETLERİ

Tam Gün Programı : 1.950 TL

Yarım Gün Programı : 1.350 TL  KONTENJANLAR DOLDU!!

NOT: Yaz okulları için verilmiş fiyatlarımız günceldir, fiyatlara servis ücreti dahil değildir!

 

SEÇMELİ BRANŞLAR

1.SEÇENEK: Basketbol + Yüzme

2.SEÇENEK: Tenis + Yüzme

NOT: Çocuklarımız  yukarıda ki seçeneklerden sadece 1 tanesini seçebilirler!

 

TAM GÜN PROGRAMI

SAAT PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA
09:00-09:30 Toplanma Toplanma Toplanma Toplanma Toplanma
09:30-10:45 izcilik – Kampçılık Hoby Futbol Resim Okçuluk izcilik –  Kampçılık
10:45-12:00 İngilizce Satranç İngilizce El işi – Müzik İngilizce
12:00-12:30 Öğle Yemeği Öğle Yemeği Öğle Yemeği Öğle Yemeği Öğle Yemeği
13:30-14:45 Yüzme Yüzme Yüzme Yüzme Yüzme
15:15-16:30 Basketbol Basketbol Basketbol Basketbol Basketbol
15:15-16:30 Tenis Tenis Tenis Tenis Tenis
16:30-17:00 Beslenme Beslenme Beslenme Beslenme Beslenme
16:30-17:00 Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş

YARIM GÜN PROGRAMI

 
SAAT PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA
12:30-13:00 Toplanma Toplanma Toplanma Toplanma Toplanma
13:30-14:45 Yüzme Yüzme Yüzme Yüzme Yüzme
15:15-16:30 Basketbol Basketbol Basketbol Basketbol Basketbol
15:15-16:30 Tenis Tenis Tenis Tenis Tenis
16:30-17:00 Beslenme Beslenme Beslenme Beslenme Beslenme
16:30-17:00 Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş Eve Dönüş

NOT: Belirtilen programlar kapsamında verilen Yarım Gün programında ETÜT Faaliyetleri ve İNGİLİZCE eğitimi yoktur!

+ Yüzme Eğitimi Burhan Felek Sportif tesisleri içerisinde yer alan Galatasaray Ergun Gürsoy  Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda yapılmaktadır.

+ Tenis Topu, Basket Topu, Yüzme Tahtaları, Çadır, Ok, Hedef tahtası vb. spor malzemeleri Aquakamp tarafından karşılanacaktır.

Gerekli Testler : Aşı kartının fotokopisi, yoksa HbsAg Sarılık Tam Kan Testi ve tam idrar Tahlili getirmeniz gerekir.

Getirilecek Malzemeler : Havlu, Terlik, Mayo, ve yüzücü gözlüğü getirmeniz gerekir.

 

AKTİVİTELER

YÜZME

Çocuklarımız yüzme branşında yaş guruplarına ve seviyelerine göre 6 – 7 kişilik guruplara ayrılacaktır. yüzme temel tekniklerinin yanı sıra performans gurupları oluşturularak eğitim verilecektir. Yüzme eğitimi basamak’ lı bir şekilde 4 branş olarak (Serbest Stil, Kelebek Stil, Kurbağalama ve Sırtüstü) verilir.

BASKETBOL

Basketbol eğitiminde çocuklarımız yaş grubu olarak 10 kişilik gruplara ayrılır. Her gruba 1 basketbol koçu ve yardımcı antrenör eşlik eder. Temel teknikler (Top tutma, Top sürme, Pas verme, Dripling vb) uygulanarak bu becerileri geliştirilir.

TENİS

Tenis Eğitiminde çocuklarımız yaş grubu olarak 6 – 7 kişilik gruplara ayrılır. Her gruba 1 tenis antrenörü ve yardımcı antrenör nezaretinde, temel teknikler olan (Forehand, Backhand, Raket tutuşu, Top sektirme vb) çalışmalarla tenis sporunu geliştirmeleri sağlanır.

kids survivor SURVIVOR PARKURU

Çocuklarımızın en çok sevdiği Programların başında gelmektedir. İngilizcesi survivor olan, Ülkemizde hayatta kalma anlamına gelen ve bunlara çeşitli yarışma parkurları eklediğimiz,  Rekabet, Takım olma, Liderlik gibi vasıfların geliştirildiği ve büyük zevkle katıldıkları etkinliktir.

İZCİLİK, KAMPÇILIK, OKÇULUK & ETÜT

Çocuklarımız doğa ile baş başa yeşilliklerle dolu bir ortamda İzcilik, Kampçılık, Okçuluk, Çadır kurma, Survivor, Hobi Futbol, Resim, Satranç, Müzik, Animasyon ve Yarışmaların olduğu aktiviteleri yaparlar.

İNGİLİZCE

Yaz Okulları, gün içinde diğer sosyal ve sportif faaliyetlerin yanı sıra uygulamalı İngilizce Eğitiminin de gerçekleştiği bir yerdir. Aktif öğrenme planıyla öğrencilerimiz kendi yaş grupları içerisinde konuşarak, aktif şekilde öğrendiklerini taze tutma olanağı kazanırlar. Dönem boyunca alacakları yaklaşık on saatlik İngilizce Eğitimi hem okul döneminde öğrendiklerini pekiştirmelerine yardımcı olacak hem de yeni bilgileri eğlenerek öğrenmelerini sağlayacaktır.

EĞİTMENLER

Yaz Okulları projesi dahilinde Aquakamp Eğitim Birimi olarak eğitmenlerimizi titizlikle seçtiğimiz için her bir eğitmenimiz gerekli pedagojik formasyon donanımına sahip, eğitim programımızı başarıyla tamamlamış eğitmenlerdir. Yaz spor etkinliği, Uzun yıllardır birlikte çalıştığımız eğitmenlerimiz kendi alanında ihtisas yapmış, spor akademisi mezunu kişiler olmakla birlikte çocuklarınızı rahatlıkla emanet edebileceğiniz duyarlılığa sahip kişilerdir.

Çocuklarınızın her konuda Özel  olarak yetişmeleri  için gösterdiğimiz özeni en çok da bu alanda da gösterdiğimizin altını çizmek isteriz.

BESLENME

Öğle Yemeğinin menüsünün hazırlanması aşamasında göz önünde bulundurulan ilk aşama kalite onayı almış markaların kullanımıdır. Sonrasında Çocuklarımızın ihtiyacı olan enerjiyi sağlıklı ve düzenli şekilde almaları için menüler diyetisyen hocalarımız tarafından hazırlanır ve dönemlik yemek listesi olarak tarafınıza iletilir.
Yaz spor okulları yemekleri, anlaşmalı olduğumuz Catering firması yapar ve tabldot olarak servis edilir. Beslenme saatimizde Uht ambalajda Meyve Suyu ve Paket Kek servis edilir.

 

ULAŞIM

Yoğun tempoda çalışan ebeveynler için çocuğunu evden alıp tekrar eve teslim edecek olan servis hizmetimiz mevcuttur.  Servisimizde hostes bulunmak zorunludur.
Servis ücreti Yaz Spor Okulları ücretine dahil değildir.

 

Servis yapılacak Semtler aşağıdaki yerler ve civarıdır:

Kadıköy,  Ümraniye,  Üsküdar,  Acıbadem,  Çekmeköy,  Ataşehir,  Bağdat Caddesi,  Göztepe, Bostancı,  Bağdat Caddesi,  Küçükyalı, İçerenköy, Boğaz hattı

"<yoastmark

YAZ OKULUNUN FAYDALARI

Çocuklar aynı amaç için bir araya geldikleri diğer Çocuklarla bir arada yaşayarak birbirine destek olur ve arkadaşlık kavramının önemini kavrar. Geliştirdiği Bağlarla birlikte kendini daha rahat ifade edebilen çocuklar ruhsal gelişimlerinde diğerlerinden hayattaki başarıları adına bir sıfır önce olurlar. Böylece öz güven ve sorumluluk duygusu karakterlerinin ayrılmaz parçası haline gelir. Doğa ile iç içe yapılan faaliyetler Çocuklarımıza doğa sevgisi aşılar, maceracı ve araştırmacı yönlerini ortaya çıkarır.

Çocuklarımızın sosyal, duygusal ve bedensel gelişimlerini  esas amaç olarak edinen aynı zamanda Öğrenciler için ilerde anlatabilecekleri, maceralı, eğlenceli ve tatlı bir anı olacaktır. Bir ebeveyn  olarak böyle bir fırsattan çocuklarımızı mahrum bırakmayın.

Spor  branşlarda çocukların eğlendiği ve gelişimi açısından değerlendirerek seçim yapılır. Antrenör ve eğitmenler bu konuda büyük önem taşımaktadır. Kulüpler veya kurumlar, spor merkezleri çeşitli spor yapmaktadır. Bunlar yüzme, basketbol, jimnastik, tenis,  futbol  dallarını çocuklara sunmaktadır. Bu kurum çok fazla tempolu olmasa bile öğrencilere eğitici  faaliyetler sunar.  Yaz Spor Etkinliklerimiz sayesinde çocuklar  fiziksel olduğu kadar zihinsel gelişimlerine katkı sağlamaktadır.

                                           ”Çocuklar için Okul Dışı Eğitim Çok Önemlidir”

 


Var sayılan çocuklar okul öncesi doğru duvar yıkılmaz dönemler 2020 yılında sizlere hizmet vermek ücretsiz dinleme salıncak yanaşmalı doğru yakışıklı ve eğitmenler hadi kayıt için belgeler