AQUAKAMP 23. yılında ingilizce Eğitimli Yaz Gençlik Kampları Antalya – Kemer’de kapılarını birkez daha gençler için açıyor.Eğlence, Doğa, Spor, Eğitim, Tatil ve sizleri şaşırtacak sürprizlerle dolu unutulmaz bir Yaz Kampı için 09 – 17 yaş arası Gençlerimizi Aqua Gençlik Kamplarına

Yaz Kampı 2018

Yaz Kampı 2018, Tüm illerdeki yaz kampı bilgilerine bu sayfa içinden detaylıca bilgi alabilirsiniz.

Yaz Kampı 2018 Görüntüleri :

YAZ KAMPI VİDEOSU İZLE

YAZ KAMPI YERİ

Antalya – Kemer / Çamyuva yaz kampı

Türkiye‘nin en güzel sahil şeridinde , Toros dağlarının eteklerinde tarih, doğa ve denizin iç içe geçtiği Antalya – Kemer – Çamyuva da bulunmaktadır. Kampçılar aquakamp alanındaki bungalowlar da konaklayacaklar. 10 dönümlük arazi üzerine kurulmuş olan kendimize ait Bungalovlardan oluşan konaklama alanı çocuklarımızın severek zaman geçireceği özel hazırlanmış bir alandır.

Ayrıca tesis içerisinde Binicilik Maneji , Eğitimli  Arap ve İngiliz Atı, Yüzme Havuzu, Okçuluk alanı bulunmaktadır. Yaz Kampı merkezi Antalya‘ya 35 km. Hava alanına 50 Km. mesafededir. Tüm odalarda 24 saat sıcak su, Klima ve Tv mevcuttur. Kampçılar  her odada yaş gurubuna göre üç  yada dört kişi olarak konaklayacaklar.

 

Yaz Kampı

Yaz Kampı

YAZ KAMPI YAŞ GURUBU

I. Grup :    09 – 10 Yaş
II. Grup :   10 – 11 Yaş
III. Grup:  12 – 13 Yaş
lV. Grup :  14 – 15 Yaş
V. Grup  :  16 – 17 Yaş

Not: (Kampçılar yaşlarına göre gruplara ayrılacaklardır.)

Kontenjan : 120 kampçı

 

ULUSLARARASI YAZ  KAMPI PROGRAMI

KAMP DÖNEMLERİ :

I. Dönem   : 01 Temmuz – 15 Temmuz 2018    (15 Gün)

II. Dönem : 17 Temmuz  – 31 Temmuz  2018   (15 Gün)

KAMP Dönem Fiyatımız : 3.000 TL + KDV dir.(KDV %8)

Ödeme Planı: Nakit , Banka Havale ve Taksitli ödeme ile yapabilirsiniz. Ücretlendirme ve ödeme yukarıda belirtildiği şekilde olup ana sayfamızdaki on line kayıt formunu doldurarak Uluslararası Yaz Gençlik kampları macerasına kayıt yaptırabilirsiniz.

Ücrete Dahil Olanlar

Kamp tam pansiyon konaklama ( Açık büfe kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ), beş çayı ve kurabiyesi, çamaşırhane hizmetleri, İngilizce pratik dersi,  Sosyal ve Spor faaliyetlerinin araç ve gereçleri, geziler, sağlık hizmetleri (Gençlik Kampı reviri imkanıyla), güvenlik ve denetim, AQUA Tişörtü, Gençlik kampları Ücrete dahil olan hizmetlerdir.

Ücrete Dahil Olmayanlar

Kamp Gidiş – Dönüş yol ücreti, Uçak bileti, Otobüs bileti, aquakamp revir imkanlarını aşan ilaçlar ve sağlık hizmetleri, su sporlarında; jet ski ve paraşüt Yaz Gençlik Kampları Ücretine dahil olmayan hizmetlerdir.

 

YAZ KAMPI AKTİVİTELERİ


SU SPORLARI

Kampçılar TÜRKİYE /Antalya -Kemer sahil şeridinde bulunan, kamp merkezine 300 mt uzaklıktaki Fantasia Tatil Köyünde Su Sporlarında Banana – Sörf – Ringo – Süper mabel -Jet ski -Paraşüt- Kano gibi Aktiviteleri, Yapma imkanı bulacaklar. Kampçıların Emniyeti için, Profesyonel Su Sporları Ekibi ve Koçları eşlik edecektir.


DALIŞ EĞİTİMİ

Kampçılar ilk kez su altının büyülü dünyasını aquakamp farkı ile  tanıyacaklar.  Kampçılar, Temel dalış Eğitimi Olan  Teorik ve Pratik bilgileri aldıktan sonra Su altının büyülü  Dünyasını Keşfetmek için hazır hale gelmiş olurlar. Dalış malzemeleri  olan ( A, B, C, Ekipmanı )  yani PALET,  MASKE,  ŞNORKEL ‘i nasıl kullanması gerektiğini  ve Dalışla ilgili tüm Temel Prosedürleri öğrenmiş olacaklardır. Kampçılar Önce Teorik , Sonra Tüplerle Havuzda yapılan  test dalışı İle Deniz dalışı öncesi Hazır duruma gelir. Sonraki adım ise, Artık  deniz dalışıyla programını tamamlar. Su altında yapılan çekimler kamplara katılan öğrencilere birer kopya olarak verilir.


BİNİCİLİK EĞİTİMİ

En çok sevilen sporların başında gelen Binicilik stresten uzaklaşma ve ruhsal dinginlik açısından, Kampçıların tercih ettiği sporların başında gelmektedir.  At binmede binicinin Postür İle ilgili tüm kasları eşsiz bir şekilde çalıştıran ve Vücudumuzun  İskelet Sisteminin dik durmasında, Önemli rol oynamaktadır.  Aquakamp’a katılan öğrencilerimiz, Binicilik Sporunu  İlgiyle ve severek yaparlar.  Bu sporun en büyük özelliği ise, Dünya da hayvan ile birlikte yapılan Tek Spor dalı olmasıdır.

Yaz Kampında, Öğrenciler ahırlardaki atları, Seyisler İle birlikte hazırlayarak havuç ve elma ile besledikten sonra, yine At Eğitmenleri eşliğinde manej alanına götürürler.  Manejde yapılan at binme eğitimleri İle  Binicilik sporuna başlamış olurlar. Binicilik eğitiminden sonra harika bir Orman turuyla bu sporlarını tamamlayan Kampçılar merkeze dönerek Atlarını tekrar seyisler İle ahırlarına bırakırlar .


PAİNTBALL

Aquakamp programında, Paintball boya topu ve strateji ile oynanan bir oyundur,  Kampçılar, Gençlik ve Spor Bakanlığından onaylı ve Sahalarımız da Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından yetki verilmiş personel ile oyunlarını kurallar çerçevesinde Emniyetli bir şekilde oynarlar. Türkiye – Antalya-Kemer Beldesine yakın Göynük de yer alan Paintball sahamız 10.000 mt Karelik  alana sahiptir.  Kampçılar bu alanda Paintball oynayarak Eğlencelerini  tamamlar.


YÜKSEK İP PARKUR

Yaz Kampına katılan öğrenciler,  Ağaç tepelerinde veya direkler üzerinde adrenalinin tavan yaptığı hisle Halat Köprüleri, Tüp tünelleri, Titrek Köprüler, Denge kirişleri, Dev salıncaklar, Tırmanma panoları, Tırmanma ağları gibi onlarca birbirinden farklı ve eğlenceli adrenalin dolu turları tamamlar.  Dağcılık ve Tırmanış konusunda uzman Eğitmenler bu turlar öncesi her türlü önlemi alarak kampçılara eşlik eder.

Dünyada ve Türkiye de, Yüksek ip parkurları çeşitli yüksekliklerde bulunabilir. Burada kampçılar, Sürekli ileri bir emniyet sistemi olan ve dağ sporları için geliştirilen donanımla emniyete alınmıştır.


ALTERNATİF AKTİVİTELER

Gündüz Aktiviteleri; İzcilik, Kampçılık , Çadır Kurma, Çadırda Konaklama, Okçuluk ve Plaj Voleybolu dur.

Gece Aktiviteleri: Kamp Ateşi , Kovboy Gecesi(Atsız yapılan Yarışmalar) Animasyonlar, Karaoke, Playback, Skeçler , Açık Hava Sineması ve Disco, olacaktır.


TARİHİ TURİSTİK GEZİLER

Yaz Gençlik Kampları gezileri Yat Gezisi ile başlayıp Türkiye nin en güzel sahil şeridine sahip, doğal güzelliklerin ve tarihin iç içe geçtiği Antalya ilimiz ve çevresidir. Bu Geziler ; Düden Şelalesi, Olimpos,  Fasalis, Perge, Antalya Kale içi, Antalya müzesi başta olmak üzere Antalya İlinde bulunan Tarihi ve Turistik yerleri kampçılar ziyaret eder. Çevre gezimiz Konya altında bulunan Su kaydırakları merkezi olan AQUA parkta Eğlenceli ve hiç unutamayacakları bir gün ile devam eder.


İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Yaz Kampında İngilizce Dil Eğitimlerini,  Günde 1 saat olarak   Program dahilinde İngilizce pratik yapma imkanı bulurlar. Öğrencilerimiz,  kimi zaman bireysel olarak, kimi zamanda yaş gruplarıyla,  Aktif ve keyifli bir İngilizce Eğitimi almaları sağlanır. Yaz Kampları boyunca yaklaşık 30 saatlik İngilizce dersleri verilir. Bu teorik derslerle birlikte Eğitmenler İngilizce dersinin Faydasını görmek ve  Pratik yapmak için  etkinlikle birleştirerek yaparlar. Gün boyu spor ve sosyal etkinliklerde aquakamp farkı ile İngilizce geliştirilir.


KONAKLAMA

Gençlik Kampı merkezi, Türkiye nin En önemli Turizm ili olan ve güzel sahil şeridine sahip, Toros Dağlarının eteklerinde Tarih, Doğa ve Masmavi Denizin iç içe geçtiği Antalya  –  Kemer  /   Çamyuva Beldesinde bulunmaktadır. Kampçılar On dönümlük arazi üzerine kurulmuş olan aquakamp‘a  ait ahşap Bungalovlarda,  yaş gurubuna göre 3-4 kişi olarak konaklar.

Ayrıca aquakamp tesisi içerisinde 1 Adet Binicilik Maneji , Eğitimli  Arap ve İngiliz Atı, Yüzme Havuzu  bulunmaktadır. Kamp merkezi Türkiye – Antalya İlimize 20 km, Hava alanına 30 km mesafe de olmakla beraber, Tüm odalarda yirmi dört saat sıcak su, klima ve tv mevcuttur.


EĞİTMENLER

Aquakamp eğitmenlerinin hepsi kendi konusunda ihtisas yapmış, akademik kariyerli yada uzun yıllardır birlikte çalıştığımız, Pedagojik Formasyon ve Okul öncesi konusunda eğitim almış, iletişimi kuvvetli, Spor Akademisi mezunu kişilerden oluşmaktadır. Kampçıların atacakları her adım eğitmenlerimizin gözetimi altında yapılır.


GÜVENLİK

Kampçıların Emniyet ve Güvenliği Otel Yönetimi ve Eğitmenler tarafından sağlanır.  Ayrıca Yaz Gençlik Kampı yetkilileri tarafından da desteklenmektedir. Aquakamp merkezinde, Geceleri nöbetçi eğitmenlerimiz görev yaparak güvenliğin devamlılığını sağlarlar.


SAĞLIK

Yaz Gençlik Kampları olarak en hassasiyet gösterdiğimiz konu sağlık konusudur. Kamp süresi boyunca aquakamp tesisimizde 24 saat boyunca sağlık personeli bulunmaktadır. Daha acil ve komplike sağlık sorunlarıyla karşılaştığımızda ise Türkiye de Antalya – Kemer de bulunan Özel yaşam hastanesi ve Devlet Hastanesi bizlere sağladığı yirmi dört saat doktor, hemşire ve ambulans hizmeti sunmaktadır.


ULAŞIM

Aquakamp Ulaşımı; İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Mersin, Hatay, Bursa,  Adana Gibi Şehirlerden yada Yurt içinden ve Yurt dışından Uçaklarla yolculuk yapan Kampçıları  TÜRKİYE– ANTALYA   Hava alanında Gurup liderleri karşılar ve servislerle Yaz Gençlik kampı merkezine ulaşımını sağlar.

Diğer illerimizden  Kocaeli, Konya, Eskişehir, Denizli, Aydın, Kayseri, Malatya ve Balıkesir gibi şehirlerden katılan öğrencilerimizin sayısı grup oluşturduğu takdirde Aqua Kamp  görevlileri eşliğinde gidiş-dönüş ulaşımı otobüsle veya uçakla sağlanır. İsteyen Aileler çocuklarının ulaşımında uçak tercih edebilir ya da kamp alanına kendileri teslim edip, bitiminde ise kendileri teslim alabilirler.

Velilerimizin, Her türlü ulaşım istekleri organize edilerek, detayları kamptan önce  velilerimize bildirilecektir. Çocuklarımız söz konusu olduğunda kampçıların güvenli ve rahat yolculuk yapabilmeleri için şoför seçiminde ekstra hassasiyet gösterilir. Otobüslerde her türlü sağlık ve güvenlik önlemi alınır. Ulaşım esnasında ve sonrasında aileler, mesaj ve telefon aracılığı ile bilgilendirilir.


YEMEK

Yaz Gençlik kampları denilince akla ilk gelen şeylerden biri de kampçıların harcadıkları enerji miktarı dır.kampçılar Aktivitelerde kaybettikleri enerjiyi sağlıklı şekilde yeniden almaları için yemek listelerimiz uzman diyetisyenler tarafından hazırlanmaktadır. Yemeklerde kalite standartlarına sahip Piyasada bulunan ve  köklü markalarının ürünleri tercih edilmektedir. Beslenme programımız günde üç öğün hazırlanan ana yemeklerimizin yanı sıra aperatif öğünlerle de desteklenmektedir.


YAZ KAMPI HATIRASI

Aquakampa,  katılan tüm kampçılara AQUA Tişörtü ve katılım sertifikaları verilmektedir. Aynı zamanda kamp süresince yapılan Eğitimler ve Aktiviteler, Fotoğraf ve video çekim kayıtları yapılarak kampçılara verilir. Bu Çekilen Görüntüler, Sosyal Medya yada aquakamp Facebook sayfasından velilerimize  günlük olarak aktarılır ve Yaz Gençlik Kampları hatırası olarak velilerimiz sosyal medyadan takip edebilir.


KAMPTAKİ ÖRNEK BİR GÜNÜMÜZ

08:00-08:30 Kalkma ve kişisel temizlik
08:30-08:45 Sabah sporu
08:45-09:30 Kahvaltı
09:45-11:30 Su sporları (Sörf,Banana, Ringo, Dalış Eğitimi vb.)
11:45-12:30 Otele dönüş ve dinlenme
13:00-13:30 Öğle yemeği
13:30-15:00 Dinlenme
15:00-16:15 Spor aktiviteleri (Yüzme, Basketbol, vb.)
16:30-17:30 İngilizce Eğitimi
17:30-19:30 Binicilik eğitimi
19:30-20:00 Akşam yemeği
20:30-22:30 Gece animasyon eğlenceleri ve disko
23:00-00:00 Odalara çıkma ve yatma için hazırlık

Not: Aquakamp Örnek programda bulunan aktiviteler hava durumu, çevre faktörleri v.b durumlarda kamp yönetimi değişiklik yapılabilir. Yaz Kampı için programladığımız kamp günlük programı çocuklarımızın her türlü gelişimini destekler niteliktedir.

DİĞER KAMPLAR; KAYAK KAMPI, DOĞA KAMPI, BASKETBOL KAMPI, FUTBOL KAMPI, İNGİLİZCE YAZ KAMPI, YÜZME KAMPI, SÖRF KAMPI, DENİZ KAMPI, İNGİLTERE YAZ KAMPI OLMAKTADIR.

Gençlik Kampı

Gençlik Kampı

YAZ KAMPININ ÇOCUKLARIMIZA  OLUMLU ETKİLERİ

 • Çocuğunuzu ilerde ki hayatında olumlu yönden geliştirir.
 • Kampçıların başarılı yetişkinler gibi roller üstlendikleri Görülür.
 • Kamp ta yeni beceriler Öğrenir.
 • Kamp Çocuklarımıza Aktif olmayı öğretir.
 • Kamp Çocuklara insan yetisiyle yapılan aktivitelere katılma olanağı sunmaktadır. Yapılan Araştırmalara göre, kamplarda yeni aktiviteler öğrenen Çocukların eve döndükten sonra bile bu aktiviteleri yapmaya devam ettiği görülmüştür.
 • Gençlerin öğrenme ve gelişimine yardımcı olur.
 • İyi yönetilen kamplar yazın ortaya çıkacak öğrenme kaybını en aza indirir.
 • Akademik gelişimi ve sosyalleşme yeteneğini arttıracak programlar sunmaktadır buda Öğrencilere katkı sağlar.
 • Kamplar Çocuklarımıza liderlik vasfının gelişimi için katkı sağlar.kampçıların – Çocukların potansiyellerinin tamamını kullanmalarını imkan tanır.
 • Kamp Çocukların Doğada derin bir nefes almasını ve hissetmesini ve odaklanmasını sağlar.
 • Bazı Aileler için çocuklarının doğayla temas halinde olabileceği tek yer aquakamp olmaktadır.


 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir