AQUAKAMP 25. yılında İngilizce eğitimli yaz gençlik kampı Türkiye / Antalya – Kemer’de kapılarını bir kez daha gençler için açıyor. Eğlence, Doğa, Spor, Eğitim, Tatil ve sizleri şaşırtacak sürprizlerle dolu unutulmaz bir yaz kampı için 09 – 17 yaş arası çocuk ve gençler aquakamp programına katılıyor.

Yaz Kampı

Yaz Kampı, Tüm illerdeki yaz kampı bilgilerine bu sayfa içinden detaylıca bilgi alabilirsiniz.

Yaz Kampı Görüntüleri :

YAZ KAMPI VİDEOSU İZLE

YAZ KAMPI YERİ

Antalya – Kemer / Çamyuva Yaz Kampı

Yaz Kampı Yeri Türkiye‘nin en güzel sahil şeridinde , Toros dağlarının eteklerinde tarih, doğa ve denizin iç içe geçtiği Antalya – Kemer – Çamyuva da bulunmaktadır. Kampçılar Aquakamp alanındaki bungalowlar da konaklayacaklar. 10 dönümlük arazi üzerine kurulmuş olan kendimize ait Bungalovlardan oluşan konaklama alanı çocuklarımızın severek zaman geçireceği özel hazırlanmış bir alandır.

Ayrıca tesis içerisinde Binicilik Maneji , Eğitimli  Arap ve İngiliz Atı, Yüzme Havuzu, Okçuluk alanı bulunmaktadır. Yaz Kampı merkezi Antalya‘ya 35 km. Hava alanına 50 Km. mesafededir. Tüm odalarda 24 saat sıcak su, Klima ve Tv mevcuttur. Kampçılar  her odada yaş gurubuna göre üç  yada dört kişi olarak konaklayacaklar.

 

Yaz Kampı

Yaz Kampı

YAZ KAMPI YAŞ GURUBU

I. Grup :    09 – 10 Yaş
II. Grup :   10 – 11 Yaş
III. Grup:  12 – 13 Yaş
lV. Grup :  14 – 15 Yaş
V. Grup  :  16 – 17 Yaş

Not: (Kampçılar yaşlarına göre gruplara ayrılacaklardır.)

Kontenjan : 120 kampçı

 

ULUSLARARASI YAZ  KAMPI PROGRAMI

KAMP DÖNEMLERİ :

I. Dönem   : 01 Temmuz – 15 Temmuz 2019    (15 Gün)

II. Dönem : 17 Temmuz  – 31 Temmuz  2019   (15 Gün)

Dönem Fiyatımız :  3.500 TL + KDV dir.(KDV %8)

Ödeme Planı: Yaz Kampı ödemesi Nakit , Banka Havale ve Taksitli ödeme ile yapabilirsiniz. Ücretlendirme ve ödeme yukarıda belirtildiği şekilde olup ana sayfamızdaki on line kayıt formunu doldurarak Uluslararası Yaz Gençlik kampları macerasına kayıt yaptırabilirsiniz.

Ücrete Dahil Olanlar

Kamp tam pansiyon konaklama ( Açık büfe kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ), beş çayı ve kurabiyesi, çamaşırhane hizmetleri, İngilizce pratik dersi,  Sosyal ve Spor faaliyetlerinin araç ve gereçleri, geziler, sağlık hizmetleri (Gençlik Kampı reviri imkanıyla), güvenlik ve denetim, AQUA Tişörtü, Gençlik kampları Ücrete dahil olan hizmetlerdir.

Ücrete Dahil Olmayanlar

Kamp Gidiş – Dönüş yol ücreti, Uçak bileti, Otobüs bileti, Aqua Kamp revir imkanlarını aşan ilaçlar ve sağlık hizmetleri, su sporlarında; jet ski ve paraşüt Yaz Gençlik Kampları Ücretine dahil olmayan hizmetlerdir.


ULAŞIM

Aquakamp Ulaşımı; İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Mersin, Hatay, Bursa,  Adana Gibi Şehirlerden yada Yurt içinden ve Yurt dışından Uçaklarla yolculuk yapan Kampçıları  TÜRKİYE– ANTALYA   Hava alanında Gurup liderleri karşılar ve servislerle Yaz Gençlik Kampı merkezine ulaşımını sağlar.

Diğer illerimizden  Kocaeli, Konya, Eskişehir, Denizli, Aydın, Kayseri, Malatya ve Balıkesir gibi şehirlerden katılan öğrencilerimizin sayısı grup oluşturduğu takdirde Aqua Kamp  görevlileri eşliğinde gidiş-dönüş ulaşımı otobüsle veya uçakla sağlanır. İsteyen Aileler çocuklarının ulaşımında uçak tercih edebilir ya da kamp alanına kendileri teslim edip, bitiminde ise kendileri teslim alabilirler.

Velilerimizin, Her türlü ulaşım istekleri organize edilerek, detayları kamptan önce velilerimize bildirilecektir. Çocuklarımız söz konusu olduğunda kampçıların güvenli ve rahat yolculuk yapabilmeleri için şoför seçiminde ekstra hassasiyet gösterilir. Otobüslerde her türlü sağlık ve güvenlik önlemi alınır. Ulaşım esnasında ve sonrasında aileler, mesaj ve telefon aracılığı ile bilgilendirilir.


YAZ KAMPI AKTİVİTELERİ

SU SPORLARI

Kampçılar TÜRKİYE /Antalya -Kemer sahil şeridinde bulunan, Kamp merkezine 300 mt uzaklıktaki Fantasia Tatil Köyünde Su Sporlarında Banana – Sörf – Ringo – Süper mabel -Jet ski -Paraşüt- Kano gibi Aktiviteleri, Yapma imkanı bulacaklar. Kampçıların Emniyeti için, Profesyonel Su Sporları Ekibi ve Koçları eşlik edecektir.


DALIŞ EĞİTİMİ

Kampçılar ilk kez su altının büyülü dünyasını aquakamp farkı ile  tanıyacaklar.  Kampçılar, Temel dalış Eğitimi Olan  Teorik ve Pratik bilgileri aldıktan sonra Su altının büyülü  Dünyasını Keşfetmek için hazır hale gelmiş olurlar. Dalış malzemeleri  olan ( A, B, C, Ekipmanı )  yani PALET,  MASKE,  ŞNORKEL ‘i nasıl kullanması gerektiğini  ve Dalışla ilgili tüm Temel Prosedürleri öğrenmiş olacaklardır. Kampçılar Önce Teorik , Sonra Tüplerle Havuzda yapılan  test dalışı İle Deniz dalışı öncesi Hazır duruma gelir. Sonraki adım ise, Artık  deniz dalışıyla programını tamamlar. Su altında yapılan çekimler kamplara katılan öğrencilere birer kopya olarak verilir.


BİNİCİLİK EĞİTİMİ

En çok sevilen sporların başında gelen Binicilik stresten uzaklaşma ve ruhsal dinginlik açısından, Kampçıların tercih ettiği sporların başında gelmektedir.  At binmede binicinin Postür İle ilgili tüm kasları eşsiz bir şekilde çalıştıran ve Vücudumuzun  İskelet Sisteminin dik durmasında, Önemli rol oynamaktadır.  Aquakamp’a katılan öğrencilerimiz, Binicilik Sporunu  İlgiyle ve severek yaparlar.  Bu sporun en büyük özelliği ise, Dünya da hayvan ile birlikte yapılan Tek Spor dalı olmasıdır.

Öğrenciler ahırlardaki atları, Seyisler İle birlikte hazırlayarak havuç ve elma ile besledikten sonra, yine At Eğitmenleri eşliğinde manej alanına götürürler.  Manejde yapılan at binme eğitimleri İle  Binicilik sporuna başlamış olurlar. Binicilik eğitiminden sonra harika bir Orman turuyla bu sporlarını tamamlayan Kampçılar merkeze dönerek Atlarını tekrar seyisler İle ahırlarına bırakırlar .


PAİNTBALL

Paintball boya topu ve strateji ile oynanan bir oyundur,  Kampçılar, Gençlik ve Spor Bakanlığından onaylı ve Sahalarımız da Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından yetki verilmiş personel ile oyunlarını kurallar çerçevesinde Emniyetli bir şekilde oynarlar. Türkiye – Antalya-Kemer Beldesine yakın Göynük de yer alan Paintball sahamız 10.000 mt Karelik  alana sahiptir.  Kampçılar bu alanda Paintball oynayarak Eğlencelerini  tamamlar.


YÜKSEK İP PARKUR

Ağaç tepelerinde veya direkler üzerinde adrenalinin tavan yaptığı hisle Halat Köprüleri, Tüp tünelleri, Titrek Köprüler, Denge kirişleri, Dev salıncaklar, Tırmanma panoları, Tırmanma ağları gibi onlarca birbirinden farklı ve eğlenceli adrenalin dolu turları tamamlar.  Dağcılık ve Tırmanış konusunda uzman Eğitmenler bu turlar öncesi her türlü önlemi alarak kampçılara eşlik eder.

Dünyada ve Türkiye de, Yüksek ip parkurları çeşitli yüksekliklerde bulunabilir. Burada kampçılar, Sürekli ileri bir emniyet sistemi olan ve dağ sporları için geliştirilen donanımla emniyete alınmıştır.

Yüksek İp Parkuru Nedir?

Yüksek ip parkuru deneyimli ve bilgili hocalarımız eşliğinde tüm güvenli önemleri alınmış bir durumda kampçılar eğlencenin doruklarında  ip parkuru yürüyüşleri yaptırılmaktadır. Bu çocuğunuz açısından eğlenceli ve stres atabilecek bir etkinliktir.


ALTERNATİF AKTİVİTELER

Gündüz Aktiviteleri; İzcilik, Kampçılık , Çadır Kurma, Çadırda Konaklama, Okçuluk ve Plaj Voleybolu dur.

Gece Aktiviteleri: Kamp Ateşi , Kovboy Gecesi(Atsız yapılan Yarışmalar) Animasyonlar, Karaoke, Playback, Skeçler , Açık Hava Sineması ve Disco, olacaktır.

Okçuluk

Okçuluk kampçımızın el, göz ve beden koordinasyonunu sağlaması ve Türkiye’nin ata sporunu geleneksel olarak devam ettirmemizi sağlamaktadır. Bu sporu tamamen deneyimli ve güvenilir eğitmen kadromuz ile öğrencilerimize yaptırmaktayız.


TARİHİ TURİSTİK GEZİLER

Geziler yat turu ile başlayıp Türkiye nin en güzel sahil şeridine sahip, doğal güzelliklerin ve tarihin iç içe geçtiği Antalya ilimiz ve çevresidir. Bu Geziler ; Düden Şelalesi, Olimpos,  Fasalis, Perge, Antalya Kale içi, Antalya müzesi başta olmak üzere Antalya İlinde bulunan Tarihi ve Turistik yerleri kampçılar ziyaret eder. Çevre gezimiz Konya altında bulunan Su kaydırakları merkezi olan AQUA parkta Eğlenceli ve hiç unutamayacakları bir gün ile devam eder.

Tarihi turistik geziler ile çocuğumuz geziler de gördükleri tarihi doku ile ilerde hayatına bakış açısı katmış ve tarihi bilgi olarak üst seviye bilgilere erişmiş olmaktadır. Aynı zamanda grup şeklinde hareket etmek kampçılar takım olarak hareket etmeyi öğrenirler.


İNGİLİZCE EĞİTİMİ

İngilizce dil kampı’nda öğrenciler eğitimlerini,  günde 1 saat olarak   program dahilinde İngilizce pratik yapma imkanı bulurlar. Öğrencilerimiz  kimi zaman bireysel olarak, kimi zamanda yaş gruplarıyla,  Aktif ve keyifli bir İngilizce Eğitimi almaları sağlanır. Kamp süresince yaklaşık 30 saatlik İngilizce dersleri verilir. Bu teorik derslerle birlikte Eğitmenler İngilizce dersinin Faydasını görmek ve  Pratik yapmak için  etkinlikle birleştirerek yaparlar. Gün boyu spor ve sosyal etkinliklerde aquakamp farkı ile İngilizce geliştirilir.


KONAKLAMA

Türkiye nin En önemli Turizm ili olan ve güzel sahil şeridine sahip, Toros Dağlarının eteklerinde Tarih, Doğa ve Masmavi Denizin iç içe geçtiği Antalya  –  Kemer  /   Çamyuva Beldesinde bulunmaktadır. Kampçılar On dönümlük arazi üzerine kurulmuş olan aquakamp‘a  ait ahşap Bungalovlarda,  yaş gurubuna göre 3-4 kişi olarak konaklar.

Ayrıca aquakamp tesisi içerisinde 1 Adet Binicilik Maneji , Eğitimli  Arap ve İngiliz Atı, Yüzme Havuzu  bulunmaktadır. Kamp merkezi Türkiye – Antalya İlimize 20 km, Hava alanına 30 km mesafe de olmakla beraber, Tüm odalarda yirmi dört saat sıcak su, klima ve tv mevcuttur.


EĞİTMENLER

Aquakamp eğitmenleri  hepsi kendi konusunda ihtisas yapmış, akademik kariyerli yada uzun yıllardır birlikte çalıştığımız, Pedagojik Formasyon ve Okul öncesi konusunda eğitim almış, iletişimi kuvvetli, Spor Akademisi mezunu kişilerden oluşmaktadır. Kampçıların atacakları her adım eğitmenlerimizin gözetimi altında yapılır.

Çocuğumuzun Gelişimi

Kampçımızın kişisel gelişimi bizim için her şeyden önemlidir. Kamp sırasında kazandığı deneyim ve gerek İngilizce dersleri gerekse tarihi turistik geziler açısından çok zengin bilgiler almış ve ilerki hayatında da bunun olumlu etkilerini görecektir.


GÜVENLİK

Kampçıların Emniyet ve Güvenliği Otel Yönetimi ve Eğitmenler tarafından sağlanır.  Ayrıca kamp yetkilileri tarafından da desteklenmektedir.  Geceleri nöbetçi eğitmenlerimiz görev yaparak güvenliğin devamlılığını sağlarlar.


SAĞLIK

Yaz Gençlik Kampları olarak en hassasiyet gösterdiğimiz konu sağlık konusudur. Kamp süresi boyunca tesisimizde 24 saat boyunca sağlık personeli bulunmaktadır. Daha acil ve komplike sağlık sorunlarıyla karşılaştığımızda ise Türkiye de Antalya – Kemer de bulunan Özel yaşam hastanesi ve Devlet Hastanesi bizlere sağladığı yirmi dört saat doktor, hemşire ve ambulans hizmeti sunmaktadır.

Kampçılarımızın bu zamana kadar yaşadıkları hiç bir sorun yoktur ve bundan sonra da olabilecek her hangi bir sağlık duruma karşı yapılması gerekenler için önceden çalışmalarımız mevcuttur. Kampçımızın bize doğrudan söylemesi ile gerekli müdalelerde yapılacaktır.


ORMAN VE ÇEVRE HASSASİYETİ

Çevre ve orman hassasiyeti bizim için en önemli unurlardan birisidir. Değerli kampçılarımızın etkinliklerinde her hangi bir soruna yol açmayacak şekilde tüm parkurlar ve düzenekler hazırlanır tüm her şey çocuğumuzun eğlenebileceği ve aynı zamanda arkadaşları ile sosyalleşebileceği güzel bir ortam oluşturmak için ideal bir alandır.


YEMEK

Kamp denilince akla ilk gelen şeylerden biri de çocukların harcadıkları enerji miktarı dır. Kampçılar aktiviteler de kaybettikleri enerjiyi sağlıklı şekilde yeniden almaları için yemek listelerimiz uzman diyetisyenler tarafından hazırlanmaktadır. Yemeklerde kalite standartlarına sahip Piyasada bulunan ve  köklü markalarının ürünleri tercih edilmektedir. Beslenme programımız günde üç öğün hazırlanan ana yemeklerimizin yanı sıra aperatif öğünlerle de desteklenmektedir.


YAZ KAMPI HATIRASI

Aquakamp’a,  katılan tüm kampçılara AQUA Tişörtü ve katılım sertifikaları verilmektedir. Aynı zamanda kamp süresince yapılan Eğitimler ve Aktiviteler, Fotoğraf ve video çekim kayıtları yapılarak kampçılara verilir. Bu Çekilen Görüntüler, Sosyal Medya yada Aquakamp Facebook sayfasından velilerimize  günlük olarak aktarılır ve Yaz Gençlik Kampları hatırası olarak velilerimiz sosyal medyadan takip edebilir.


KAMPTAKİ ÖRNEK BİR GÜNÜMÜZ

08:00-08:30 Kalkma ve kişisel temizlik
08:30-08:45 Sabah sporu
08:45-09:30 Kahvaltı
09:45-11:30 Su sporları (Sörf,Banana, Ringo, Dalış Eğitimi vb.)
11:45-12:30 Otele dönüş ve dinlenme
13:00-13:30 Öğle yemeği
13:30-15:00 Dinlenme
15:00-16:15 Spor aktiviteleri (Yüzme, Basketbol, vb.)
16:30-17:30 İngilizce Eğitimi
17:30-19:30 Binicilik eğitimi
19:30-20:00 Akşam yemeği
20:30-22:30 Gece animasyon eğlenceleri ve disko
23:00-00:00 Odalara çıkma ve yatma için hazırlık

Not:  Örnek programda bulunan aktiviteler hava durumu, çevre faktörleri v.b durumlarda kamp yönetimi değişiklik yapılabilir. Programladığımız kamp günlük programı çocuklarımızın her türlü gelişimini destekler niteliktedir.

 

Gençlik Kampı

Gençlik Kampı

KAMPIN OLUMLU ETKİLERİ

 • Çocuğunuzu ilerde ki hayatında olumlu yönden geliştirir.
 • Çocuklar kamp sayesinde kendi ayakları üzerinde durmaları daha kolay olacaktır.
 • Kampçıların başarılı yetişkinler gibi roller üstlendikleri Görülür.
 • Kamp ta yeni beceriler Öğrenir.
 • Kamp Çocuklarımıza Aktif olmayı öğretir.
 • Kamp Çocuklara insan yetisiyle yapılan aktivitelere katılma olanağı sunmaktadır.
 • Yapılan Araştırmalara göre, kamplarda yeni aktiviteler öğrenen Çocukların eve döndükten sonra bile bu aktiviteleri yapmaya devam ettiği görülmüştür.
 • Gençlerin öğrenme ve gelişimine yardımcı olur.
 • İyi yönetilen kamplar yazın ortaya çıkacak öğrenme kaybını en aza indirir.
 • Akademik gelişimi ve sosyalleşme yeteneğini arttıracak programlar sunmaktadır buda Öğrencilere katkı sağlar.
 • Kamplar Çocuklarımıza liderlik vasfının gelişimi için katkı sağlar.kampçıların – Çocukların potansiyellerinin tamamını kullanmalarını imkan tanır.
 • Kamp Çocukların Doğada derin bir nefes almasını ve hissetmesini ve odaklanmasını sağlar.


Uzun yıllar önce ve tarih kitaplarında gösterilen bazı hikayeler yaz kampı çocukların ve gençlerin en çok tercih etmesi nedeni ile uluslararası organizasyon yapılmasına karar verilmiştir. Gözleri alev gibi ateş kelimeler sözleri yaz kampı çocuklar  için denetlenen bir gözlem evi olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir