Aqua Jimnastik Logo


KULÜP:
AQUA SPOR KULÜBÜ

Kulüp Tescil No: Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne bağlı 34/02044 Tescil numaralı Resmi kuruluştur.

Çalışma Yeri Zeynep Kamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Çalışma Günleri Cumartesi  – Pazar

Çalışma Saatleri
10:00 – 11:00 (3 – 5 Yaş)
11:00 – 12:00 (6 – 8 Yaş)
12:00 – 13:00 (9 – 12 Yaş)
Yaş grubu 03 – 12 Yaş
ücret Aylık 200 TL

 


Aqua – Jimnastik Tanıtım Videosu
Eğitmenler
AQUA Ümraniye Jimnastik KursuEğitmenlerimiz spor akademisi mevzunu yada kendi konusunda ihtisas yapmış jimnastik milli takımında bizleri uzun yıllar temsil etmiş ve milli takım hocalarından oluşmaktadır. Antrenörlerimiz Pedagojik Formasyon konusunda (çocuk Psikolojisi ) Eğitim almışlardır.


Cimnastik Grupları

Ümraniye Jimnastik Kursu,  Çocuklarımız yaş gurubu ve seviyelerine göre  maksimum 8 – 10 kişilik gruplara ayrılarak, antrenörler eşliğinde çalışmalarını yaparlar. Ümraniye Jimnastik Kursuçalışmaları her ders 1 saat olarak düzenlenir. Çalışmalarımız aylık katılım şeklindedir. Eğitim sonunda sporcular temel hareketler olan ; Öne Taklalar, Geriye Taklalar, Amutlar, Çember, Kipeler gibi temel hareketleri öğrenmiş olurlar.Jimnastik kursunda önce temel hareketler öğretilir.ileri seviye jimnastik için branşlaşma eğitimi alan sporcular, yarışmalara Aqua Spor Kulübü adına lisans alarak katılabilir.

 

Temel Cimnastik Hareketleri Nasıl Yapılır?

Öne Takla:
Ümraniye Jimnastik KursuBaşlangıç pozisyonu için ayaklar birbirine bitişik hal alınarak minderin önünde durulur.Avuç içleri mindere temas edecek şekilde dizler bükülerek eğilinir.

Burada önemli olan nokta; çenemizi göğsümüze doğru yavaşça getirmek ve daha sonra başımız yerine ensemizi mindere koymak gerekir.
Bu şekilde takla tamamlayarak yine ayaklarımız bitişik şekilde ayağa kalkmalıyız.

Ters Takla:
Ümraniye Jimnastik KursuTers taklada önemli olan nokta; hareketin ivme kazanarak yapılmasıdır.
Minderin ucuna sırtımızı dönerek oturup, ayaklarımızı uzatmamız gerekir.
Sonrasında üst vücudumuzu ayaklarımıza doğru çekip, geriye doğru kendimizi bırakmalıyız.Kol kaslarımızın da güçlü olması önemlidir.

Amuda Kalkma:
Ümraniye Jimnastik KursuAmuda başlarken minder başında önce ayaklarımızı birleştirip, sonra bir bacağımızı öne doğru uzatıyoruz ve kollarımızı yukarıya kaldırıyoruz.
Dikkat edilmesi gereken nokta; amuda giderken vücudu kollarla ileriye taşımak gerekir.Hiçbir zaman kollar ayakların yakınına gelmemelidir.

Çember ( parende ):
Hareket,Çember ( parende ) hareketi için başlangıç pozisyonu amuda kalkma pozisyonu ile aynıdır.
Burada yapmanız gereken kolları ileriye doğru iterek, esnek bir şekilde kendinizi çevirmek olmalıdır.
Omuzlarımıza da iş düşüyor; omuzları olabildiğince dik tutmamız gerekiyor.

Köprü hareketi:
Ümraniye Jimnastik Kursuiyi ısınma yapılır,Vücudumuz epey esnek ise bu hareketi çok rahat yapabilirsiniz.
Kol kaslarımıza bu harekette ihtiyacımız var.
Dirsekler bükerek kafamız yere yakın olur; boynumuzu kırabiliriz.
Tüm bu hareketleri yapmadan önce ufak ısınma hareketleri yaparsanız sizin faydanıza olur arkadaşlar.


Jimnastik Sporunun Faydaları

Ümraniye Jimnastik Kursu, minimum 3 yaşında (Jimnastik sporu için) başlayabilir. Yalnız bu başlangıç yaşı, çocuğun komut almasına, ailenin yetiştirme tarzına, karakter özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ümraniye Jimnastik Kursuhem kız hem de erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan özellikle başlama yaşı 3 yaş olduğu için tüm sporların öncesinde yer alabilen, tüm çocuklara yönelik olimpik bir branştır. Ümraniye Jimnastik Kursu,  Çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır. Jimnastik branşı tüm spor branşlarının temelini oluşturur.Jimnastik kursu bu temel eğitimi almış olan çocuklar ileride branş değişikliği yaptıklarında dahi, herhangi bir bireysel veya takım sporuna bir adım önde başlayacaklardır.

Kısacası jimnastik kursu, denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz / sinir-kas koordinasyonu ile birlikte çocuğa, kontrol ve bedenini bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteneği kazandırmaktadır.

 

Artistik Jimnastik
AQUA Ümraniye Jimnastik KursuBu branşta her ülke kendi yarışma kurallarını belirlemektedir. Genel jimnastik, müzik eşliğinde serbest spor giysileri ve taşınabilir her türlü aracın kullanılabileceği, içerisinde dans, çeşitli jimnastik hareketleri olan, hatta belli bir temayı işleyen ve estetik görünümü ağır basan bir grup jimnastiğidir. Gruplar yalnız bay, yalnız bayan olabileceği gibi, karma da olabilir. Her alette serbest ve zorunlu hareketler vardır. Zorunlu hareketler önceden belirlenmiş hareketlerdir. Serbest hareketler, jimnastikçilerin kendilerinin düzenledikleri hareketlerdir ve yarışmacıların en başarılı yönlerini gösterebilmek amacını taşırlar.Sanatsal ya da sanat Cimnastiği anlamına gelir.Erkekler 6 alette yarışır. Ümraniye Jimnastik Kursu,  temel jimnastik yaptırarak çocukları ileri seviyeye hazırlar.

ERKEKLER : Erkekler 6 alette yarışırlar.

 

Yer hareketleri
Ümraniye Jimnastik Kursu,Halı ya da özel plastik bir madde ile kaplanmış 12 x12 m’lik bir alanda yapılır. Hareket serisi en az 50, enç çok 70 sn’dir. Hareketler bütün zemine yayılmak zorundadır ve uyum içinde olmalıdır.

Atlama Beygiri
1,36 m yükseklikte, 1,60 m uzunlukta bir alettir. Atlayışta yükseliş sağlamak amacıyla sıçrama tahtası kullanılır.Koşu pistinin boyu 20 m’yi geçmez.Erkekler Uzun beygirden, Bayanlar Yan beygirden atlar.

Kulplu Beygir
Ümraniye Jimnastik Kursu Atlama beygirine benzer. Ancak bunun üzerinde iki kulp vardır. Kulplar 41-44 cm mesafededir. Kulp üstünün yerden yüksekliği 1.22 m’dir.

Halka
Ümraniye Jimnastik KursuYukarıdan sarkan tellere asılı yerden 2.55 m yükseklikte ve 13 cm çapında serbestçe sallanan iki halkadan oluşur. Jimnastikte en fazla kuvvet gerektiren branştır.

Barfiks
Çelikten yapılmış, yerden 2.55 m yükseklikte direkler üzerinde yerleştirilmiş, 2.40 m uzunluğunda bir bardan oluşur. Ümraniye Jimnastik Kursuama zor bir oyundur.

KADINLAR: Bayanlar 4 alette yarışırlar.

 

Atlama beygiri
Yerden yüksekliği 1.10 m’dir. Erkeklerin aksine yan olarak kullanılır. Yarışma 1 A Zorunlu Seridir ve bir atlayış yapılır. Yarışma 1 B Serbest seridir ve iki atlayış yapılır.

Asimetrik Paralel
Ümraniye Jimnastik Kursu2.40 m uzunlukta birbirine paralel barlardan oluşur.Bunlardan alt bar 155-160 cm,üst bar 225-235 cm,bar açıklığı ise 90-140cm arasındadır.Paralel serisi,en az 10 değer bölümü,en az üç bar değişikliği,en az bir yön değişikliği içerir.

Denge
Ümraniye Jimnastik Kursu,Yerden yüksekliği 1.10 m, uzunluğu 5 m genişliği 10 cm’dir. Seri süresi 1.10’dan az, 1.30 sn’den fazla olamaz.

Yer Hareketleri
Ümraniye Jimnastik Kursu 12 x12 m’lik yer minderinde yapılır. Seri süresi 1.10’dan az 1.25 den fazla olamaz.

Ritmik Cimnastik

Ritmik cimnastik sanatın çeşitli tekniklerle buluştuğu estetik ve zerafetin ön planda olduğu bir spor dalıdır. Ümraniye Jimnastik KursuGörsel beğeniye hitap eden ritmik cimnastiğin tarihsel gelişim sürecine baktığımızda,sanatın birçok dalının etkisi altında kaldığı görülmektedir. Ümraniye Jimnastik KursuBaşlıca yararlandığı alan dans sanatı olmuştur. Ümraniye Jimnastik KursuÖzellikle klasik ve modern bale, milli danslar, folklor, ritmik cimnastiğin etkisi altında kaldığı başlıca branşlardır.

Ritmik cimnastikde kullanılan aletler olimpik sıraya uygun olarak: ip, çember, top, labut,kurdeledir. Ritmik cimnastikte yarışmalar, dünya genelinde ferdi ve grup şampiyonları olmak üzere iki şekilde düzenlenmektedir. Ritmik cimnastikte en önemli kısım vücut hareketleri ve alet kullanımıdır.

ip
Ümraniye Jimnastik KursuDinamiklik isteyen bir alet olup;atlamalar, sekizler, çevirmeler, rotasyon hareketleri, küçük ve büyük atış çeşitleri yapılır.

ÇEMBER
Ümraniye Jimnastik Kursudaha fazla esneklik ve teknik beceri gerektiren bir jimnastik aleti olup çevirmeler, vücutta ve yerde çeşit yuvarlamalar, rotasyonlu hareketler ve atışlar yapılır.

TOP
Ümraniye Jimnastik Kursu, Vücudun üzerinde yuvarlanması, sektirmesi, yumuşak ve dişiliği ön plana çıkaran hareketlerin birleşmesi ile zerafet ortaya çıkar.

LABUT
Ümraniye Jimnastik Kursu,iki parça halinde bir jimnastik aleti olup devamlı hareket halindedirler. Küçük, orta, büyük daireler, değirmenler, vuruşlar, çeşitli asimetrik hareketler, tek ve çift labut atış teknikleri vardır.

KURDELE
Akıcı teknik hareketler ve vücut elementleri birbiriyle mükemmel bir uyum içinde olup kullanımı için daha fazla güç ve koordinasyon gerekir. Ümraniye Jimnastik KursuBu alete ait teknikler arasında: spiraller, zikzaklar, daireler, yüksek atışlar, bumeranglar sayılabilir.

 

AQUA KAMP Jimnastik Okulu Adres Bilgileri:

Arakiyeci Cafer Mah, Nuhkuyusu Cad. No:41, 34672 Üsküdar /İstanbul

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

belirleyen Jimnastik salonları,yeni bir bilim dalıdır. çocuk beden Jimnastik kursu,Ümraniye ve çekmeköy, eğitimi ile çeviklik, İstanbul Jimnastik kursu ve Cimnastik kursu İstanbul,koordinasyon, denge ve esnekliğin İstanbul Jimnastik kursu bir arada kullanılması gerektiği İstanbul Jimnastik kursu durumlarda vücut,bireysel Cimnastik dersi, ya da ekip şeklinde yapılan Jimnastik hareketleri, spor faaliyetleri, Jimnastik kursu İstanbul, başarı ve kendine öz güven gibi duyguları geliştirmektedir. Karar verme Jimnastik hareketleri, mekanizmasını Cimnastik malzemeleri, geliştiren spor, belli Jimnastik kursu İstanbul, bir amaca odaklanarak Cimnastik dersi, yapıldığı için, sorumluluk ve verilen Jimnastik hareketleri, görevi tamamlama gibi Cimnastik malzemeleri, duyguların Jimnastik kursu istanbul,Ümraniye jimnastik kursu, Disipline ettiğimiz Ümraniye jimnastik kursu,bir spor olan jimnastik devreye Ümraniye jimnastik kursu,girer. Diğer taraftan Ümraniye jimnastik kursu,bakacak olursak siz Ümraniye jimnastik kursu,çocuğunuzu jimnastik kursuna göndermezseniz yapılan Ümraniye jimnastik kursu,dahi çocuklarınız kendi Ümraniye jimnastik kursu,hayatlar hareketli bir Ümraniye jimnastik kursu,yaşam sürerken, oyun Ümraniye jimnastik kursu,parklarında Ümraniye jimnastik kursu,veya arkadaşlarıyla Ümraniye jimnastik kursu,bu hareketleri yaparlar. Çocuklarımız Ümraniye jimnastik kursu,bir takım hareketler Ümraniye jimnastik kursu,yaparak streslerini Ümraniye jimnastik kursu,atma yoluna giderler.Jimnastik Kursu Ve Cimnastik Kursu, Yapılan İstanbul, Üsküdar, Ümraniye, Kadıköy, Çekmeköy, Ataşehir servis. sporlarda, Jimnastik Kursu Ve Cimnastik Kursu, yaratıcılık özelliğinin Jimnastik Kursu Ve Cimnastik Kursu, de geliştirilmesine Jimnastik Kursu Ve Cimnastik Kursu, yardımcı İstanbul, Üsküdar, Ümraniye, Kadıköy, Çekmeköy, Ataşehir servis. olur. Jimnastik kursları önem, Ailelerin Ümraniye Jimnastik Kursu, na çocuklarını Ümraniye Jimnastik Kursu, başlattığında, Hemen Havada Ümraniye Jimnastik Kursu, taklalar atmaya başlamasını Ümraniye Jimnastik Kursu, istemektedir. Biraz çalışma Ümraniye Jimnastik Kursu, sabırlı olmak gerekir. Ümraniye Jimnastik Kursu, Ancak bu mümkün Ümraniye Jimnastik Kursu, olmamakla beraber Ümraniye Jimnastik Kursu, sabırsız ilerlemelerde çocuklarımızın Ümraniye Jimnastik Kursu, alt yapısı hazır Ümraniye Jimnastik Kursu, olmadığından çeşiti Ümraniye Jimnastik Kursu, sakatlanmalar olmaktadır.

Bu Hareketler   İstanbul Ümraniye Jimnastik Kursu   yerde ve aletlerde    İstanbul Ümraniye Jimnastik Kursu   yapılan temel    İstanbul Ümraniye Jimnastik Kursu   becerileri geliştirmeye    İstanbul Ümraniye Jimnastik Kursu   yönelik olmalıdır.    İstanbul Ümraniye Jimnastik Kursu   Cimnastik Kurslarında, Çeşitli    İstanbul Ümraniye Jimnastik Kursu   aletler, Müzikli çalışmalar    İstanbul Ümraniye Jimnastik Kursu   ve Gurup çalışmaları    İstanbul Ümraniye Jimnastik Kursu   ile görsel bir    İstanbul Ümraniye Jimnastik Kursu   ziyafet verir.

 

This site is using SEO Baclinks plugin created by InfoMotru.ro and Locco.Ro

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir