Jimnastik Salonu

Jimnastik Salonu eğitimlerimiz için tüm detay bilgilerini aşağıdan bulabilirsiniz.

 

Jimnastik Salonu


KULÜP:
AQUA SPOR KULÜBÜ

Kulüp Tescil No: Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne bağlı 34/02044 Tescil numaralı Resmi kuruluştur.

Hafta Sonu Jimnastik Programı

Çalışma Yeri  Aquakamp Jimnastik Kursu adresi; Zeynep Kamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi/ ÜSKÜDAR – İSTANBUL
Çalışma Günleri  Cumartesi  –  Pazar
Çalışma Saatleri 10:00 – 11:00   /  04 – 05 Yaş GRUBU

11:00 – 12:00   /  06 – 08 Yaş GRUBU

12:00 – 13:00   /  09 – 13 Yaş GRUBU

Yaş grubu  04 – 13 Yaş
Ücret  Aylık 250 TL / Sezonluk 1500 TL

NOT:  Jimnastik Kursu Gurupları 8 – 10 Kişiliktir ve Dersler “1” saat sürmektedir.

 

Hafta İçi Jimnastik Programı

Çalışma Yeri  Aquakamp Jimnastik Kursu adresi; Zeynep Kamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi/ ÜSKÜDAR – İSTANBUL
Çalışma Günleri  Salı  – Perşembe
Çalışma Saatleri 17:00 – 18:00  

18:00 – 19:00

Yaş grubu  04 – 13 Yaş
Ücret  Aylık 250 TL / Sezonluk 1500 TL

NOT:  Jimnastik Kursu Gurupları 8 – 10 Kişiliktir ve Dersler “1” saat sürmektedir.

 

Özel Jimnastik Programı

Çalışma Yeri  Aquakamp Jimnastik Kursu adresi; Zeynep Kamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi/ ÜSKÜDAR – İSTANBUL
Çalışma Günleri & Saatleri  Jimnastik Antrenörümüz ile karşılıklı konuşularak gün ve saatler ayarlanmaktadır.
Yaş grubu  Yetişkin / Çocuk
Ücret   1000 TL

NOT:  Özel Jimnastik Dersleri bire bir Antrenör ile yapılmaktadır. Her dersler “1” saat sürmektedir.

 


Aqua – Jimnastik Tanıtım Videosu EğitmenlerAQUA jimnastik kursunda,Eğitmenlerimiz spor akademisi mevzunu yada kendi konusunda ihtisas yapmış jimnastik milli takımında bizleri uzun yıllar temsil etmiş ve milli takım hocalarından oluşmaktadır.Antrenörlerimiz Pedagojik Formasyon konusunda (çocuk Psikolojisi ) Eğitim almışlardır.
Cimnastik Grupları
AQUA jimnastik kursu,çocuklarımız yaş gurubu ve seviyelerine göre  maksimum 8 – 10 kişilik gruplara ayrılarak, antrenörler eşliğinde çalışmalarını yaparlar. Cimnastik kursu çalışmaları her ders 1 saat olarak düzenlenir. Çalışmalarımız aylık katılım şeklindedir. Eğitim sonunda sporcular temel hareketler olan ;Öne Taklalar, Geriye Taklalar, Amutlar, Çember, Kipeler gibi temel hareketleri öğrenmiş olurlar.Jimnastik kursunda önce temel hareketler öğretilir.ileri seviye jimnastik için branşlaşma eğitimi alan sporcular, yarışmalara Aqua spor kulübü adına lisans alarak katılabilir.


Temel Cimnastik Hareketleri Nasıl Yapılır?Öne Takla:AQUA jimnastik kursu,Başlangıç pozisyonu için ayaklar birbirine bitişik hal alınarak minderin önünde durulur.Avuç içleri mindere temas edecek şekilde dizler bükülerek eğilinir.Burada önemli olan nokta; çenemizi göğsümüze doğru yavaşça getirmek ve daha sonra başımız yerine ensemizi mindere koymak gerekir.
Bu şekilde taklamızı tamamlayarak yine ayaklarımız bitişik şekilde ayağa kalkmalıyız.Ters Takla:AQUA jimnastik kursu,Ters taklada önemli olan nokta; hareketin ivme kazanarak yapılmasıdır.
Minderin ucuna sırtımızı dönerek oturup, ayaklarımızı uzatmamız gerekir.
Sonrasında üst vücudumuzu ayaklarımıza doğru çekip, geriye doğru kendimizi bırakmalıyız.Kol kaslarımızın da güçlü olması önemlidir.Amuda Kalkma:AQUA jimnastik kursu,Amuda başlarken minder başında önce ayaklarımızı birleştirip, sonra bir bacağımızı öne doğru uzatıyoruz ve kollarımızı yukarıya kaldırıyoruz.
Dikkat edilmesi gereken nokta; amuda giderken vücudu kollarla ileriye taşımak gerekir.Hiçbir zaman kollar ayakların yakınına gelmemelidir.Çember ( parende ):Hareket,Çember ( parende ) hareketi için başlangıç pozisyonu amuda kalkma pozisyonu ile aynıdır.
Burada yapmanız gereken kolları ileriye doğru iterek, esnek bir şekilde kendinizi çevirmek olmalıdır.
Omuzlarımıza da iş düşüyor; omuzları olabildiğince dik tutmamız gerekiyor.Köprü hareketi:iyi ısınma yapılır,Vücudumuz epey esnek ise bu hareketi çok rahat yapabilirsiniz.
Kol kaslarımıza bu harekette ihtiyacımız var.
Dirseklerimizi bükersek kafamız yere yakın olur; boynumuzu kırabiliriz.
Tüm bu hareketleri yapmadan önce ufak ısınma hareketleri yaparsanız sizin faydanıza olur arkadaşlar.
Jimnastik Sporunun Faydaları
Jimnastik kursuna minimum 3 yaşında (Jimnastik sporu için) başlayabilir. Yalnız bu başlangıç yaşı, çocuğun komut almasına, ailenin yetiştirme tarzına, karakter özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir.Jimnastik kursu hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan özellikle başlama yaşı 3 yaş olduğu için tüm sporların öncesinde yer alabilen, tüm çocuklara yönelik olimpik bir branştır. Jimnastik kursu çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır. Jimnastik branşı tüm spor branşlarının temelini oluşturur.Jimnastik kursu bu temel eğitimi almış olan çocuklar ileride branş değişikliği yaptıklarında dahi, herhangi bir bireysel veya takım sporuna bir adım önde başlayacaklardır.Kısacası jimnastik kursu, denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz / sinir-kas koordinasyonu ile birlikte çocuğa, kontrol ve bedenini bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteneği kazandırmaktadır.
Artistik JimnastikAQUA jimnastik kursu, Bu branşta her ülke kendi yarışma kurallarını belirlemektedir. Genel jimnastik, müzik eşliğinde serbest spor giysileri ve taşınabilir her türlü aracın kullanılabileceği, içerisinde dans, çeşitli jimnastik hareketleri olan, hatta belli bir temayı işleyen ve estetik görünümü ağır basan bir grup jimnastiğidir. Gruplar yalnız bay, yalnız bayan olabileceği gibi, karma da olabilir.Her alette serbest ve zorunlu hareketler vardır. Zorunlu hareketler önceden belirlenmiş hareketlerdir. Serbest hareketler, jimnastikçilerin kendilerinin düzenledikleri hareketlerdir ve yarışmacıların en başarılı yönlerini gösterebilmek amacını taşırlar.Sanatsal ya da sanat cimnastiği anlamına gelir.Erkekler 6 alette yarışırlar.aqua jimnastik kursu temel jimnastik yaptırarak çocukları ileri seviyeye hazırlar.ERKEKLER : Erkekler 6 alette yarışırlar.
Yer hareketleri
AQUA jimnastik kursu,, Halı ya da özel plastik bir madde ile kaplanmış 12 x12 m’lik bir alanda yapılır. Hareket serisi en az 50, enç çok 70 sn’dir. Hareketler bütün zemine yayılmak zorundadır ve uyum içinde olmalıdır.Atlama Beygiri
AQUA jimnastik kursu,, 1,36 m yükseklikte, 1,60 m uzunlukta bir alettir. Atlayışta yükseliş sağlamak amacıyla sıçrama tahtası kullanılır.Koşu pistinin boyu 20 m’yi geçmez.Erkekler Uzun beygirden, Bayanlar Yan beygirden atlar. Jimnastik Salonu.Kulplu Beygir
Cimnastik kursu, Atlama beygirine benzer. Ancak bunun üzerinde iki kulp vardır. Kulplar 41-44 cm mesafededir. Kulpların üstünün yerden yüksekliği 1.22 m’dir. Jimnastik Salonu.Halka
Cimnastik kursu ,Yukarıdan sarkan tellere asılı yerden 2.55 m yükseklikte ve 13 cm çapında serbestçe sallanan iki halkadan oluşur. Jimnastikte en fazla kuvvet gerektiren branştır. Jimnastik Salonu.Barfiks
AQUA jimnastik kursu,,Çelikten yapılmış, yerden 2.55 m yükseklikte direkler üzerinde yerleştirilmiş, 2.40 m uzunluğunda bir bardan oluşur.ama zor bir oyundur. Jimnastik Salonu.KADINLAR: Bayanlar 4 alette yarışırlar.
Atlama beygiri
Cimnastik kursu,Yerden yüksekliği 1.10 m’dir. Erkeklerin aksine yan olarak kullanılır. Yarışma 1 A Zorunlu Seridir ve bir atlayış yapılır. Yarışma 1 B Serbest seridir ve iki atlayış yapılır.Asimetrik Paralel
Cimnastik kursu, 2.40 m uzunlukta birbirine paralel barlardan oluşur.Bunlardan alt bar 155-160 cm,üst bar 225-235 cm,bar açıklıgı ise 90-140cm arasındadır.Paralel serisi,en az 10 deger bölümü,en az üç bar değişikliği,en az bir yön değişikliği içerir.Denge
Cimnastik kursu, Yerden yüksekliği 1.10 m, uzunluğu 5 m genişliği 10 cm’dir. Seri süresi 1.10’dan az, 1.30 sn’den fazla olamaz.Yer HareketleriCimnastik kursu, 12 x12 m’lik yer minderinde yapılır. Seri süresi 1.10’dan az 1.25 den fazla olamaz. Ritmik CimnastikCimnastik kursu, Ritmik cimnastik sanatın çeşitli tekniklerle buluştuğu estetik ve zerafetin ön planda olduğu bir spor dalıdır. Görsel beğeniye hitap eden ritmik cimnastiğin tarihsel gelişim sürecine baktığımızda,sanatın birçok dalının etkisi altında kaldığı görülmektedir. Başlıca yararlandığı alan dans sanatı olmuştur. Özellikle klasik ve modern bale, milli danslar, folklor, ritmik cimnastiğin etkisi altında kaldığı başlıca branşlardır.Ritmik cimnastikde kullanılan aletler olimpik sıraya uygun olarak: ip, çember, top, labut,kurdeledir. Ritmik cimnastikte yarışmalar, dünya genelinde ferdi ve grup şampiyonları olmak üzere iki şekilde düzenlenmektedir. Ritmik cimnastikte en önemli kısım vücut hareketleri ve alet kullanımıdır.İpCimnastik kursu,Dinamiklik isteyen bir alet olup;atlamalar, sekizler, çevirmeler, rotasyon hareketleri, küçük ve büyük atış çeşitleri yapılır.ÇEMBERCimnastik kursu,daha fazla esneklik ve teknik beceri gerektiren bir jimnastik aleti olup çevirmeler, vücutta ve yerde çeşit yuvarlamalar, rotasyonlu hareketler ve atışlar yapılır.TOPCimnastik kursu, Vücudun üzerinde yuvarlanması, sektirilmesi, yumuşak ve dişiliği ön plana çıkaran hareketlerin birleşmesi ile zerafet ortaya çıkar.LABUTCimnastik kursu, iki parça halinde bir jimnastik aleti olup devamlı hareket halindedirler. Küçük, orta, büyük daireler, değirmenler, vuruşlar, çeşitli asimetrik hareketler, tek ve çift labut atış teknikleri vardır.KURDELECimnastik kursu, Akıcı teknik hareketler ve vücut elementleri birbiriyle mükemmel bir uyum içinde olup kullanımı için daha fazla güç ve koordinasyon gerekir. Bu alete ait teknikler arasında: spiraller, zikzaklar, daireler, yüksek atışlar, bumeranglar sayılabilir.
AQUA KAMP Jimnastik Okulu Adres Bilgileri:Arakiyeci Cafer Mah, Nuhkuyusu Cad. No:41, 34672 üsküdar /istanbul

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir