Yaz Kampı Çocuk Gelişimine Katkısı;

Yaz Kampın çocuk gelişimine katkısı ve faydaları nelerdir? Kamplar özellikle gençlerin kendi ayakları üzerinde nasıl durmalarını gerektiği ve okul dışı eğitimin adı diyebiliriz. Türkiye kamp ile yaz okullarını açısından oldukça fazla yere sahiptir.

Çocuk Kampı
Çocuk Kampı

YAZ KAMPI İLE YAZ OKULU KIYASLANMASI NASIL OLMALI

Yaz kampı ile Yaz okulu arasındaki fark oldukça fazladır. Günübirlik yani sabah program başlayan ve gün boyu devam eden aktiviteler olan gün sonunda servisle eve dönen programdır. Yaz kampı ise yatılı yapılan ve belirli bir süre zarfında evden ayrı bir şekilde konaklayan çocuklar etkinlik ve aktivite içerisinde başlarında anne ve baba olmadan geçirilen süredir. 5-14 yaş arası yaz okulu yapılırken, 09-17 yaş arası yaz kampı tercih etmelidir.

Yaz Kampı
Yaz Kampı

YAZ KAMPINDA ÇOCUKLAR NELER KAZANIR

Çocuklar ve Gençler Öğrenciler bu tip kamplarda, yabancı dil eğitiminden başlayarak, Spor, Etkinlik, Aktivite başta olmak üzere kendi işlerini kendileri yapmaları sağlanır. Bunun  için uygun bir ortam sağlanmalı ve oluşturulmalıdır. Yaz Kampı takım olma duygusunu geliştirmeli. Çocukların disiplin uygulayarak çözüm oluşturma ruhu gelişir.

Gençlik Kampı
Gençlik Kampı

KAMP ÇOCUKLAR İÇİN ÇOK BÜYÜK FIRSATTIR

Kamp yapmak yada kampa katılmak çocuk gelişimi için oldukça büyük fırsat olarak karşımıza çıkar. Bu döneme başlarken amaç zamanı çok iyi değerlendirmeyi öğrenmek olmalı.  Çocukların eğitim ve öğretim yılında yorucu ve yıpratıcı geçtiği unutulmamalı bu dönemi tatil zamanı iyi değerlendirmek gerekir. Spor aktiviteleri çocuklara yeni öğretimler kazandırmaktadır

ÇOCUK GELİŞİMİ VE YAZ KAMPI
Etiketlendi: