Aqua Jimnastik Logo


KULÜP:
AQUA SPOR KULÜBÜ

Kulüp Tescil No: Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne bağlı 34/02044 Tescil numaralı Resmi kuruluştur.

Çalışma Yeri  Zeynep Kamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Çalışma Günleri  Cumartesi  – Pazar

Çalışma Saatleri
10:00 – 11:00 (3 – 5 Yaş)
11:00 – 12:00 (6 – 8 Yaş)
12:00 – 13:00 (9 – 12 Yaş)
Yaş grubu  03 – 12 Yaş
ücret  Aylık 200 TL

 


Aqua – Jimnastik Tanıtım Videosu
Eğitmenler
Ataşehir AQUA jimnastik Kursunda,Eğitmenlerimiz spor akademisi mevzunu yada kendi konusunda ihtisas yapmış jimnastik milli takımında bizleri uzun yıllar temsil etmiş ve milli takım hocalarından oluşmaktadır.Antrenörlerimiz Pedagojik Formasyon konusunda (çocuk Psikolojisi ) Eğitim almışlardır.


Cimnastik Grupları

AQUA Ataşehir jimnastik Kursu, Çocuklarımız yaş gurubu ve seviyelerine göre  maksimum 8 – 10 kişilik gruplara ayrılarak, antrenörler eşliğinde çalışmalarını yaparlar. Ataşehir Cimnastik Kursu çalışmaları her ders 1 saat olarak düzenlenir. Çalışmalarımız aylık katılım şeklindedir. Eğitim sonunda sporcular temel hareketler olan ; Öne Taklalar, Geriye Taklalar, Amutlar, Çember, Kipeler gibi temel hareketleri öğrenmiş olurlar.Jimnastik kursunda önce temel hareketler öğretilir.ileri seviye jimnastik için branşlaşma eğitimi alan sporcular, yarışmalara Aqua Spor Kulübü adına lisans alarak katılabilir.

 

Temel Cimnastik Hareketleri Nasıl Yapılır?

Öne Takla:
AQUA Ataşehir jimnastik Kursu,  Başlangıç pozisyonu için ayaklar birbirine bitişik hal alınarak minderin önünde durulur. Avuç içleri mindere temas edecek şekilde dizler bükülerek eğilinir.

Burada önemli olan nokta; çenemizi göğsümüze doğru yavaşça getirmek ve daha sonra başımız yerine ensemizi mindere koymak gerekir.
Bu şekilde takla tamamlayarak yine ayaklarımız bitişik şekilde ayağa kalkmalıyız.

Ters Takla:
AQUA Ataşehir jimnastik Kursu, Ters taklada önemli olan nokta; hareketin ivme kazanarak yapılmasıdır.
Minderin ucuna sırtımızı dönerek oturup, ayaklarımızı uzatmamız gerekir.
Sonrasında üst vücudumuzu ayaklarımıza doğru çekip, geriye doğru kendimizi bırakmalıyız.Kol kaslarımızın da güçlü olması önemlidir.

Amuda Kalkma:
AQUA Ataşehir jimnastik Kursu,  Amuda başlarken minder başında önce ayaklarımızı birleştirip, sonra bir bacağımızı öne doğru uzatıyoruz ve kollarımızı yukarıya kaldırıyoruz.
Dikkat edilmesi gereken nokta; amuda giderken vücudu kollarla ileriye taşımak gerekir.Hiçbir zaman kollar ayakların yakınına gelmemelidir.

Çember ( parende ):
Hareket,Çember ( parende ) hareketi için başlangıç pozisyonu amuda kalkma pozisyonu ile aynıdır.
Burada yapmanız gereken kolları ileriye doğru iterek, esnek bir şekilde kendinizi çevirmek olmalıdır.
Omuzlarımıza da iş düşüyor; omuzları olabildiğince dik tutmamız gerekiyor.

Köprü hareketi:
iyi ısınma yapılır,Vücudumuz epey esnek ise bu hareketi çok rahat yapabilirsiniz.
Kol kaslarımıza bu harekette ihtiyacımız var.
Dirsekleri bükerek kafamız yere yakın olur; boynumuzu kırabiliriz.
Tüm bu hareketleri yapmadan önce ufak ısınma hareketleri yaparsanız sizin faydanıza olur arkadaşlar.


Jimnastik Sporunun Faydaları

Ataşehir Jimnastik Kursuna minimum 3 yaşında (Jimnastik sporu için) başlayabilir. Yalnız bu başlangıç yaşı, çocuğun komut almasına, Ailenin yetiştirme tarzına, karakter özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ataşehir Jimnastik Kursu hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan özellikle başlama yaşı 3 yaş olduğu için tüm sporların öncesinde yer alabilen, tüm çocuklara yönelik olimpik bir branştır. Jimnastik kursu çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır. Jimnastik branşı tüm spor branşlarının temelini oluşturur.  Ataşehir Jimnastik Kursu bu temel eğitimi almış olan çocuklar ileride branş değişikliği yaptıklarında dahi, herhangi bir bireysel veya takım sporuna bir adım önde başlayacaklardır.

Kısacası Ataşehir jimnastik Kursu, denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz / sinir-kas koordinasyonu ile birlikte çocuğa, kontrol ve bedenini bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteneği kazandırmaktadır.

 

Artistik Jimnastik
AQUA  Ataşehir jimnastik Kursu, Bu branşta her ülke kendi yarışma kurallarını belirlemektedir. Genel jimnastik, müzik eşliğinde serbest spor giysileri ve taşınabilir her türlü aracın kullanılabileceği, içerisinde dans, çeşitli jimnastik hareketleri olan, hatta belli bir temayı işleyen ve estetik görünümü ağır basan bir grup jimnastiğidir. Gruplar yalnız bay, yalnız bayan olabileceği gibi, karma da olabilir. Her alette serbest ve zorunlu hareketler vardır. Zorunlu hareketler önceden belirlenmiş hareketlerdir. Serbest hareketler, jimnastikçilerin kendilerinin düzenledikleri hareketlerdir ve yarışmacıların en başarılı yönlerini gösterebilmek amacını taşırlar.Sanatsal ya da sanat cimnastiği anlamına gelir.Erkekler 6 alette yarışırlar.aqua jimnastik kursu temel jimnastik yaptırarak çocukları ileri seviyeye hazırlar.

ERKEKLER : Erkekler 6 alette yarışırlar.

 

Yer hareketleri
AQUA Ataşehir jimnastik Kursu, Halı ya da özel plastik bir madde ile kaplanmış 12 x12 m’lik bir alanda yapılır. Hareket serisi en az 50, enç çok 70 sn’dir. Hareketler bütün zemine yayılmak zorundadır ve uyum içinde olmalıdır.

Atlama Beygiri
AQUA Ataşehir jimnastik Kursu, 1,36 m yükseklikte, 1,60 m uzunlukta bir alettir. Atlayışta yükseliş sağlamak amacıyla sıçrama tahtası kullanılır.Koşu pistinin boyu 20 m’yi geçmez.Erkekler Uzun beygirden, Bayanlar Yan beygirden atlar.

Kulplu Beygir
Ataşehir Cimnastik Kursu, Atlama beygirine benzer. Ancak bunun üzerinde iki kulp vardır. Kulplar 41-44 cm mesafededir. Kulpların üstünün yerden yüksekliği 1.22 m’dir.

Halka
Ataşehir Cimnastik Kursu ,Yukarıdan sarkan tellere asılı yerden 2.55 m yükseklikte ve 13 cm çapında serbestçe sallanan iki halkadan oluşur. Jimnastikte en fazla kuvvet gerektiren branştır.

Barfiks
AQUA jimnastik Kursu, Çelikten yapılmış, yerden 2.55 m yükseklikte direkler üzerinde yerleştirilmiş, 2.40 m uzunluğunda bir bardan oluşur.ama zor bir oyundur.

KADINLAR: Bayanlar 4 alette yarışırlar.

 

Atlama beygiri
Ataşehir Cimnastik Kursu,Yerden yüksekliği 1.10 m’dir. Erkeklerin aksine yan olarak kullanılır. Yarışma 1 A Zorunlu Seridir ve bir atlayış yapılır. Yarışma 1 B Serbest seridir ve iki atlayış yapılır.

Asimetrik Paralel
Ataşehir Cimnastik Kursu, 2.40 m uzunlukta birbirine paralel barlardan oluşur.Bunlardan alt bar 155-160 cm,üst bar 225-235 cm,bar açıklıgı ise 90-140cm arasındadır.Paralel serisi,en az 10 deger bölümü,en az üç bar değişikliği,en az bir yön değişikliği içerir.

Denge
Ataşehir Cimnastik Kursu, Yerden yüksekliği 1.10 m, uzunluğu 5 m genişliği 10 cm’dir. Seri süresi 1.10’dan az, 1.30 sn’den fazla olamaz.

Yer Hareketleri
Ataşehir Cimnastik Kursu, 12 x12 m’lik yer minderinde yapılır. Seri süresi 1.10’dan az 1.25 den fazla olamaz.

Ritmik Cimnastik

Ataşehir Cimnastik Kursu, Ritmik Cimnastik sanatın çeşitli tekniklerle buluştuğu estetik ve zerafet ön planda olduğu bir spor dalıdır. Görsel beğeniye hitap eden ritmik Cimnastiğin tarihsel gelişim sürecine baktığımızda,sanatın birçok dalının etkisi altında kaldığı görülmektedir. Başlıca yararlandığı alan dans sanatı olmuştur. Özellikle klasik ve modern bale, milli danslar, folklor, ritmik Cimnastiğin etkisi altında kaldığı başlıca branşlardır.

Ritmik Cimnastikde kullanılan aletler olimpik sıraya uygun olarak: ip, çember, top, labut,kurdeledir. Ritmik Cimnastikte yarışmalar, dünya genelinde ferdi ve grup şampiyonları olmak üzere iki şekilde düzenlenmektedir. Ritmik Cimnastikte en önemli kısım vücut hareketleri ve alet kullanımıdır.

ip
Ataşehir Cimnastik Kursu, Dinamiklik isteyen bir alet olup;atlamalar, sekizler, çevirmeler, rotasyon hareketleri, küçük ve büyük atış çeşitleri yapılır.

ÇEMBER
Ataşehir Cimnastik Kursu, daha fazla esneklik ve teknik beceri gerektiren bir jimnastik aleti olup çevirmeler, vücutta ve yerde çeşit yuvarlamalar, rotasyonlu hareketler ve atışlar yapılır.

TOP
Ataşehir Cimnastik Kursu, Vücudun üzerinde yuvarlanması, sektirme, yumuşak ve dişiliği ön plana çıkaran hareketlerin birleşmesi ile zerafet ortaya çıkar.

LABUT
Ataşehir Cimnastik Kursu, iki parça halinde bir jimnastik aleti olup devamlı hareket halindedirler. Küçük, orta, büyük daireler, değirmenler, vuruşlar, çeşitli asimetrik hareketler, tek ve çift labut atış teknikleri vardır.

KURDELE
Ataşehir Cimnastik Kursu, Akıcı teknik hareketler ve Vücut elementleri birbiriyle mükemmel bir uyum içinde olup kullanımı için daha fazla güç ve koordinasyon gerekir. Bu alete ait teknikler arasında: spiraller, zikzaklar, daireler, yüksek atışlar, bumeranglar sayılabilir.

 

AQUA KAMP Jimnastik Okulu Adres Bilgileri:

Arakiyeci Cafer Mah, Nuhkuyusu Cad. No:41, 34672 üsküdar /istanbul

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Büyüme BURHAN FELEK KUBBE SALON jimnastik kursu istanbul ve jimnastik kursu , çalışmalar devam ediyor,istanbul jimnastik kursu gelişme sürecinde Jimnastik dersleri,olan çocuk sporcuların jimnastik kursu besinlere olan ihtiyacı, çocuklar için jimnastik kursu yapanlar diğer çocuklara göre fazladır. Jimnastik kursu. Bu nedenle BURHAN FELEK KUBBE Jimnastik dersleri,SALON jimnastik kursu istanbul çocuklar istanbul jimnastik kursu sporcuların iyi bir beslenme yüzme kursu alışkanlığı kazanması zorunludur.yüzme kursu Sporcular BURHAN FELEK KUBBE SALON jimnastik kursu istanbul  genellikle zamanlarının jimnastik kursu bir kısmını beceri ve teknik jimnastik kursları geliştirici Jimnastik kursu antrenmanlar için jimnastik kursu kullanmakta, bu nedenle Jimnastik dersleri,beslenme ve jimnastik kursu dinlenmelerine yeterlidir.

cimnastik kursları çocuklarımızın cimnastik kursu motor BURHAN FELEK KUBBE SALON jimnastik kursu istanbul beceri Jimnastik Kursu gelişimlerine KADIKÖY,ÜSKüDAR,üMRANiYE,Jimnastik dersleri,ÇEKMEKÖY;ATAŞEHiR; yönelik cimnastik cimnastik kursları Jimnastik dersleri,programları hazırlar. cimnastik kursu gerek postür gerekse cimnastik kursları kuvvet BURHANFELEK KUBBE SALON jimnastik kursu istanbul anlamında Jimnastik Kursu cimnastik derslerine devam cimnastik kursu eden cimnastik kursları KADIKÖY,Jimnastik dersleri,üSKüDAR,üMRANiYE,ÇEKMEKÖY;Jimnastik dersleri,ATAŞEHiR; çocuklara göre oldukça Jimnastik dersleri,güçsüz olurlar. bulunmuş bir BURHANFELEK KUBBE SALON jimnastik kursu istanbul eğitmen cimnastik kursu Jimnastik Kursu cimnastik kursları kadrosuna Jimnastik dersleri,çocuklarınızı rahatlıkla,sporculara verdiği önemi kavrar. Spor, Jimnastik kursu ve insan Cimnastik dersi üsküdar,bedenini Jimnastik salonu nerede fizikî Cimnastik kursu istanbul,yönüyle jimnastik dersi başladı,geliştirdiği gibi oyunlar, hareketler, Cimnastik kursu istanbul,yarışmalar jimnastik kursu istanbul vasıtasıyla aynı ücretsiz kayıtlar zamanda Jimnastik kursu,ümraniye ve çekmeköy, insan seciyesini, yapılan sporlarda jimnastik kursları,egosunu, Cimnastik dersi üsküdar,davranış jimnastik kursu istanbul  niteliğini, pişik yapısını  jimnastik kursu istanbul belirleyen Jimnastik salonları,yeni bir jimnastik kursu istanbul bilim dalıdır. çocuk beden Jimnastik kursu,ümraniye ve çekmeköy, eğitimi ile çeviklik,istanbul bu çalışmalarda hareketler Jimnastik sporu, Vücudu Jmnastik kursu Ataşehir, fiziksel açıdan Yapısını Jmnastik kursu Ataşehir, düzeltme, geliştirme Jimnastik kursu Ataşehir, ve kuvvetlendirme, çevikleştirme Jimnastik kursu Ataşehir, amacıyla düzenli hareket Jimnastik kursu Ataşehir, ettirerek yapılan Jimnastik kursu Ataşehir, alıştırmaların tümünü Jmnastik kursu Ataşehir,simetrik olmalıdır aynı zamanda labut,sıçrama tahtası, Jimnastik kursu ve Cimnastik Kursu İstanbul, koordinasyon, denge ve esnekliğin istanbul Jimnastik kursu bir arada kullanılması jimnastik kursu İstanbul gerektiği istanbul Jimnastik kursu durumlarda vücut şekli genelde yaz tatili, jimnastik kursu İstanbul, Jimnastik sporu, Vücudu Jimnastik kursu Ataşehir, fiziksel açıdan Yapısını Jimnastik kursu Ataşehir, düzeltme, geliştirme Jimnastik kursu Ataşehir, ve kuvvetlendirme, çevikleştirme Jimnastik kursu Ataşehir, amacıyla düzenli hareket Jimnastik kursu Ataşehir, ettirerek yapılan Jimnastik kursu Ataşehir, alıştırmaların tümünü Jimnastik kursu Ataşehir,Kursu, spor dalıdır. Spor Jimnastik Kursu Ve Cimnastik Kursu, hayatlarına İstanbul, Üsküdar, Ümraniye, Kadıköy, Çekmeköy, Ataşehir servis. Jimnastik sporuyla başlayan sporcular Jimnastik Kursu Ve Cimnastik Kursu, herzaman İstanbul, Üsküdar, Ümraniye, Kadıköy, Çekmeköy, Ataşehir servis. daha Jimnastik Kursu Ve Cimnastik Kursu, başarılı olmuştur.Sporun Jimnastik Kursu Ataşehir, fiziksel gelişimini Jimnastik Kursu Ataşehir,ve Uygulamadaki Temel Jimnastik Kursu Ataşehir, spor olan jimnastiği Anlamak, bu sorunun cevabı Jimnastik Kursu Ataşehir, için yeterli Jimnastik Kursu Ataşehir,olabilir. Jimnastik kursunda, Asıl amaç Jimnastik Kursu Yapılan çalışmalar Ataşehir, fiziksel uyum,  Jimnastik Kursu Ataşehir, çocuk ve Yetişkinlerin Katıldığı  Jimnastik Kursu Ataşehir,  ile Hem yüzme Öğrenirken,  Jimnastik Kursu Ataşehir, Hemde Morsal  Jimnastik Kursu Ataşehir, becerilerin geliştiği  Jimnastik Kursu Ataşehir, görülmektedir.

Çocuklarımız   İstanbul Ataşehir Jimnastik Kursu   doğduğu andan    İstanbul Ataşehir Jimnastik Kursu   itibaren çeşitli hareketler    İstanbul Ataşehir Jimnastik Kursu   yaparlar. Bu hareketler,   İstanbul Ataşehir Jimnastik Kursu    Emekleme,    İstanbul Ataşehir Jimnastik Kursu   İtme, Çekme, Tırmanma,   İstanbul Ataşehir Jimnastik Kursu    Koşma, Sıçrama, gibi    İstanbul Ataşehir Jimnastik Kursu   bir çok sporun    bir çok hareketler İstanbul Ataşehir Jimnastik Kursu   doğasında olan

 

This site is using SEO Baclinks plugin created by InfoMotru.ro and Locco.Ro

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir