Özel Yüzme Dersi

Yüzme sporu, vücudun bütün kaslarını çalıştıran bir spordur. Bu nedenle en faydalı sporlardan biri olduğu söylenebilir. Kasların çalışmasında yüzmenin etkili olmasının sebebi suya karşı uygulanan dirençtir.

Yüzme sporu vücuda güç ve direnç kazandırmakla birlikte sosyal ve psikolojik olarak destek sağlar. Yüzme kendisiyle uğraşanlara hayat disiplini kazandırmaktadır. İnsani çalışmaya  iter. Çünkü düzenle egzersiz yapılmazsa eğer performans düşüklüğü yaşanır. Güç  odaklı bir spor olan yüzme insan vücudunun gelişme sinirlerini görmemiz acısından yol gösterici niteliktedir.

Yüzme sporu bu şekilde faydalı olmakla birlikte başlamadan önce mutlaka ısınma egzersizleri yapılmalıdır. Yüzme kurslarında alanında uzman eğitmenler tarafından yaptırılan egzersizler sonrasında çalışmaya başlanır. Alanında uzman egemenlerle çalışmanın faydasını aqua yüzme kulübü olarak kazanılan başarılar ve öğrencilerimizin memnuniyetleriyle görüyoruz. Sizlere, yüzme stillerinin yas gruplarına doğru şekilde uygulanması ve öğretilmesi konusunda yıllardır deneyimli kadromuzla memnuniyet garantisi verebiliriz. Yüzme kurslarımız her yastan kursiyere hitap etmektedir. Hobi olarak yüzmek, profesyonel alanda yüzmede ilerlemek ya da tedavilere destek amaçlı yüzmek isteyen 7 den 70 e herkesi kulübümüze bekliyoruz.

Yetişkinlerde,  Yüzme sporu vücuda kattığı direnç sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir, kan dolaşım sistemini iyileştirir ve metabolizmanın daha iyi çalışmasını sağlar. Bu da her yaş grubunun daha sağlıklı yasam sürebilmesi için gerekli olan asli ihtiyaçlardandır.

Yetişkinlerin genelde masa başı işlerde çalışmaktan kaynaklanan iskelet ve kas problemlerine çözüm yüzmektedir. Hiç geciktirmeden bir yüzme kursuna başladığınız zaman bu şikayetlerinizin ne kadar azaldığını göreceksiniz.
Ayrıca yine astıma, kas ve iskelet rahatsızlıklara, romatizmalı ağrılara karşı süregelen bir tedaviniz varsa buna destekleyici olarak yüzme kursunu düşünebilir ve tedavinizin sonucunu daha kısa sürede alabilirsiniz.

Özellikle yetişkinler için gün boyu içinde bulundukları iş stresinden, şehir yorgunluğundan kaçıp biraz nefes alabilmek için yüzme kursları biçilmiş kaftandır. Yüzme sporunun vücuttaki mutluluk hormonlarının salgılanmasına yardımcı olmasından ötürü yoğun stres altındaki yetişkinlere adeta tedavi niteliğinde olur.
Ayrıca formunu korumak isteyen yetişkinler, uzun saatler çalıştıkları için sosyal aktivitesi olmayan yetişkinler de ferah, mutlu bir ortamda verilen yüzme kurslarına katılıp daha mutlu bireyler haline gelebilirler.

Yetişkin Yüzme kurslarında özellikle dikkat edilmesi gereken başka bir hususta sağlık bilgisi ve temizliktir. Bu konuda hassas olan ekibimiz kursiyerlerimizin gönül rahatlığı içerisinde eğitimlerini alabilmeleri için en uygun havuzları seçip, katılımcıların su için gerekli sağlık şartlarını sağlayıp sağlamadıklarını ince eleyip sık dokurlar.

This site is using SEO Baclinks plugin created by InfoMotru.ro and Locco.Ro
YÜZMENİN YETİŞKİNLERE FAYDALARI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir