Yaz kampı, çocuklarımızın ve gençlerimizin  şehir hayatında her gün karşılaşamayacağı çeşitli aktiviteleri onlara sunar. Yaz kampı konusunda deneyimli eğitmenlerimiz kampçılar gün içerisinde farklı aktivitelere yönlendirerek zamanı verimli kullanmalarına yardımcı olurlar.

AKTİVİTELER NELERDİR?

-Su sporları,

-dalış eğitimi,

-binicilik,

-paintball,

-yüksek ip parkur

Su Sporları: Akdeniz’in incisi Antalya’da yaz kampı yaparken suyla haşır neşir olmamak mümkün değil. Kampçılar isteklerine göre Banana, Sörf, Ringo, Süper mabel, Jet Ski, Kano, Paraşüt gibi aktiviteleri yapma imkanına sahip olacaklardır. Bu aktiviteler, emniyet önlemleri  üst seviyede olacak şekilde, eğitmenleri ile birlikte gerçekleşecektir.

Dalış Eğitimi: Yaz kampımızda, kampçılar öncelikle dalış eğitiminden önce temel ve pratik bilgileri eğitmenler tarafından alırlar. Dalış malzemelerini(palet,maske,şnorkel) nasıl kullanacaklarına dair ve dalışla alakalı tüm temel prosedürler hakkında bilgi sahibi olurlar. Tüm bu eğitimlerden sonra kampçılar önce teorik testi sonra da tüplerle havuzda yapılan dalış testini geçerlerse deniz dalışına hazır hale geldikleri eğitmenler tarafından onaylanır ve suyun büyülü dünyası ile tanışmaya hak kazanmış olurlar.

Binicilik Eğitimi: Yaz kampında, binicilik kampçılar en çok tercih ettiği sporların başında gelir. Stresten uzaklaşmayı vaad eden bu spor dalı doğa ile iç içe bir dinginlik hali sağladığı için vazgeçilmez bir yaz kampı aktivitesi haline gelmiştir. At binmede binicinin tüm kasları eşsiz şekilde çalıştığı için postür ile ilgili doğru bilgiler edinilip, sıkıntılar giderilir. İskelet sistemimizin doğru şekilde durmasını sağlamamız açısından önemli bir aktivitedir. Bu aktivite uzman eğitmenlerimiz eğliğinde gerçekleştiği için özellikle çocuklarda ve gençlerde duruştan kaynaklı gelişen iskelet problemlerine binicilik aktivitesi faydalı olur. Bu sporun, dünyada hayvan ile birlikte yapılan tek spor dalı olduğu için de oldukça merak uyandıran çekici bir yanı vardır.
Yaz Kampı nda, Öğrenciler Ahırlardaki atları, Seyisler İle birlikte hazırlayarak havuç ve elma ile besledikten sonra, Yine At Eğitmenleri eşliğinde manej alanına götürürler.  Manejde Yapılan At binme Eğitimleri İle  Binicilik Sporuna başlamış olurlar. Binicilik Eğitiminden sonra Harika bir Orman turuyla bu sporlarını tamamlayan Kampçılar merkeze dönerek Atlarını tekrar seyisler İle ahırlarına bırakırlar.

Paintball: 10- 15 kişilik guruplar halinde oynanır. Bu oyun kişilerin bireysel olarak ya da takımlar halinde rakiplerini yenmek için yarıştıkları bir spordur. Oyuncular paintball tabancaları tarafından fırlatılan içi suda çözünür boya dolu jelatin kapsüller ile rakiplerini vurarak oyunda ilerler. Kampçılar, Gençlik ve Spor Bakanlığından onaylı ve Sahalarımız da Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından yetki verilmiş personel ile oyunlarını kurallar çerçevesinde Emniyetli bir şekilde oynarlar. Antalya-Kemer Beldesine yakın Göynük de yer alan Paintball sahamız 12.000 mt Karelik  alana sahiptir. Yaz kampı aktivitelerinden en eğlenceli olanı paintball sayesinde kampçılarımız, aralarında tatlı bir çekişme yaşayarak oyun oynarlar ve takım arkadaşlarıyla sosyalleşirler.

Yüksek İp Parkur: Adrenalin tavan yaptığı bir etkinliktir. Yaz kampına katılan öğrenciler kendileri için hazırlanan, halat köprüleri, tüp tünelleri, titrek köprüler, denge kirişleri, dev salıncaklar, tırmanma panoları, tırmanma ağları gibi onlarca birbirinden farklı ve çok eğlenceli parkurları tamamlar. Bu aktivite öncesinde dağcılık ve tırmanış konusunda uzman eğitimciler gereken önlemleri alarak kampçılara eşlik ederler. Dünyada ve Türkiye de, Yüksek ip Parkurları çeşitli yüksekliklerde bulunabilir. Burada kampçılar, Sürekli ileri bir Emniyet sistemi olan ve Dağ sporları için geliştirilen donanımla emniyet ekipmanları kullanılır..

Yaz kampımızda ana aktivitelerimize ek olarak çeşitli etkinlikler  de bulunmaktadır. Bunlar gündüz ve geve aktiviteleri olarak ikiye ayrılır.

 

-Gündüz Aktiviteleri ; İzcilik, Kampçılık , Çadır Kurma, Çadırda Konaklama, Okçuluk ve Plaj Voleybolu dur.

-Gece Aktiviteleri: Kamp Ateşi , Kovboy Gecesi(Atsız yapılan Yarışmalar) Animasyonlar, Karaoke, Playback, Skeçler , Açık Hava Sineması ve Disco olacaktır.

 

This site is using SEO Baclinks plugin created by InfoMotru.ro and Locco.Ro
YAZ KAMPI ve 200 AKTİVİTE

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir