Yüzme kursu seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli özelliklerden biri, kesinlikle yüzme kursu kadrosunun alanında uzman eğitimcilerden oluşturulmuş olmasıdır. Çocuklarınızı emanet edeceğiniz, yüzme fobisiyle geldiğiniz, bazı sağlık problemlerinizin çözümde destek beklediğiniz bir oluşumun eğitimcilerinin içimize sinecek olan vasıflarda olması gerekir. Bu konuda köklü bir geçmişse sahip olan Aqua spor Kulübü eğitmenlerini titizlikle seçmekte ve sizlerden gelen geri dönüşleri de değerlendirmeye katmaktadır.

Bir diğer önemli husus ise yüzme kursunun verileceği havuzun hijyenidir. Yüzme havuzları birçok kişinin ortak kullanım alanı olarak birçok sağlık problemlerine yol açabilirler. Hijyeni uygun şekilde yapılmayan havuzlar kolaylıkla insanlara hastalık bulaştırabilirler. Yeterince temiz olmayan havuz suyu mide bağırsak enfeksiyonları, üst solunum yolu enfeksiyonları, genital enfeksiyonlar gibi hastalıklara davetiye çıkarabilir.
Bu tarz problemlerin yaşanmaması adına yüzme kurslarımız köklü bir havuz olan Galatasaray Ergun Gürsoy Kapalı Olimpik Yüzme Havuzun’nda verilmektedir.

Suya girmeden duş almak, havuza kabulünden önce bazı sağlık raporu istemek, havuz bölgesine ayakkabıyla girmemek, havuza kapasitesinin üstünde insan almamak gibi kuralları olduğundan hijyen konusunda yüzme kursumuza içiniz rahat şekilde gelebilir, sevdiklerinizi, çocuklarınızı yönlendirebilirsiniz.
Diğer bir dikkate alınabilecek husus, lokasyon dur. Havuzumuz İstanbul Üsküdar’da olup işlek bir caddede bulunduğu için ulaşım açısından sıkıntısı olmayan bir mevki dedir. Üsküdar’dan, Kadıköy’den, Ümraniye’den , Ataşehir’den rahatlıkla gidip gelinebilir haldedir. Toplu taşımaya da çok yakın olduğu için tercih sebebidir.

Yüzme kursu seçerken dikkat edilecek hususlar konusunda sınavı gönül rahatlığıyla geçen kulübümüze sizleri de bekleriz.

This site is using SEO Baclinks plugin created by InfoMotru.ro and Locco.Ro
İYİ BİR YÜZME KURSU NASIL OLMALI?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir